حمله هکرها به حساب‌های کاربری فیسبوک در تویتر و اینستاگرام

مجله چارخونه » فناوری » حمله هکرها به حساب‌های کاربری فیسبوک در تویتر و اینستاگرام
حمله هکرها به حساب‌های کاربری فیسبوک در تویتر و اینستاگرام
فهرست محتوا

به نظر می‌رسد حساب رسمی فیسبوک در توییتر هک شده‌است. روز گذشته توییتی از حساب رسمی فیسبوک منتشر شد که البته به سرعت هم پاک شد. در این تویت نوشته بود: سلام، ما گروه OUR MINE هستیم. حتی فیسبوک هم قابلیت هک شدن را دارد اما حداقل امنیتش از تویتر بیشتر است.

به گزارش مجله چارخونه، حساب فیسبوک بلافاصله پس از این تویت دیگر به کامنت‌ها پاسخی نداد. البته تویت مذکور هم به سرعت از این حساب کاربری پاک شد. گروه OUR MINE مسئولیت هک بسیاری از کاربران تویتر را برعهده دارد.

این گروه اخیرا حساب بیش از ده‌ها تیم لیگ برتر فوتبال را هک کرده‌است. همچنین این گروه سال گذشته اعتبار هک حساب کاربری جک دورسی، مدیر اجرایی تویتر را به دست آورده‌است. در واقع گروه Our Mine با هک حساب‌های کاربری کاربران مختلف و افراد بنام،‌ بازار خدمات امنیتی خود را برای کاربران رونق می‌بخشد.

توییتر پس از حذف این پست، در بیانیه‌ای هک شدن حساب رسمی فیسبوک را تأیید و اعلام کرد که این عملیات توسط پلتفرم شخص سومی به انجام رسیده‌است. بر اساس اظهارات یکی از نمایندگان توییتر، این شرکت بلافاصله پس از مطلع شدن از این جریان، حساب کاربری هک شده را قفل کرده و سپس با همکاری فیسبوک در تلاش برای بازگرداندن این حساب کاربری به آن‌ها برآمده‌است.

همچنین این گروه هکر به حساب کاربری رسمی فیسبوک در اینستاگرام هم دسترسی پیدا کردند و چندین بار در اینستاگرام و مسنجر لوگوی گروهشان را پست کردند. البته همه این پست‌ها فوراً پاک شدند.

پس از مدتی فیسبوک هم این حملات هکرها به حساب‌های کاربری‌اش را تأیید کرده و گفت حساب‌های کاربری این شرکت برای مدتی در اختیار هکرها قرار داشتند. به گفته این شرکت هم اکنون مسئله حل شده و دسترسی این شرکت به حساب‌های کاربری‌اش برقرار شده‌است.

https://mag.charkhoneh.com/8184
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *