اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن برگزار می‌شود

مجله چارخونه » خبر » اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن برگزار می‌شود
اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن برگزار می‌شود
اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن
فهرست محتوا

اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا فرصتی برای فرهنگ‌سازی اقتصاد دیجیتال و حمایت از تولیدات ایران ساخت در این حوزه باشد.

به گزارش مجله چارخونه، پیوند فناوری و اپلیکیشن‌های کاربردی، تبادل افکار بدیع و الگوی بهینه، اشتغال‌زایی و رشد همکاری‌های ملی و بین‌المللی، بسترسازی لازم برای ارائه حداکثری ظرفیت‌ها و توانمندی‌ شرکت‌های فناور اهدافی است که با برگزاری این نمایشگاه دنبال می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه این رویداد قرار است این نمایشگاه از ۲۴ تا ۲۷ دی ماه امسال در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. فعالان حوزه‌های اپلیکیشن، بازی‌های رایانه‌ای، استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا، توسعه‌دهندگان، شتاب‌دهنده‌ها، اپراتورهای تلفن همراه، فین تک‌ها و ارائه دهندگان محتوا از شرکت کنندگان این رویداد هستند.

بر اساس این گزارش، طبق آخرین اطلاعات از مرکز آمار، ۸۸ میلیون تلفن همراه در کشور مشغول به کار است. به عبارت دیگر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از مرز ۱۱۰ درصد گذشته و موجب شده است تا ماهانه بیش از ۳۱ میلیون کاربر فعال از اپلیکیشن‌ها استفاده کنند، این ارقام از بازاری گسترده برای فعالان حوزه اپلیکیشن حکایت دارد؛ بازاری که تا پایان فروردین ۹۸ تقاضای بیش از ۴۰ میلیون کاربر را پاسخ گفته است.

در همین راستا اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن می‌تواند فرصت مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در این صنعت رو به رشد فراهم کند. این نمایشگاه با گرد هم آوردن فعالان این حوزه بخشی از زیست بوم اقتصاد دیجیتال را نمایش می‌دهد؛ زیست بومی که رونق و توسعه آن راهی برای رهایی از اقتصاد نفتی است.

https://mag.charkhoneh.com/7446
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *