بازی فسفر؛ راهی آسان برای تقویت توانایی‌های مغز!

مجله چارخونه » بازی » فکری و پازل » بازی فسفر؛ راهی آسان برای تقویت توانایی‌های مغز!
بازی فسفر؛ راهی آسان برای تقویت توانایی‌های مغز!
دانلود بازی فسفر
فهرست محتوا

از آن‌جایی‌که انسان همیشه به پرورش قدرت حافظه و تفکر خود اهمیت می‌داد، از زمان‌های بسیار دور بازی‌های فکری مختلف مانند شطرنج، سودوکو، جدول کلمات و… را اختراع کرد. اکنون نیز این بازی‌ها میان طرفداران گیم‌های موبایلی رواج زیادی پیدا کرده‌اند. یکی از این گیم‌ها، بازی فسفر محسوب است. در ادامه برای بررسی و دانلود بازی فسفر با مجله چارخونه همراه باشید.

[wonderplugin_video videotype=”mp4″ mp4=”https://res.charkhoneh.com/ws/resource/trailer/GAME/930519878/54/2″ webm=”” poster=”” lightbox=0 lightboxsize=1 lightboxwidth=960 lightboxheight=540 autoopen=0 autoopendelay=0 autoclose=0 lightboxtitle=”” lightboxgroup=”” lightboxshownavigation=0 showimage=”” lightboxoptions=”” videowidth=600 videoheight=400 keepaspectratio=1 autoplay=0 loop=0 videocss=”position:relative;display:block;background-color:#000;overflow:hidden;max-width:100%;margin:0 auto;” playbutton=”http://mag.charkhoneh.com/wp-content/plugins/wonderplugin-video-embed/engine/playvideo-64-64-0.png”]

داستان بازی

سازندگان این بازی آن را با هدف تقویت هوش برای کاربران ایرانی طراحی کرده‌اند. این بازی پنج بعد از توانایی‌های شما را به‌چالش می‌کشد. سرعت‌عمل، حافظه، تصویرسازی، قدرت حل مساله و تمرکز شما در رقابت‌های فسفر سنجیده می‌شود. رقابت‌ها و مراحل فسفر به‌اندازه‌ای سخت و نفس‌گیر هستند که شما را برای بازی بیشتر با فسفر ترغیب می‌کنند.

این بازی جذاب را شرکت بییپ به بازار محتوای دیجیتال عرضه کرده‌اند. از گیم‌های محبوب و معروف بییپ می‌توان به نقطه جوش، دیرین دخت، کوشا، ماراتن و… اشاره کرد. گیم فسفر با حجمی 10 مگابایتی انتخابی مناسب برای گوشی‌هایی با حافظه کم محسوب می‌شود. بازی فسفر فضایی با رنگ‌های شاد و جذاب دارد که هر کاربری را به‌خود جذب می‌کند. همه عملکردهای بازی فسفر در پنج قسمت اساسی خانه، حساب کاربری، تنظیمات، رتبه‌بندی و دعوت از دوستان تقسیم می‌شوند. برای بازی با گیم فسفر باید به قسمت خانه رفته و از میان گزینه‌های سرعت، حافظه، تمرکز، تصویرسازی و حل مساله یکی را برگزینید.

دانلود بازی فسفر

بازی فسفر سیستم درون‌پرداختی دارد؛ بنابراین باید روزانه مبلغ 300 تومان برای حق اشتراک بپردازید. خبر خوب اینکه این بازی به مشترکان اپراتور ایرانسل فرصتی 48 ساعته برای استفاده رایگان داده است. اگر شما هم سیم‌کارت ایرانسل دارید، دو روز می‌توانید کیفیت گیم را بسنجید و برای دانلود بازی فسفر اقدام کنید. پس از وارد کردن شماره موبایل و دریافت کد فعال‌سازی باید نامی مستعار و آواتاری جذاب برای خود برگزینید. چندین عکس انیمیشنی از شخصیت‌های مختلف در بازی وجود دارند که هریک به‌نوعی جذاب هستند.

سرعت در فسفر

در این قسمت از فسفر سه بازی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر، شمارش بلوک‌ها و مرتب‌سازی سریع دیده می‌شود. علاوه‌بر نام اصلی هر بازی گزینه‌هایی مانند اجرای بازی، رتبه‌بندی، شیوه اجرای بازی و اطلاعات تصویری از بازی نمایش داده شده است. پیش از ورود به هریک از بازی‌ها می‌توانید درجه سختی آن را از میان ساده، متوسط و سخت انتخاب کنید. در بازی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر چند مربع وجود دارد که در آن‌ها محاسبات ساده ریاضی نوشته شده‌اند. شما باید بزرگ‌ترین یا کوچک‌ترین مقدار را از میان آن‌ها برگزینید.

حافظه در فسفر

پنج بازی یادآوری دایره‌ها، جفت‌سازی کارت‌ها، کدوم حذف شد، تشخیص تفاوت‌ها و بلوک‌های اضافی در این بخش از فسفر قرار دارند. در یادآوری دایره‌ها ردیف‌ها و ستون‌هایی از دایره می‌بینید که به‌ترتیب رنگی می‌شوند. شما باید با حفظ مکان و ترتیب شماره دایره‌ها آن‌ها را انتخاب کنید. برای بازی جفت‌سازی کارت‌ها باید کارت‌های هم‌شکل را با هم برگزینید. در بازی بلوک‌های اضافی صفحه‌ای سفید را می‌بینید که بلوک‌های جدید به‌نوبت به آن اضافه می‌شوند. با لمس آن‌ها در رقابت پیروز خواهید شد. سازندگان فسفر بازی کدوم حذف شد را برای تقویت بیشتر حافظه‌تان ساخته‌اند. چند دایره برای شما نمایش داده می‌شود که به‌مرور زمان بازی یکی‌یکی آن‌ها را حذف می‌کند. شما باید بادقت بالا اشکال حذف‌شده را بیابید.

تمرکز در فسفر

تیم بازی‌سازی بییپ در این قسمت از فسفر بازی‌های انتخاب جفت‌ها، شکل‌های مشابه، نماد متفاوت، سایه، سنگ کاغذ قیچی و Whackamole را برای تخمین میزان تمرکزتان طراحی کرده‌اند. در هر دور از بازی انتخاب جفت‌ها مجموعه‌ای از اشکال متفاوت را می‌بینید که دوتا از آن‌ها یکسان هستند. با انتخاب صحیح این دو شکل امتیاز کسب خواهید کرد. بازی نماد متفاوت تقریباً شیوه‌ای برعکس بازی قبلی دارد. شما باید از میان شکل‌هایی یکسان، نمادی متفاوت را تشخیص دهید. با موفقیت در سطح آسان و کسب امتیاز بالا اجازه ورود به سطوح سخت‌تر بازی را خواهید داشت.

تصویرسازی در فسفر

هرچه قدرت بیشتری در تصویرسازی داشته باشید، بهتر می‌توانید وقایع را تجسم کنید. ساخت بلوک مشابه و پشته دو بازی محبوب در این قسمت از فسفر هستند. در ساخت بلوک مشابه باید با کلیک روی بلوک‌ها آن‌ها را حذف کنید تا به شکلی شبیه الگوی بازی برسید. در بازی پشته باید نشان دهید کدام گزینه نمای زاویه‌ای بالا از دیسک‌های روی‌هم الگو است.

جمع‌بندی

بازی محبوب و پردانلود فسفر علاوه‌بر تقویت توانایی‌های ذهنی شما می‌تواند انتخابی مناسب برای گذران اوقات‌فراغت باشد. روند مناسب درجه سختی بازی‌ها، گرافیک مناسب و اجرای بدون باگ فسفر شما را برای دانلود بازی فسفر ترغیب خواهد کرد. برای نصب و دانلود بازی فسفر می‌توانید از لینک زیر یا اسکن تصویر QR code زیر استفاده کنید.

https://mag.charkhoneh.com/6975
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *