اپلیکیشن تیک‌تیک، همراه هوشمند شما در برنامه‌ریزی

مجله چارخونه » برنامه‌ » اپلیکیشن تیک‌تیک، همراه هوشمند شما در برنامه‌ریزی
اپلیکیشن تیک‌تیک، همراه هوشمند شما در برنامه‌ریزی
دانلود برنامه تیک‌تیک Tick Tick
فهرست محتوا

مدیریت کارهای روزانه و برنامه‌ریزی برای انجام آن‌ها، یکی از شاخصه‌های مهم برای موفقیت به‌حساب می‌آید. باوجود این گاهی پیش می‌آید علی‌رغم داشتن یک برنامه‌ریزی صحیح روزانه اما فراموش می‌کنیم به آن‌ عمل ‌کنیم. این موضوع ناشی از سر شلوغی‌های متعدد و حواس‌پرتی است؛ اما راه‌حل چیست؟ استفاده از اپلیکیشن‌های مدیریت و ساماندهی کارهای روزانه به شما در اداره برنامه‌های زندگی کمک خواهد کرد. ازجمله این اپلیکیشن‌ها می‌توان برنامه تیک‌تیک (Tick Tick) را نام برد. با دانلود برنامه تیک‌تیک Tick Tick و تنظیم یادآور برای هریک از کارهای روزانه خود، می‌توانید همه کاری جزئی و کلی خود را به‌خوبی مدیریت و ساماندهی کنید.

با توجه به اهمیت مدیریت و سازمان‌دهی کارهای روزانه در طول زندگی و برنامه‌ریزی برای انجام آن‌ها، امروز در مجله چارخونه تصمیم گرفتیم نگاهی به اپلیکیشن تیک‌تیک (Tick Tick) انداخته و جزئیات بیشتری از آن، در اختیار شما قرار دهیم. با دانلود برنامه تیک‌تیک یک دستیار هوشمند در برنامه‌ریزی‌ کارهای روزانه خواهید داشت. پس در ادامه همراه ما باشید.

دانلود برنامه تیک‌تیک Tick Tick و نصب آن

برای استفاده از این اپلیکیشن، لازم است برنامه را روی گوشی هوشمند خود داشته باشید. برای این کار با توجه به سیستم‌عامل گوشی هوشمند خود اندروید یا ios می‌توانید برنامه را با جستجو در استورهای مختلف مانند چارخونه و … دانلود و نصب کنید.

ساختن حساب کاربری در برنامه تیک‌تیک

بعد از دانلود، نصب و ورود به اپلیکیشن، برای ذخیره تنظیمات و برنامه‌های خود در فضای ابری لازم است، یک حساب کاربری در اپلیکیشن ایجاد کنید. برای این کار، بعد از ورود و پشت سر گذاشتن اسلایدهای معرفی، از طریق منو گزینه «Sign in or Sign up» را لمس کرده و در صفحه بعد با استفاده از آدرس ایمیل یا متصل شدن به‌حساب خود در گوگل، در برنامه ثبت‌نام کنید.

البته از طریق گزینه «more» نیز می‌توانید به‌ حساب خود در فیسبوک و توییتر متصل شده و در برنامه ثبت‌نام کنید؛ اما لازمه ثبت‌نام از طریق گوگل، فیسبوک یا توییتر داشتن حساب در آن‌ها بوده و بدون داشتن حساب کاربری فقط می‌توانید از روش اول (آدرس ایمیل) در اپلیکیشن ثبت‌نام کنید.

بعد از ثبت‌نام و ورود به حساب کاربری، لازم است محیط برنامه را برای ثبت برنامه‌های خود آماده کنید. برای این منظور می‌توانید از قسمت منو برنامه، گزینه «Add List» را لمس کرده و فهرست‌های دلخواه خود را به برنامه بیفزایید. همچنین می‌توانید از لیست‌های پیش‌فرض اپلیکیشن استفاده کرده و بر اساس آن‌ها امور خود را مدیریت کنید. در اولین تجربه استفاده از اپلیکیشن فقط دو لیست «Inbox» و «Today» فعال هستند و برای دسترسی به همه‌ لیست‌های پیش‌فرض موجود در برنامه باید در قسمت تنظیمات اپلیکیشن از بخش«Smart List» ، لیست‌های موجود را در حالت «Show» قرار دهید.

البته پیشنهاد می‌کنیم فهرست دلخواه خود را به صورت دستی به اپلیکیشن اضافه کرده و تا حد امکان از فهرست‌های پیش‌فرض اپلیکیشن استفاده نکنید. به این ترتیب نه تنها در انتخاب نام برای لیست خود دچار مشکل نخواهید شد، بلکه نام گذاری فهرست به صورت دلخواه شما (انگلیسی یا فارسی) امکان‌پذیر است.

اضافه کردن کارها به لیست‌ها و تنظیمات

بعد از ساخت لیست دلخواه یا استفاده از لیست‌های پیش‌فرض اپلیکیشن، برای اضافه کردن کار موردنظر خود به لیست کافی است دایره آبی رنگ که در سمت راست انتهای صفحه اصلی را لمس کنید. بعد از لمس دایره آبی رنگ، صفحه‌‌کلید گوشی شما به‌طور خودکار باز شده و یک نوار سفید رنگ در بالای آن قرار می‌گیرد. در قسمت بالایی این نوار می‎بایست عنوان کاری که قصد اضافه کردن آن به لیست موردنظر خود را دارید، وارد کنید. در قسمت پایینی نوار نیز می‌توانید، زمان انجام‌ کار، میزان اهمیت آن، برچسب‌ها و لیست مورد نظر برای اضافه کردن کار را انتخاب کنید.

اعلام انجام شدن کار مورد نظر در برنامه

پس از تنظیم و نوشتن برنامه موردنظر خود، قدم آخر تعیین کار‌های انجام شده در چک‌‌لیست برنامه است. برای این منظور کافی‌ است چک‌ باکس موجود جلوی عنوان کارها را لمس کرده و اتمام آن کار را در برنامه ثبت کنید. بعد از آن، عنوان کار کم رنگ‌ شده و در زیرمجموعه «Complete» قرار خواهد گرفت. با توجه به رابط کاربری آسان اپلیکیشن، برنامه‌ریزی برای انجام کارها در کمتر از چند دقیقه امکان‌پذیر شده و مدیریت امور نیز ساده خواهد بود. درمجموع می‌توان گفت: اپلیکیشن تیک‌تیک (Tick Tick) یک اپلیکیشن کاربردی است که در برنامه‌ریزی‌ امور روزانه دستیار شما بوده و موجب می‌شود از زمان خود استفاده بهینه‌تری داشته باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *