سرمایه‌گذاری ۳ هزارمیلیاردی ال‌جی در تولید OLED نسل ۱۰.۵

مجله چارخونه » فناوری » سرمایه‌گذاری ۳ هزارمیلیاردی ال‌جی در تولید OLED نسل ۱۰.۵
سرمایه‌گذاری ۳ هزارمیلیاردی ال‌جی در تولید OLED نسل ۱۰.۵
تولید OLED نسل ۱۰.۵
فهرست محتوا

شرکت ال‌جی به تازگی اعلام کرده است که در خط تولید OLED نسل ۱۰.۵ (با ابعاد ۳۳۷۰×۲۹۴۰ میلی‌متر) در کارخانه P10 پاجو ۳ هزار میلیارد وون کره سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت از طریق سرمایه‌گذاری خود گام‌هایی را در جهت تغییر ساختار کسب‌وکار خود با تمرکز بر OLED و پیشرفته کردن این فناوری برمی‌دارد.

به گزارش مجله چارخونه، شرکت LG Display تصمیم دارد روی توسعه زیرساخت تولید پنل‌های OLED بزرگ تمرکز کند. چراکه تقاضا برای پنل‌های OLED به طرز چشمگیری افزایش داشته است و مشتریان بیشتر از قبل به ارزش بالای این پنل‌ها واقف شده‌اند. بدین ترتیب، فرصت‌های جدید و بازارهای جدیدتری برای ال‌جی ایجاد می‌شود.

این شرکت در اصل پنل ۶۵ اینچ و بالاتر OLED در خط تولید نسل ۱۰.۵ تولید می‌کند. LG Display با تولید ۳۰ هزار پنل در ماه از نیمه اول ۲۰۲۲ کار خود را آغاز می‌کند. از اوایل نیمه اول ۲۰۲۳، ماهانه تعداد ۱۵ هزار پنل به حجم پنل‌های قبل اضافه خواهد شد.

در نوامبر ۲۰۱۵، شرکت LG Display ۱.۸۴ هزار میلیارد وون برای ساخت کارخانه جدید P10 و برخی از کارخانه‌هایش سرمایه‌گذاری کرده است. در جولای ۲۰۱۷، LG Display تصمیم گرفت ۲.۸ هزار میلیارد وون دیگر سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌ای که بیشتر آن صرف افزایش تولید پنل OLED و رساندن آن به 30 هزار پنل در ماه شده است.

این روزها، این شرکت تصمیم گرفته است که سرمایه‌گذاری خود را ۳ هزار میلیارد وون دیگر افزایش دهد و از آن در ساخت کارخانه تبخیر OLED (Evaporation Facility OLED) با ظرفیت ۳۰ هزار پنل و ساخت کارخانه دیگری برای تولید ۱۵ هزار پنل در ماه استفاده کند.

انتظار می‌رود این شرکت رقابت خود را در بازار تلویزیون‌های خیلی بزرگ با تکمیل کارخانه تولید OLED نسل ۱۰.۵ مستحکم کند. افزون بر این، LG Display با محصولات OLED متمایز خود مانند OLED کاغذدیواری، Crystal Sound OLED و OLED رول شونده به پیشگامی در بازار کنونی تلویزیون ادامه خواهد داد و بازار جدیدی را با توسعه کاربردها و مصارف جدید پنل‌های ‌OLED خلق خواهد کرد.

قرار است این شرکت به‌طور راهبردی خط تولید OLED نسل ۱۰.۵ را همراه با خط تولید OLED کنونی اجرایی کند تا بازده را بهبود ببخشد و سود اجرایی را افزایش دهد. هرکدام از کارخانه‌های نسل ۸.۵ (با ابعاد ۲۵۰۰×۲۲۰۰ میلی‌متر) در پاجوی کره جنوبی و گوآنژو در چین و کارخانه جدید نسل ۱۰.۵ در پاجو پنل‌های OLED بزرگی را تولید می‌کنند که برای مناطق مربوط و نسل‌های اعجاب‌انگیز آن‌ها ازنظر ابعاد و خانواده محصول بهینه‌شده‌اند.

مهم‌تر از همه این است که LG Display از روش MMG (چند مدل روی یک شیشه) یا Multi Model on a Glass برای بهبود کارایی شیشه و توسعه موجودی در راستای افزایش سودآوری بهره می‌برد.

شرکت LG Display بر اساس افزایش تولید و بهره‌وری هزینه‌ای که خط تولید OLED نسل ۱۰.۵ ایجاد می‌کند مصارف و بازارهای نوینی برای OLED پیدا می‌کند و در همان حال بازار کنونی OLED را توسعه می‌دهد. بدین ترتیب، موقعیت فعلی پیشگامانه این برند در صنعت نمایشگر OLED تقویت می‌شود.

https://mag.charkhoneh.com/6604
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *