اپلیکیشن Last Pass؛ گاوصندوق رمزهای اینترنتی

مجله چارخونه » برنامه‌ » ابزارها » اپلیکیشن Last Pass؛ گاوصندوق رمزهای اینترنتی
اپلیکیشن Last Pass؛ گاوصندوق رمزهای اینترنتی
دانلود برنامه last pass
فهرست محتوا

اپلیکیشن Last Pass برنامه‌ای کاربردی در حوزه امنیت اطلاعات محسوب می‌شود که توسط شرکت LogMeIn برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios طراحی شده است. برنامه Last pass با ارائه برترین خدمات مربوط به امنیت سیستم‌های اینترنتی، یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های امنیتی به شمار می‌آید. در ادامه برای بررسی و دانلود برنامه Last Pass با مجله چارخونه همراه باشید.

 

اپلیکیشن Last Pass

با پررنگ شدن جایگاه فضای وب در زندگی روزمره، سایت‌های اینترنتی نیز ارتقا یافته و بخش زیادی از خدمات موردنیاز کاربران در سایت‌های مختلف فراهم شده است. این سایت‌ها به‌منظور برقراری ارتباط راحت‌تر و حفظ امنیت و حریم کاربران تمهیداتی مانند دریافت نام کاربری، رمز عبور و… را در نظر می‌گیرند. این موضوع کنار افزایش میزان امنیت کاربران، دغدغه‌های اضافه‌ای هم برای افراد فراهم کرده است. چراکه به خاطر سپردن نام کاربری و رمز عبورهای متعدد برای سایت‌های گوناگون کار آسانی به نظر نمی‌رسد.

این مشکل زمانی گسترش پیدا می‌کند که کاربر برای ایجاد میزان حداکثر امنیت، مجبور به انتخاب رمز عبورهایی با چندین حرف بزرگ و کوچک کنار اعداد و علائم زیاد می‌شود. دانلود برنامه Last Pass با ایجاد فضایی امن برای ثبت‌ نام کاربری و رمز عبور سایت‌ها این مشکل و سایر مسائل مرتبط با رمزهای عبور را برای همیشه برطرف کرده است.

[wonderplugin_video videotype=”mp4″ mp4=”920428238″ videowidth=600 videoheight=400 keepaspectratio=1 videocss=”position:relative;display:block;background-color:#000;overflow:hidden;max-width:100%;margin:0 auto;” playbutton=”http://mag.charkhoneh.com/wp-content/plugins/wonderplugin-video-embed/engine/playvideo-64-64-0.png”]

امنیت گذرواژه

برنامه Last pass به‌عنوان یک برنامه که مدیریت رمز عبورهای کاربران را برعهده گرفته، حفاظت از اطلاعات مخاطبان را در اولویت اهداف خود قرار داده‌ است. اپلیکیشن Last pass طراحی شده تا هرگز کلید حساب کاربری مخاطب حتی برای سازندگان این برنامه هم آشکار نشود.

داده‌های مربوط به نام کاربری و رمز عبور افراد در این اپلیکیشن رمزگذاری و رمزنگاری می‌شود و اطلاعات ذخیره شده هرگز به سرورهای Last Pass ارسال نخواهد شد؛ بنابراین رمز عبورها برای هیچ فردی به‌جز کاربر اصلی برنامه قابل‌دسترسی نیست. همچنین با استفاده از شیوه احراز هویت دوعاملی، امنیت سیستم کاربران افزایش و احتمال دسترسی به اطلاعات بیش‌ازپیش کاهش می‌یابد.

تست گذرواژه

متاسفانه بسیاری از گذرواژه‌های مورداستفاده کاربران برای کارهای گوناگون به‌راحتی در دسترس افراد سودجو قرار می‌گیرد. برای حل این معضل باید معیاری برای سنجش میزان امنیت رمز عبورها وجود داشته ‌باشد. Last Pass شرایطی ایده‌آل را برای سنجش امنیت رمز عبور فراهم کرده است.

پس از ثبت رمز عبور در این برنامه، Last Pass درصد امنیت رمز را ارزیابی و مشخص می‌کند. سپس راهنمایی‌هایی برای افزایش امنیت گذرواژه ارائه می‌دهد. درنهایت این درصد را با دیگر رمزهای واردشده توسط کاربر مقایسه می‌کند تا افراد اطمینان خاطر داشته باشند که همه رمز عبورهایشان امنیت کافی دارند.

دسترسی فوری

اگرچه با استفاده از این اپلیکیشن برای ورود فقط به یک رمز نیاز خواهید داشت، اما طراحان برنامه برای فراموشی تنها رمز عبور برنامه Last Pass تدابیری اندیشیده‌اند.

در صورت فراموشی پسورد برنامه، کاربران باید ابتدا ایمیل مورد اعتمادشان را در اپلیکیشن وارد کنند. Last Pass، به‌سرعت ایمیلی را ارسال کرده و پس از تکمیل مراحل احراز هویت رمز جدیدی برای افراد ساخته خواهد شد؛ بنابراین رمز اپلیکیشن قابل بازیابی بوده و نگرانی بابت استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

 

ذخیره اطلاعات

وظیفه اصلی و اولویت این برنامه، ذخیره‌سازی رمز عبورهایی است که افراد برای ایجاد حساب کاربری در سایت‌های مختلف استفاده می‌کنند؛ اما با توجه به گستردگی کارایی این اپلیکیشن در حوزه ذخیره اطلاعات، کاربران قادر خواهند بود اطلاعاتی مانند آدرس‌های اینترنتی، اطلاعات پاسپورت، شماره حساب بانک، رمز عبور wifi و… را در Last Pass نگهداری کنند.

 

یادداشت‌های محافظت‌شده

بعضی از اطلاعات مانند رمز دوم کارت‌های بانکی و… برای کاربران اهمیت بسیار زیادی دارد و حفظ محرمانگی آن از دغدغه‌های همیشگی افراد محسوب می‌شود. از طرفی دسترسی آسان و سریع به این اطلاعات هم برای افراد اولویت و اهمیت زیادی خواهد داشت؛ بنابراین گاهی حفظ حریم امنیتی کنار دسترسی آسان به داده‌ها کمی دشوار به نظر می‌رسد. برنامه Last Pass برای چنین اطلاعاتی هم راه‌حل مناسبی طرح کرده است تا ضمن حفظ امنیت داده‌ها دسترسی به آن‌ها به‌سادگی فراهم شود.

این اپلیکیشن با ایجاد یک محیط محافظت‌شده برای یادداشت‌ها راه خوبی برای حذف این مشکل فراهم کرده است؛ بنابراین افراد می‌توانند با ورود اطلاعات به قسمت یادداشت‌های محافظت‌شده امکان دسترسی مطمئن و آسان به داده‌های امنیتی خود را داشته باشند.

 

نحوه عملکرد

هنگام ایجاد حساب کاربری جدید در یک سایت، Last Pass به‌صورت هوشمند قسمت مربوط به ایجاد رمز عبور را شناسایی می‌کند. به‌این‌ترتیب امکان استفاده از این برنامه برای تولید یک گذرواژه خوب و ایمن را خواهید داشت. همچنین شما می‌توانید تعداد کاراکترهای دلخواه خود و نوع آن‌ها را به برنامه بدهید. درنهایت رمزی با یادآوری آسان‌تر و درعین‌حال ایمن‌تر برای شما تولید خواهد شد.

در پایان کار، گذرواژه تولید شده را در Last Pass ذخیره کنید. قابلیت ذخیره رمز عبورهایی که پیش از نصب Last Pass استفاده شده‌اند امکان ایجاد مجموعه‌ای کامل از همه گذرواژه‌ها را به کاربران می‌دهد.

 

جمع‌بندی

با پیچیده‌ترشدن و گستردگی روزافزون ارتباطات مجازی و افزایش چشمگیر استفاده از سایت‌ها و سرورهای اینترنتی، احتیاج به یک برنامه قدرتمند برای حفظ اطلاعات شخصی در فضای گسترده وب بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گرفته است.

اپلیکیشن Last Pass بی‌شک قدرتمندترین و پرکاربردترین برنامه برای حفاظت از اطلاعات و افزایش سطح ایمنی حریم خصوصی به شمارمی آید. برای نصب و دانلود برنامه Last Pass می‌توانید از لینک زیر یا تصویر QR code استفاده‌ کنید.

 

https://mag.charkhoneh.com/6115
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *