کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

مجله چارخونه » کتاب صوتی و الکترونیک » کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند
کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند
دانلود کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند
فهرست محتوا

رمان‌های جنایی ازجمله آثاری هستند که کتاب‌خوان‌های زیادی آن‌ها را برای خواندن انتخاب می‌کنند. بیشتر طرف‌داران این کتاب‌ها افرادی محسوب می‌شوند که هیجان و تجربه لحظات هیجان‌انگیز را دوست دارند. اگر شما هم علاقه‌مند هستید با خواندن کتاب‌های داستانی و جنایی سرجای خود میخ‌کوب شوید، مطالعه و دانلود کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند را ازدست ندهید. در ادامه برای بررسی و دانلود کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند با مجله چارخونه همراه باشید.

مشخصات کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند یا Where The Crawdads Sing رمانی جنایی از دلیا اونز است. این کتاب اولین اثر دلیا اونز محسوب می‌شود که برای 27 هفته عنوان پرفروش‌ترین کتاب سایت آمازون را از آن خود کرد.

محمدامین جندقیان بیدگلی مسئولیت ترجمه این کتاب و نشر روزگار نیز وظیفه انتشار آن را برعهده گرفته‌اند. کتاب هیپی یکی دیگر از آثار ترجمه محمدامین جندقیان بیدگلی است. نسخه چاپی این کتاب با قیمت 68000 تومان به‌فروش می‌رسد؛ درحالی‌که با 16000 تومان می‌توانید به دانلود کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز نمی‌خوانند از App Store چارخونه بپردازید.

در کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند با نثری روان و تصویرسازی‌هایی منحصربه‌فرد روبرو می‌شوید که شما را به‌وجد می‌آورد. دلیا جونز تنهایی یک دختر را روایت می‌کند که چگونه همه او را ترک کرده‌اند. دراین‌میان دخترک درگیر ماجرایی عاشقانه می‌شود که زندگی او را به‌چالش کشیده و دردسرهایی برایش می‌آفریند.

کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

کی کلارک را به‌عنوان دختری تنها می‌شناسند که سال‌ها در باتلاق زندگی کرده است. به‌همین دلیل او به دختر باتلاق شهرت دارد. در اواخر 1969 با پیدا شدن جنازه مرد جوانی همه اهالی شهر به کی کلارک مشکوک می‌شوند. حالا او خود را میان پرونده قتلی می‌بیند که روزبه‌روز عرصه را بر او تنگ‌تر می‌کند.

بریده‌هایی از کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

_خیلی جای تعجب نبود که چیس با حیله‌گری بحث ازدواج را به‌عنوان طعمه پیش بکشد، سریع به او نزدیک شود، سپس فراموشش کند. کیا این نکته را از کتاب‌ها یاد گرفته بود که نرها از یک ماده به‌سمت ماده دیگر می‌روند؛ بنابراین چه دلیلی داشت که او عاشق چیس باشد؟ قایق گران‌قیمت او مثل گردن جذاب و شاخ‌های بزرگ گوزنی بود که غرق در شهوت شده است.

این‌ها وسیله‌ای برای دور کردن بقیه نرها و جذب یک جنس ماده پس از جفت‌گیری با جنس ماده قبلی محسوب می‌شود. مادرش هم گرفتار چنین چیزی شده بود: معلوم نبود پیش از ازدواج، پدرش به او چه‌ها گفته بود و او را به چه رستوران‌های مجللی می‌برد، اما چرا باید عاقبتش کلبه‌ای در دل باتلاق می‌شد؟ شاید عشق مثل زمینی است که آن را شخم زده‌اید، اما هنوز چیزی در آن نکاشته‌اید.

_منطقه برای کسانی مانند بدهکاران مالیاتی، فراری‌ها و تبعیدی‌ها مناسب بود؛ زیرا آن‌ها می‌توانستند یک جای دنج پناه بگیرند. در گذشته تنوع فرهنگی و نژادی در این منطقه زیاد بود و آن‌هایی که از مالاریا نمی‌مردند یا اسیر باتلاق نمی‌شدند، محدوده‌های خاصی را برای خودشان تعیین می‌کردند.

200 سال بعد برده‌های آزادشده و بی‌پول‌ها هم به آن‌ها پیوستند. شاید آنجا به‌مثابه یک مزرعه بود. رگه‌هایی از زندگی مانند خرچنگ، مرغ دریایی، ماهی، میگو، صدف، گوزن فربه و غاز روی خشکی یا داخل آب به‌چشم می‌خوردند. اگر کسی برای شام خودش سخت نمی‌گرفت، بازهم شانس زنده‌ماندن داشت.

_چند هفته پس از اینکه مادر از خانه رفت، برادر بزرگ کیا و دو تن از خواهرانش هم خانه را ترک کردند. آن‌ها هرروز با پدری خشمگین و عربده‌کش روبرو می‌شدند و بالاخره یک‌بار پس از ترک موقتی منزل، دیگر هرگز به آنجا برنگشتند. آن‌ها تقریبا بزرگ شده بودند. کیا علاوه‌براینکه سن آن‌ها را به‌یاد نمی‌آورد، نام واقعی آن‌ها را هم فراموش کرده بود.

جمع‌بندی

کتاب رمان جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند برای ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کند. روند داستان به‌شیوه‌ای است که شما را خسته نمی‌کند و به‌هیچ‌وجه حاضر نمی‌شوید کتاب را زمین بگذارید. برای دانلود کتاب جایی‌که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند می‌توانید از لینک زیر یا اسکن تصویر QR code استفاده کنید.

https://mag.charkhoneh.com/7239
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *