اپلیکیشن duolingo؛ آموزش زبان به شیوه‌ای متفاوت!

مجله چارخونه » برنامه‌ » برنامه های آموزشی » اپلیکیشن duolingo؛ آموزش زبان به شیوه‌ای متفاوت!
اپلیکیشن duolingo؛ آموزش زبان به شیوه‌ای متفاوت!
دانلود برنامه duolingo
فهرست محتوا

اپلیکیشن duolingo یک برنامه کاربردی در زمینه آموزشی به شمار می‌آید که توسط استودیوی DUOLINGO ساخته‌شده است. سازندگان این اپلیکیشن آن را باهدف آموزش زبان با آسان‌ترین روش طراحی کرده‌اند. مخاطبان duolingo همه افرادی هستند که قصد بادگیری زبان را دارند؛ اما به دلایلی مانند هزینه بالای کلاس‌های آموزش حضوری، زمان‌بر بودن شرکت در کلاس‌ها و عدم تضمین بازدهی همیشه از یادگیری زبان سر باز زده‌اند. در ادامه برای بررسی و دانلود برنامه duolingo با مجله چارخونه همراه باشید.

اپلیکیشن duolingo

این برنامه تا سطح دروس دانشگاهی به آموزش زبان می‌پردازد. duolingo یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های آموزشی گوگل محسوب می‌شود که تاکنون بیش از صد میلیون بار دانلود شده است. برنامه duolingo برای آموزش زبان‌های متعددی مانند ژاپنی، فرانسوی، پرتغالی، ایتالیایی، چینی، روسی، ترکی، کره‌ای و… به کار می‌رود. برای آموزش هر زبان اهمیت ابعاد متنوعی مانند گرامر، لغات، املا، شنیداری، لهجه و… در نظر گرفته شده است. به‌این‌ترتیب برنامه duolingo راه‌کاری مناسب و به‌صرفه برای آموزش زبان محسوب می‌شود.

پس از دانلود برنامه duolingo گام اول در اجرای اپلیکیشن duolingo انتخاب زبان موردنظر برای یادگیری است. در ادامه باید یک هدف روزانه برای یادگیری زبان انتخاب کنید. شما برحسب جدیت و اراده خود در بحث آموزش زبان می‌توانید بین پنج، ده، پانزده و بیست دقیقه یکی را برای آموزش زبان برگزینید. به‌تناسب هدف شما تمرینات و درسنامه‌هایی برای شما شخصی‌سازی می‌شود. این هدف روزانه همیشه در طول دوره آموزش قابل‌تغییر خواهد بود. پس از انتخاب هدف، باید سطح خود را میان مبتدی و متوسط مشخص کنید. سپس به‌طور مستقیم وارد بخش آموزش زبان خواهید شد. زبان محلی این برنامه انگلیسی است و زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کند؛ بنابراین duolingo برای افرادی مفید خواهد بود که در سطح متوسطی از زبان انگلیسی قرار دارند. این اپلیکیشن در بخش‌های learn، profile، clubs و shop تعریف شده است.

قسمت learn

در این بخش از duolingo آموزش هر زبان در چند فصل و دسته‌بندی صورت می‌گیرد. علاوه بر گزینه‌های تست و آزمون، basic، گرامر و… لغات مربوط به هر حوزه در چند مرحله به شما ارائه می‌شود. لغاتی در حوزه‌های travel، people، food، shopping، weather و… ازجمله دسته‌بندی‌های موردنظر برای آموزش هستند.

آموزش زبان در duolingo

تیم تولیدکنندگان duolingo برای آموزش زبان از روش ارائه فلش کارت‌ استفاده می‌کنند. برای مثال در صفحه‌ای پرسیده می‌شود کدام‌یک نشان‌دهنده کلمه گربه است و چهار فلش کارت با تصاویر مختلف نمایش داده می‌شود. در هر فلش کارت معنی تصویر به زبان موردنظر نوشته شده است. با لمس هر تصویر یک راهنمای صوتی کلمه را با لهجه ویژه می‌خواند. به‌این‌ترتیب شما معنی لغات مختلف را خواهید فهمید.

در حالت دیگر، یک عبارت یا جمله به زبان موردنظر نوشته شده و شما باید با استفاده از کارت‌های مختلف که روی هریک کلمه‌ای به زبان انگلیسی قرار گرفته معنی جمله را کامل کنید. اگر زمان به نسبت زیادی روی یک صفحه و برای پاسخ به یک سوال وقت بگذارید؛ اپلیکیشن duolingo با ارائه راهنمایی‌هایی شما را برای انتخاب پاسخ درست یاری خواهد کرد. با توجه به توانایی پاسخ شما به تمرینات، جغد سبز رنگی که نماد برنامه duolingo است، با پیام‌های تشویق‌کننده شما را به ادامه یادگیری زبان ترغیب می‌کند.

اتصال هر کلمه به معنی آن، یکی دیگر از روش‌های آموزش زبان در duolingo است. در این بخش، برنامه تعدادی کارت با لغات مختلف نمایش می‌دهد. تعداد کارت‌های لغات در زبان موردنظر با تعداد کارت‌های معنی در زبان انگلیسی برابر نیستند و این نکته باعث به چالش کشیدن مهارت‌های شما خواهد شد. در این بخش نیز، با لمس هر لغت راهنمای صوتی به خواندن کلمات می‌پردازد.

ارائه سوالات چهارگزینه‌ای برای آموزش مطالب از روش‌های کاربردی و تاثیرگذار آموزشی محسوب می‌شود. تیم تولیدکنندگان duolingo با طراحی سوالات چهار گزینه‌ای سعی در تثبیت مطالب آموزشی در ذهن شما دارند.

یکی از ابعاد آموزش زبان که همیشه برای زبان‌آموزان چالش‌برانگیز بوده، بعد speaking و رعایت لهجه است؛ بنابراین تیم آموزشی اپلیکیشن duolingo در قالب تمرینات گفتاری به این مسئله پرداخته‌اند.

قسمت profile

در این قسمت از duolingo با ورود ایمیل و ثبت‌نام در برنامه به امکانات بیشتری دسترسی خواهید داشت. عضویت در باشگاه‌های آموزشی، ارتباط با دوستان جدید، خرید آیتم‌های مختلف برای آموزش زبان و… از مزایای عضویت در duolingo است. با ثبت‌نام در duolingo اطلاعات شما و تمرینات گذرانده شده در برنامه ثبت می‌شود؛ بنابراین با لغو نصب اپلیکیشن اطلاعات شما همچنان در آن ذخیره خواهد شد.

[wonderplugin_video videotype=”mp4″ mp4=”920427071″ videowidth=600 videoheight=400 keepaspectratio=1 videocss=”position:relative;display:block;background-color:#000;overflow:hidden;max-width:100%;margin:0 auto;” playbutton=”http://mag.charkhoneh.com/wp-content/plugins/wonderplugin-video-embed/engine/playvideo-64-64-0.png”]

جمع‌بندی

به‌طورکلی برنامه duolingo با توجه به قابلیت‌هایی مانند آموزش زبان با استفاده از روش‌های مختلف، تمرینات متنوع برای آموزش و مرور لغات، دسترسی رایگان، دوره‌های آموزشی برای زبان‌های مختلف، اجرای آسان و بدون باگ و… تجربه لذت‌بخش و موثری در آموزش زبان برایتان رقم خواهد زد. برای نصب و دانلود برنامه duolingo می‌توانید از لینک زیر یا اسکن تصویر QR code استفاده کنید.

https://mag.charkhoneh.com/5264
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *