فعالسازی قابلیت اثر انگشت در نسخه اندروید واتس‌اپ

مجله چارخونه » فناوری » فعالسازی قابلیت اثر انگشت در نسخه اندروید واتس‌اپ
فعالسازی قابلیت اثر انگشت در نسخه اندروید واتس‌اپ
فهرست محتوا

واتس‌اپ قابلیت امنیت بیومتریک نسخه آی‌او‌اس را به نسخه اندرویدی این برنامه اضافه کرده تا با این به روزرسانی، ایمنی کاربران واتس اپ بیش از پیش در گوشی‌های اندرویدی افزایش یابد.

سرانجام امنیت نسخه اندرویدی واتس اپ نیز به اندازه امنیت نسخه آی‌او‌اس این برنامه افزایش یافت تا رمزگذاری مکالمه های خصوصی و گپ‌های گروهی برنامه اندرویدی واتس اپ نیز بهینه سازی شود.

به گزارش مجله چارخونه از سایت gsmarena، واتس‌اپ قابلیت امنیت بیومتریک نسخه آی‌او‌اس را به نسخه اندرویدی این برنامه اضافه کرده تا با این به روزرسانی، ایمنی کاربران واتس اپ بیش از پیش در گوشی‌های اندرویدی افزایش یابد.

از سوی دیگر قابلیت قفل با اثر انگشت نیز که قبلا تنها در نسخه آی‌او‌اس واتس‌اپ در دسترس بود به گوشی‌های اندرویدی نیز اضافه شده است. با فعال کردن قابلیت یادشده دسترسی به برنامه واتس‌اپ تنها از طریق وارد کردن اثر انگشت امکان پذیر است.

کاربران اندروید برای فعال کردن قفل اثر انگشت واتس اپ باید بر روی آیکون تنظیمات کلیک کنند و سپس گزینه حساب کاربری و سپس حریم شخصی و در نهایت بازکردن قفل با اثر انگشت را انتخاب کنند. این قابلیت را می توان به گونه ای تنظیم کرد که بعد از گذشت مدت زمان خاصی فعال شود یا هر بار در زمان بازشدن برنامه وارد کردن اثر انگشت ضروری باشد.

البته کاربران نسخه آی‌او‌اس واتس‌اپ می توانند قابلیت فیس‌آی‌دی با باز کردن قفل برنامه با چهره شان را نیز فعال کنند، ولی این خدمات برای نسخه اندروید واتس اپ در دسترس نیست.

https://mag.charkhoneh.com/7313
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *