خانه / فیلم / هفتاد و ششمین دوره جوایز گلدن گلوب برگزار شد
گلدن گلوب 2019

هفتاد و ششمین دوره جوایز گلدن گلوب برگزار شد

به گزارش مجله چارخونه، مراسم هفتاد و ششمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب ۲۰۱۹ برگزار شد و فیلم «کتاب سبز» با دریافت ۳ جایزه از فیلم «روما» که توانست ۲ جایزه را از آن خود کند، سبقت گرفت.

در این مراسم کریستین بیل، مایکل داگلاس، گلن کلوز و ماهرشالا علی از جمله بازیگران شناخته شده ای بودند که توانست جایزه بازیگری گلدن گلوب را در بخش های مختلف دریافت کنند.

فهرست برندگان هفتاد و ششمین دوره جوایز گلدن گلوب را می‌توانید در زیر ببینید:

بهترین فیلم درام

کاندیداها: «پلنگ سیاه»، «کلنزمن سیاه»، «راپسودی بوهمی»، «اگر خیابان بیل ‌می‌توانست حرف بزند»، «ستاره‌ای متولد شده است»

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

کاندیداها: «آسیایی‌های خرپول»، «محبوب»، «کتاب سبز»، «بازگشت مری پاپینز»، «معاون»

بهترین کارگردانی

کاندیداها: آلفونسو کوارون «روما»، بردلی کوپر «ستاره ای متولد شده است»، پیتر فارلی «کتاب سبز»، اسپایک لی «کلنزمن سیاه»، آدام مک‌کی «معاون»

بهترین بازیگر نقش اول زن درام

کاندیداها: گلن کلوز «همسر»، لیدی گاگا «ستاره‌ای متولد شده است»، نیکول کیدمن «نابودگر»، ملیسا مک‌کارتی «هرگز می توانی مرا ببخشی؟»، روزاموند پایک «یک زندگی خصوصی»

بهترین بازیگر نقش اول مرد درام

کاندیداها: رامی ملک «راپسودی بوهمی»، بردلی کوپر «ستاره ای متولد شده است»، ویلم دفو «در دروازه ابدیت»، لوکاس هجز «پسر پاک شد»، جان دیوید واشنگتن «کلنزمن سیاه»

بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال

کاندیداها: اولیویا کولمن «محبوب»، امیلی بلانت «بازگشت مری پاپینز»، السی فیشر «کلاس هشتم»، شارلیز ترون «تالی»، کنستانس وو «آسیایی‌های خرپول»

بهترین بازیگر نقش اول مرد کمدی یا موزیکال

کاندیداها: کریستین بیل «معاون»، لین مانوئل میراندا «بازگشت مری پاپینز»، ویگو مورتنسن «کتاب سبز»، رابرت ردفورد «پیرمرد و اسلحه»، جان سی. رایلی «استن و الی»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

کاندیداها: رجینا کینگ «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»، ایمی آدامز «معاون»، کلیر فوی «نخستین انسان»، اما استون «محبوب»، ریچل وایس «محبوب»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

کاندیداها: ماهرشالا علی «کتاب سبز»، تیموتی شالامی «پسر خوب»، آدام درایور «کلنزمن سیاه»، ریچارد ای گرانت «هرگز می توانی مرا ببخشی؟»، سم راکول «معاون»

بهترین سریال درام

کاندیداها: «آمریکایی‌ها»، «محافظ»، «بازگشت به خانه»، «کشتن ایو»، «ژست»

بهترین سریال کمدی یا موزیکال

کاندیداها: «روش کامینسکی»، «بری»، «جای خوب»، «شوخی»، «خانم میزل شگفت انگیز»

بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

کاندیداها: «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»، «روانپزشک»، «فرار به دانمورا»، «چیزهای تیز»، «یک رسوایی خیلی انگلیسی»

بهترین بازیگر زن سریال درام

کاندیداها: ساندرا اوه «کشتن ایو»، کاترینا بلف «غریبه»، الیزابت ماس «سرگذشت ندیمه»، جولیا رابرتز «بازگشت به خانه»، کری راسل «آمریکایی‌ها»

بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی

کاندیداها: مایکل داگلاس «روش کامینسکی»، ساشا بارون کوهن «آمریکا کیه؟»، جیم کری «شوخی»، دونالد گلاور «آتلانتا»، بیل هدر «بری»

بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی

کاندیداها: ریچل بروسنام «خانم میزل شگفت‌انگیز»، کریستن بل «جای خوب»، کاندیس برگن «مورفی براون»، آلیسون بری «گلاو»، دبرا مسینگ «ویل و گریس»

بهترین بازیگر مرد سریال درام 

کاندیداها: ریچارد مدن «بادیگارد»، جیسون بتمن «اوزارک»، استفن جیمز «بازگشت به خانه»، بیلی پورتر «ژست»، متئو رایس «آمریکایی‌ها»

بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

کاندیداها: دارن کریس «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»، آنتونیو باندراس «نابغه: پیکاسو»، دانیل برول «روانپزشک»، بندیکت کامبربچ «پاتریک ملروز»، هیو گرانت «یک رسوایی خیلی انگلیسی»

بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

کاندیداها: پاتریشیا آرکت «فرار به دانمورا»، امی آدامز «چیزهای تیز»، کانی بریتون «جان خبیث»، لورا درن «داستان»، رجینا کینگ «هفت ثانیه»

بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

کاندیداها: پاتریشیا کلارکسون «چیزهای تیز»، الکس بورنستین «خانم میزل شگفت انگیز»، پنه لوپه کروز «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»، تندی نیوتن «وست‌ورلد»، ایوان استراهوفسکی «سرگذشت ندیمه»

بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

کاندیداها: بن ویشاو «یک رسوایی خیلی انگلیسی»، آلن آرکین در «روش کامینسکی»، کایرن کالکین «جانشینی»، ادگار رامیرز «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»، هنری وینکلر «بری»

بهترین فیلم خارجی

کاندیداها: «روما» مکزیک، «کفرناوم» لبنان، «دختر» بلژیک، «هرگز روی برنگردان» آلمان، «دزدان فروشگاه» ژاپن

بهترین انیمیشن

کاندیداها: «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»، «شگفت انگیزان ۲»، «جزیره سگ ها»، «میرای»، «رالف اینترنت را خراب می کند»،

بهترین فیلمنامه

کاندیداها: پیتر فارلی، نیک واله‌لونگا، برایان کوری «کتاب سبز»، آلفونسو کوارون «روما»، دبورا دیویس و تونی مک‌نامارا «محبوب»، بری جنکینز «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»، آدام مک‌کی «معاون»

بهترین موسیقی اصلی متن

کاندیداها: جاستین هورویتز «نخستین انسان»، مارکو بلترامی «یک مکان ساکت»، الکساندر دسپلا «جزیره سگ‌ها»، لودویگ گورانسن «پلنگ سیاه»، مارک شایمن «بازگشت مری پاپینز»

بهترین ترانه 

کاندیداها: «ستاره ای که متولد شده است»، «پلنگ سیاه»، «دامپلین»، «یک جنگ خصوصی»،‌ «پسر پاک شد»

 

برای دسترسی به فیلم‌ها و سریال‌های روز ایرانی و خارجی اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *