یوتیوب پریمیوم قابلیت دانلود خودکار ویدیو را برای کاربران فراهم می‌کند

مجله چارخونه » برنامه‌ » ویدئو و رسانه » یوتیوب پریمیوم قابلیت دانلود خودکار ویدیو را برای کاربران فراهم می‌کند
یوتیوب پریمیوم قابلیت دانلود خودکار ویدیو را برای کاربران فراهم می‌کند
یوتیوب پریمیوم
فهرست محتوا

یوتیوب پریمیوم یا همان نسخه پولی یوتیوب امکان دانلود خودکار ویدیو را برای کاربران عرضه کرد. این قابلیت مشاهده آفلاین ویدیو را ساده‌تر می‌کند.

یوتیوب در اقدامی تازه، قابلیت دانلود خودکار ویدیو را برای کاربران نسخه حرفه‌ای خود(YouTube Premium) فعال کرد تا بتوانند راحت‌تر ویدیوهای آپلود شده در یوتیوب را مشاهده کنند.

برای تعدادی از  مشترکان یوتیوب پریمیوم به تازگی بنری نمایش داده می شود که پیشنهاد دانلود خودکار موضوعات دلخواه را می‌دهد. این کاربران در قسمت دانلودها، می‌توانند کانال‌ها و موضوعات مورد نظرشان را برای مشاهده‌ی آفلاین انتخاب و ذخیره کنند. در این قسمت، هر کارت طول ویدئو را نشان می‌دهد تا کاربر آگاهانه برای دانلود اقدام کند.

به نظر می‌رسد یوتیوب این قابلیت را پس از پشت‌سر گذاشتن دانلود خودکار در یوتیوب موزیک و دریافت بازخوردهای مناسب کاربران، ارائه کرده است.

این پلتفرم محبوب و دوست‌داشتنی ماه گذشته تعییر مشابهی برای کاربران یوتیوب موزیک ارائه کرده بود. این فابلیت به مشترکان بخش موسیقی یوتیوب اجازه می‌داد تا ۵۰۰ ترانه دلخواه خود را به صورت خودکار دانلود کنند و هر زمانی که دوست داشتند، آنها را گوش کنند.

شاید این نگرانی وجود داشته باشد که در هنگام دانلود ویدیوها، میزان پهنای باند زیادی از کاربران گرفته شود و سرعت اینترنت آنها پایین بیاید؛ یوتیوب برای حل این مشکل و هدر رفتن اینترنت همراه، دانلودها در بخش موسیقی را برای شب و تنها زمانی که دستگاه به شبکه بی‌سیم(Wireless) وصل باشد انجام می‌دهد. به نظر می‌رسد فرآیند دانلود خودکار در بخش پیشرفته را نیز به همین شکل یا روشی مشابه طراحی کرده باشد.

دانلود خودکار در بخش‌های یوتیوب موزیک و یوتیوب پریمیوم تنها برای پخش آفلاین است و نمی‌توانید از آن برای مشاهده ویدیو یا گوش داده به موسیقی در پخش‌‌کننده‌های دیگر استفاده کرد.

هنوز اطلاعات رسمی برای استفاده از این قابلیت توسط تیم توسعه‌دهنده یوتیوب منتشر نشده است.

هر کاربر می‌تواند برای استفاده از قابلیت‌های متعدد یوتیوب پریمیوم باید ماهانه مبلغی را به صورت اشتراکی پرداخت کند تا از قابلیت‌هایی چون مشاهده ویدیو بدون تبلیغات استفاده کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *