عرضه رزولوشن ۶۴ مگاپیکسلی برای دوربین گوشی به زودی

مجله چارخونه » فناوری » عرضه رزولوشن ۶۴ مگاپیکسلی برای دوربین گوشی به زودی
عرضه رزولوشن ۶۴ مگاپیکسلی برای دوربین گوشی به زودی
فهرست محتوا

شرکت سامسونگ دو حسگر تصویر جدید 0.8 میکرومتری به نام‌های ISOCELL Bright GW1 با دقت 64 مگاپیکسل و ISOCELL Bright GM2 با دقت 48 مگاپیکسل را معرفی کرد. به این ترتیب سامسونگ برای اولین بار حسگر تصویر با پیکسل 0.8 میکرومتری معرفی می‌کند که دقت حسگرهای دوربین گوشی‌های هوشمند را از میزان کنونی 20 مگاپیکسل به رزولوشن 64 مگاپیکسل می‌رساند.

به گزارش مجله چارخونه، یوجین پارک، معاون اجرایی بخش حسگرهای سامسونگ می‌گوید «در چند سال گذشته، دوربین گوشی‌های هوشمند به ابزار اصلی ضبط و اشتراک گذاری لحظات زندگی‌مان تبدیل شده است. با در اختیار داشتن فناوری‌های پیشرفته‌تر و تعداد پیکسل بیشتر، حسگرهای ISOCELL Bright GW1 و GM2 می‌تواند سطح عکاسی با دستگاه‌های همراه امروزی را ارتقا دهد».

حسگر تصویر ISOCELL Bright GW1 دارای دقت 64 مگاپیکسل است که در سری حسگرهای با پیکسل 0.8 میکرومتری، بالاترین رزولوشن محسوب می‌شود. حسگر GW1 با استفاده از فناوری Tetracell برای تلفیق پیکسل‌ها و الگوریتم Remosaic می‌تواند در محیط‌های کم نور، تصاویری روشن با رزولوشن 16 مگاپیکسل تولید کرده و در محیط‌های روشن نیز تصویر کامل با رزولوشن 64 مگاپیکسل به شما تحویل دهد.

این حسگر با هدف نزدیک‌تر کردن عکس به آنچه که چشم انسان از محیط اطراف خود مشاهده می‌کند، از فناوری HDR تا 100 دسی‌بل (dB) پشتیبانی می‌کند که طیف رنگ غنی‌تری را تولید می‌کند. برای درک تأثیر این مطلب باید توجه کنید که در تصاویر معمولی این بازه دینامیکی حدود 60 دسی‌بل است در حالی که چشم انسان محیط را با حدود 120 دسی‌بل می‌بیند.

حسگر GW1 مجهز به فناوری Dual Conversion Gain (DCG) است که نور دریافتی را متناسب با میزان روشنایی محیط به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند. به این ترتیب، حسگر می‌تواند با استفاده از نوری که به شکلی کارآمدتر، بخصوص در محیط‌های روشن، دریافت شده، میزان FWC یا «ظرفیت کامل مناسب» خود را ارتقا داده و عکس واقعی‌تری تولید کند.

در این حسگر همچنین از یک فناوری فوکوس خودکار با تشخیص بهینه موسوم به Super PD استفاده شده است که در کنار امکان فیلمبرداری full HD با سرعت 480 فریم در ثانیه (fps)، شرایط فیلمبرداری اسلوموشن با کیفیت سینمایی را فراهم کرده و در عین حال کیفیت تصویر نهایی را نیز تا حد زیادی ارتقا می‌دهد.

حسگر ISOCELL Bright GM2 با کیفیت 48 مگاپیکسل نیز مجهز به فناوری Tetracell در محیط‌های کم‌نور و الگوریتم Remosaic در شرایط پرنور است که تصویر نهایی را با رنگ‌هایی دقیق و طبیعی به شما تحویل می‌دهد. حسگر GM2 نیز مانند مدل GW1 از DCG برای عملکرد بهتر و از Super PD برای فوکوس خودکار سریع‌تر استفاده می‌کنند. حسگرهای ISOCELL Bright GW1 و GM2 سامسونگ در حال حاضر در مرحله نمونه هستند و انتظار می‌رود تولید انبوه آنها در نیمه دوم سال جاری میلادی آغاز شود.

https://mag.charkhoneh.com/6080
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *