با این برنامه نمازت را سر وقت بخوان

مجله چارخونه » برنامه‌ » مذهبی » با این برنامه نمازت را سر وقت بخوان
با این برنامه نمازت را سر وقت بخوان
دانلود برنامه وقت نماز
فهرست محتوا

مشغله زیاد و سر شلوغی‌های فراوان در زندگی و امور روزانه، گاهی چنان ما را درگیر خود می‌کنند که ممکن بسیاری از مسائل مهم زندگی مانند نماز سر وفت را فراموش می‌کنیم. برای پیشگیری از این موضوع برنامه‌نویسان اندروید، برنامه وقت نماز را طراحی کرده‌اند. دانلود برنامه وقت نماز مانند یک یادآور، اوقات شرعی و نمازهای روزانه را به شما یادآوری کرده و مانع قضا شدن نمازهایتان می‌شود. علاوه بر این برنامه وقت نماز امکانات و قابلیت‌های دیگری نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. با مجله چارخونه برای بررسی برنامه وقت نماز همراه باشید.

دانلود برنامه وقت نماز و نصب آن

برای دانلود برنامه وقت نماز می‌توانید با مراجعه به چارخونه آن را دانلود و نصب کنید. این برنامه رایگان است و استفاده از آن هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت. البته ما پیش از این برنامه‌های مشابه دیگری نیز در این بخش به شما معرفی کرده بودیم. مانند برنامه تقویم باد صبا. پس از دانلود بسته 6.63 مگابایتی نرم‌افزار وقت نماز و نصب آن روی گوشی هوشمند، بدون پیچیدگی خاصی می‌توانید از آن استفاده کنید.

کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است. چرا که همه قابلیت‌ها و امکانات برنامه در کوتاه‌ترین مسیر دسترسی قرار دارند و برای استفاده از آن‌ها نیازی به جستجو در برنامه ندارید.

بعد از دانلود برنامه وقت نماز و نصب آن، برخلاف اغلب اپلیکیشن‌های موجود نیازی به فعال‌سازی یا تخصیص دسترسی خاصی به برنامه نیست و بلافاصله وارد محیط کاربری برنامه خواهید شد. در اولین ورود به برنامه وقت نماز، این اپلیکیشن از شما درباره اطلاعات موقعیت مکانی و شهر محل سکونت می‌پرسد. لازم به ذکر است در صورت تغییر محل سکونت، می‌توانید این تنظیمات را تغییر دهید.

در ادامه متناسب با شهری که انتخاب کرده‌اید، در صفحه اصلی برنامه اوقات شرعی هر روز به شما نمایش داده خواهد شد. این تنظیمات به تاریخ روز است و امکان تنظیم یادآور برای هریک از آن‌ها به صورت جداگانه وجود دارد. به عبارت دیگر شما می‌توانید برای هریک از نمازهای خود از طلوع آفتاب تا نیمه شب شرعی یک یادآور تنظیم کنید. با تنظیم زمان مشخص، اپلیکیشن وقت نماز ساعات مورد نظر را به شما یادآوری کرده و مانع از فراموشی شما در اقامه نماز می‌شود.

 

ویژگی‌های خاص برنامه وقت نماز

برنامه وقت نماز، برای اعلام هشدار نماز فقط یک یادآوری انجام نمی‌دهد و علاوه بر بر تنظیم یادآور، امکان پخش اذان نیز وجود دارد. بنابراین در ساعات اذان و اقامه نماز، احساس معنوی زیبایی به شما القا خواهد شد. البته این امکان در اختیار شما قرار گرفته تا در صورت تمایل، پخش اذان را فعال یا غیر فعال کنید.

برنامه وقت نماز فقط یک یادآور اوقات شرعی محسوب نمی‌شود و امکانات دیگری نیز در اختیار شما قرا می‌دهد. وقت نماز علاوه بر قابلیت یادآوری، به تقویم و قبله‌نما نیز مجهز شده است. اگر در منطقه‌ای باشید و جهت قبله را ندانید، با استفاده از این قبله‌نما می‌توانید جهت قبله را پیدا کنید. البته جهت‌یابی این برنامه فقط برای قبله نیست و امکان جهت‌یابی کربلای معلی نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است. همچنین تقویم برنامه مناسبت‌های مختلف را در روزهای ماه به شما نمایش می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های برنامه وقت نماز پشتیبانی آن از شهرهای دو کشور عراق و بحرین است. در نتیجه اگر به کشورهای بحرین یا عراق سفر کنید، می‌توانید از این برنامه وقت نماز استفاده کرده و اوقات شرعی شهرهای دو کشور عراق و بحرین را نیز داشته باشید.

جع‌بندی

گرچه همه امکانات برنامه وقت نماز را به طور مفصل توضیح دادیم، ذکر چند نکته دیگر درباره اپلیکیشن خالی از لطف نیست. اگر قصد فعال یا غیرفعال کردن هشدار برای هریک از رویدادهای شرعی را دارید، کافی است گزینه هشدار آن رویداد را لمس کرده و آن را فعال یا غیرفعال کنید. این موضوع برای تنظیم پخش اذان نیز به همین شکل است. و اما نکته آخر، اگر قصد سفارشی‌سازی، تغییر مؤذن یا کم و زیاد کردن صدای پخش اذان را دارید؛ می‌توانید در قسمت تنظیمات از بین سه قاری موجود یکی را به دلخواه انتخاب کرده و در نوارهای زیری آن نیز، صدای پخش اذان یا پوسته اپلیکیشن را تغییر دهید.

https://mag.charkhoneh.com/3677
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *