چهارصد ترانه عاشقانه در دل یک برنامه موبایلی جامع

مجله چارخونه » کتاب صوتی و الکترونیک » چهارصد ترانه عاشقانه در دل یک برنامه موبایلی جامع
چهارصد ترانه عاشقانه در دل یک برنامه موبایلی جامع
چهارصد ترانه عاشقانه در دل یک برنامه موبایلی جامع
فهرست محتوا

چهار صد ترانه عاشقانه مجموعه اشعار مذهبی است که توسط رنجبر گل محمدی سروده شده و از بخش کتابخانه چارخونه، روی دستگاه های اندرویدی قابل نصب است.

ناشر این مجموعه شعر انتشارات سوره مهر است که بارها آن را تجدید چاپ کرده است.

چهار صد ترانه عاشقانه بیست موضوع را که در رابطه با امام زمان (عج) مطرح می‌شود در قالب شعر مطرح کرده و یک کتاب مذهبی است.

در این اشعار که عناوینی از قبیل چشم، نگاه، آبرو، لب، زلف، خال، انتظار، جمکران و … را شامل می شود، نویسنده به بیان و شرح این نمادها در اشعار مربوط به حضرت ولی عصر (عج) پرداخته است.

شاعر قبل از هر عنوان و نماد در دو صفحه به بیان توضیحاتی ظریف، دقیق و عرفانی پیرامون نماد مورد نظر و شرح آن پرداخته است. مجموعه چهارصد ترانه عاشقانه در 164 صفحه منتشر شده است و با قیمت 500 تومان از طریق اندروید مارکت چارخونه قابل نصب است.

در بخشی از این کتاب آمده است: در اشعاری که به ساحت مقدس حضرت صاحب الامر تقدیم می شود، استفاده از کلمه چشم مراتبی دارد. گاهی منظور همان چشم ظاهری ایشان است که احور اعیون است و دیدار آن غایت آرزوی مشتاقان است. اما گاهی این کلمه در معانی باطنی به کار می رود. در بالاترین مراتب، از ذات حضرت به چشم تعبیر می‌شود.

بیا جان که شیدای تو باشم

اسیر چشم شهلای تو باشم

من از خاکم نگارا این عجب نیست

که خاک زیر پاهای تو باشم

ز چشمت ای گل من شرمسارم

که تاب دیدنش هرگز ندارم

اگرچه رو سیاهم در حضورت

ولی بر لطف تو امیدوارم

گرفتم بار عشقت را به دوشم

چو می در خمره در جوش و خروشم

خمار دیدن چشمان خونم

بیا از جام چشمت می بنوشم

اگر علاقمند به اشعار مذهبی هستید، پیشنهاد می کنیم چهارصد ترانه عاشقانه را روی تبلت یا گوشی اندرویدی خود نصب کنید و روح و جانتان را صفا دهید.

[button color=”white” size=”medium” link=”http://www.charkhoneh.com/content/3833″ icon=”” target=”true”]برای دانلود کتاب چهار صد ترانه عاشقانه اینجا کلیک کنید[/button]

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *