پیش‌بینی افزایش سود SKT با استقرار 5 جی در 2020

مجله چارخونه » خبر » اپراتورها » پیش‌بینی افزایش سود SKT با استقرار 5 جی در 2020
پیش‌بینی افزایش سود SKT با استقرار 5 جی در 2020

فهرست محتوا

در پی افزایش هزینه‌های مربوط به تجهیزات ۵جی، سود Sk Telecom در سال ۲۰۱۹ کاهش یافته اما این شرکت پیش بینی می‌کند که این سود بر اساس رشد مصرف داده‌ها و تعداد مشترکان نسل پنجم مجددا افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش مجله چارخونه، Sk Telecom بزرگترین اپراتور تلفن همراه کره جنوبی که در یک سال گذشته توان و سرمایه خود را صرف توسعه زیرساخت‌های نسل پنجم در این اپراتور کرده است در خبری اظهار امیدواری کرده که با بهبود عملکرد نسل پنجم شبکه‌های تلفن همراه و موضوعات و مشاغل مختلف وابسته به آن درآمد تلفیقی این اپراتور با در اختیار داشتن ۴۶ درصد از بازار امسال به ۱۶.۲ میلیارد دلار برسد.

در فصل چهارم سال گذشته، درآمد خدمات موبایل در مقایسه با سال گذشته ۲.۵ درصد کاهش یافته و به ۳۹/۲ تریلیون وون کره جنوبی (واحد پول) رسیده است، که بر اساس اظهارات این شرکت کاهش درآمد آن ناشی از افزایش تعداد مشترکینی بوده که تمایل بیشتری به استفاده از محصولات تخفیف خورده این شرکت نشان داده‌اند.

از سوی دیگر آرپو این اپراتور یعنی میزان درآمدش به ازای هر مشترک برای سومین ماه متوالی شاهد رشد بوده‌ است و در پایان دسامبر با افزایش ۱.۳ درصدی به درآمدی بالغ بر ۳۱۷۳۸ وون (واحد پول کره جنوبی) رسیده‌است. این در حالی است که درآمد فصل چهارم این اپراتور که در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۴۷۵ میلیون وون بوده اکنون به ۴۵.۲ میلیون وون کاهش پیدا کرده‌است.

این اپراتور سال ۲۰۱۹ را پس از افزایش ۵۴۷ هزار مشترک در سه ماهه پایانی سال، با مجموع ۲.۰۸ میلیون مشترک ۵جی به پایان رساند که این تعداد نسبت به فصل سوم در سال ۲۰۱۹ که افزایش ۱.۱ میلیون مشترک را دیده‌بود کمتر است. اما در کل انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۰ تعداد مشترکین ۵ جی در این شرکت به  ۶ الی ۷ میلیون برسد.

تعداد مشترکین پایه این شرکت در دسامبر گذشته با افزایش سالیانه ۴.۶ درصد به ۲۸.۶ میلیون رسید. همچنین درآمد حاصل از مشاغل جدید این شرکت در حوزه رسانه، امنیت و تجارت، ۲۱.۶ درصد افزایش یافته و به بیش از ۲۸۸ هزار میلیارد وون رسیده است.

https://mag.charkhoneh.com/8810
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.