آموزش به سبک کودک دانا در اندروید مارکت چارخونه

مجله چارخونه » برنامه‌ » آموزش به سبک کودک دانا در اندروید مارکت چارخونه
آموزش به سبک کودک دانا در اندروید مارکت چارخونه
آموزش به سبک کودک دانا در اندروید مارکت چارخونه
فهرست محتوا

کودک دانا از محبوب ترین برنامه های آموزشی اندروید مارکت چارخونه برای گروه سنی کودک است. این برنامه با محیطی شاد و رنگارنگ، ابزار بسیار خوبی برای آشنایی کودکان با اشیا و ابزارهای پیرامون ماست.
کودک داناد با ارائه تصاویر تمام صفحه به همراه تلفظ کودکانه فارسی و انگلیسی با انیمیشن زیبا ، کلمات مختلف را به دو زبان فارسی و انگلیسی به کودک شما آموزش می دهد. این برنامه را روی ابزارهای اندرویدی خود نصب کنید و آموزش در عین حال سرگرمی کودکتان را به آن بسپارید.

بخش آموزشی

آموزش به سبک کودک دانا در اندروید مارکت چارخونه

بخش های آموزشی برنامه کاربردی کودک دانا شامل ماشین، لباس، اسباب بازی، رنگ ها، اعضای بدن، وسایل خانه، وسایل آشپزخانه، سبزیجات و هزاران کلمه دیگر است.
این کلمه و لغات به دو زبان فارسی و انگلیسی به صورت صوتی به کودک آموزش داده می شود.
نکته قابل توجه این است که صداگذاری برای این نرم افزار بسیار خوب انجام شده است و صدای در نظر گرفته شده، صدای کودک است.
این موضوع موجب می شود کودک با برنامه ارتباط بهتری برقرار کند.
از سوی دیگر تلفظ کلمات فارسی و انگلیسی کاملا صحیح است و این نقطه قوت برنامه کودک دانا به شمار می آید.
این برنامه به صورت رایگان قابل نصب است؛ اما برای بهره مندی از تنوع بالاتر لغات و همچنین استفاده از سایر ویژگی های آموزشی برنامه، باید با پرداخت مبلغی نسخه طلایی را خریداری کنید. همچنین می توانید از طریق سیستم پرداخت درون برنامه از قابلیت های آموزشی بیشتری بهره مند شوید.

تنظیمات کودک دانا

قسمت تنظیمات به شما امکان شخصی برنامه را می دهد.
یعنی شما می توانید در این قسمت رنگ لغات را تغییر دهید، برخی قابلیت های برنامه مانند پخش صدای اشیا و یا تلفظ فارسی یا انگلیسی را حذف کنید و یا اینکه زبان پیش فرض را تغییر دهید.
همچنین در این قسمت می توانید برنامه را به دوستان خود معرفی کنید، به آن امتیاز دهید و نسخه های جدیدتر برنامه را دریافت کنید.
قسمت تنظیمات و خرید برنامه با رمز عددی از دسترس کودک شما دور نگه داشته شده و کودک تنها با بخش آموزشی درگیر خواهد شد.

یادگیری در یک محیط مجازی جذاب

آموزش به سبک کودک دانا در اندروید مارکت چارخونه

اگر چه آموزش هدف اصلی این نرم افزار است با این حال در این برنامه سعی شده است که آموزش به شیوه ای متفاوت و سرگرم کننده باشد.
به همین دلیل در گوشه سمت راست پایین صفحه، چرخ دنده ای رنگارنگ قرار گرفته است که مسوولیت تغییر دمو یا تصویر پس زمینه را به عهده دارد.
شما می توانید با لمس این قسمت تصویر پس زمینه را تغییر دهید.
به این ترتیب محیط برای یادگیری کودک یکنواخت و تکراری نیست و کودک فراخور شرایط روز و فصل می تواند تصویر پس زمینه مناسبی را انتخاب کند.
به عنوان مثال می تواند برای یک روز برفی تصویری از کوه های برفی یا آدم برفی را انتخاب کند و برای روزهای آفتابی تصویر کوه ها و مراتع سبز یا حتی رنگین کمان را برگزیند.
این تغییر دمو در یادگیری کودک نقش موثری دارد. همچنین در این برنامه، واژه ها و معانی عامیانه انتخاب شده است. به عنوان مثال از کلمه ماشین به جای اتومبیل استفاده شده است.

چینش تصادفی

آموزش به سبک کودک دانا در اندروید مارکت چارخونه

ممکن است برخی از کودکان باهوش ترتیب تصاویر و کلمات را به خاطر بسپارند و این موضوع یک نکته منفی در این برنامه به حساب می آید.
اما کودک دانا فکر اینجای قضیه را کرده است و امکان چینش تصادفی تصاویر و کلمات را برایتان فراهم کرده است.
به این ترتیب می توانید کودکتان را محک بزنید و متوجه شوید که حافظه تصویری بهتری دارد یا شنوایی و یا هر دو.
برنامه کودک دانا در دسته کودکان از اندروید مارکت چارخونه قرار دارد و برای نصب آن به 15/91 مگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارید.
در نسخه 1/8 این برنامه شاهد تغییراتی چون کاهش حجم به عدد فعلی، بهبود مصرف رم موبایل و رفع اشکال در برخی از گوشی های تلفن همراه هستیم.

کاربری

آموزش به سبک کودک دانا در اندروید مارکت چارخونه

با توجه به اینکه مخاطبان  این برنامه کودکان هستند، طراحی برنامه بسیار ساده و روان است و هر کودکی پس از یکی دوبار امتحان کردن برنامه می تواند به راحتی با آن آموزش ببیند.
این برنامه از لحاظ طراحی و رنگ بندی بسیار شاد و زیباست.
البته ایجاد برخی تغییرات در رنگ لغات و تغییر دمو یا تصویر پس زمینه از تکراری و خسته کننده شدن برنامه برای کودک جلوگیری می کند.
این برنامه را اندروید مارکت چارخونه با حمایت ایرانسل روی دستگاه های اندرویدی خود نصب کنید و با خیال راحت تبلت یا گوشی موبایلتان را به کودکان خود بسپارید.

[box type=”download” align=”aligncenter” class=”” width=””]

برای دانلود رایگان برنامه کودک دانا، اینجا کلیک کنید

[/box]

امتیاز دهید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *