همکاری ال‌جی و NAVER برای افزایش کارایی گوشی‌هایی با نمایشگر دوگانه

مجله چارخونه » خبر » دنیای گوشی » همکاری ال‌جی و NAVER برای افزایش کارایی گوشی‌هایی با نمایشگر دوگانه
همکاری ال‌جی و NAVER برای افزایش کارایی گوشی‌هایی با نمایشگر دوگانه
فهرست محتوا

ال‌جی با همراهی NAVER (بزرگ‌ترین موتور جستجوی کره)، درحال‌توسعه مرورگری بهینه‌شده برای استفاده در نمایشگرهای دوگانه ال‌جی است. Whale قرار است Multitasking در تلفن‌های هوشمند دو نمایشگره ال‌جی را به مرتبهٔ تازه ارتقا دهد.

به گزارش مجله چارخونه، Whale بر پایه مرورگر متن‌باز Chromium گوگل توسعه‌یافته و از قابلیت‌های Omnitasking شرکت NAVER هم بهره می‌برد. این قابلیت امکان انجام هم‌زمان چند عملکرد روی یک نمایشگر را امکان‌پذیر خواهد کرد. Whale از حالت تقسیم صفحه (split screen) پشتیبانی کرده و با تقسیم صفحه به دو بخش قابل تنظیم جداگانه، امکان مشاهده هم‌زمان دو سایت در یک تب را فراهم می‌آورد.

ترکیب این قابلیت با نمایشگر دوگانه ال‌جی به Whale این توان را می‌دهد تا در ابعادی کاملاً تازه و بزرگ‌تر امکان حرکت میان دو سایت را به شکلی سریع و مؤثر فراهم آورد. کسانی که عاشق خرید اینترنتی هستند می‌توانند در یک بخش صفحه منوهای اصلی سایتی را بررسی کنند و به‌صورت هم‌زمان در بخش دیگر صفحه مشخصات و نقدهای هر محصول را مشاهده کنند. افراد دوزبانه با استفاده از Whale می‌توانند به شکل هم‌زمان خبری را در دو زبان مختلف روی صفحه مشاهده کرده و به شکل مقایسه‌ای مطالعه کنند.

ال‌جی به دنبال روش‌های خلاقانه جدیدی است تا کاربران بتوانند حداکثر استفاده را از تکنولوژی نمایشگر دوگانه (Dual Screen) این شرکت داشته باشند. این تکنولوژی اولین بار روی تلفن همراه هوشمند LG V50ThinQ 5G مورداستفاده قرار گرفت. علاوه بر این در نمایشگاه IFA برلین امسال باید منتظر نمونه‌های جدیدتری از این تکنولوژی در محصولات ال‌جی باشیم. جایی که ال‌جی جدیدترین تلفن‌های هوشمند مجهز به تکنولوژی نمایشگر دوگانه را رونمایی خواهد کرد که مرورگر Whale شرکت NAVER هم روی آن‌ها نصب‌شده است.

Chang Ma، معاون ارشد گروه استراتژی محصول شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی الکترونیکس می‌گوید: «نمایشگر دوگانه ال‌جی یک سبک طراحی و فرم فاکتور جدید موبایل است که به دلیل قابلیت‌های خارق‌العاده‌اش بسیار موردتوجه مصرف‌کنندگان قرارگرفته. همکاری ما با NAVER تنها آغازی برای توسعه اکوسیستم گسترده نمایشگر دوگانه و نشانه‌ای از تعهد ما جهت فراهم آوردن تجربه موبایلی غنی و متمایزی برای کاربرانمان است.»

Hyo Kim، مدیر تیم Whale در شرکت NAVER نیز می‌گوید: «تجربه Multitasking یکپارچه چیزی است که همه مصرف‌کنندگان دنبال آن بوده و برای‌شان ارزشمند است؛ و همین باعث شده که ما دیدگاهی جهانی برای توسعه Whale شرکت NAVER داشته باشیم. همکاری راهبردی‌مان با ال‌جی هم به ما کمک می‌کند تا Whale کاربران بین‌المللی بیشتری داشته باشد و تا پایان سال از زبان‌های بسیاری پشتیبانی خواهد کرد.»

https://mag.charkhoneh.com/6679
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *