اپراتور اصلی نامیبیا هم خود را برای ارائه خدمات پولی تلفن همراه آماده می‌کند

مجله چارخونه » خبر » اپراتورها » اپراتور اصلی نامیبیا هم خود را برای ارائه خدمات پولی تلفن همراه آماده می‌کند
اپراتور اصلی نامیبیا هم خود را برای ارائه خدمات پولی تلفن همراه آماده می‌کند
فهرست محتوا

بزرگ‌ترین اپراتور ارتباطاتی نامیبیا MTC، اعلام کرده که در مرحله توسعه خدمات مالی بر بستر تلفن همراه قرار دارد بطوری که در نظر دارد با ارایه خدمات در این بخش، سیستم بانکداری این کشور را به چالش بکشد.

به گزارش مجله چارخونه، جان اکونگو مدیر امور اجرایی این شرکت در مصاحبه‌ای با روزنامه Windhoek Observer می‌گوید: خدمات پرداخت‌های مالی تلفن همراه انتخاب درستی برای برنامه‌های آینده این شرکت است که می‌تواند علاوه بر خدمات انتقال وجه نقدی، نقش موثری بر طیف وسیعی از خریدهای جزئی و آنلاین کاربران در شبکه این شرکت داشته باشد.

بخش پرداخت موبایلی در این کشور در حال حاضر تحت نظر بانک‌های دیجیتالی است. در واقع اپراتور MTC از سال 2014 تاکنون با همکاری MobiPay توانسته یک سرویس پولی موبایل با نام تجاری این اپراتور راه اندازی کند. اگرچه جزئیات پروژه آخر این شرکت هنوز مبهم است اما به نظر می‌رسد این پروژه توسط MTC هدایت خواهد شد. البته بعید است این اپراتور به تنهایی از پس تمامی مشکلات برآید و وجود یک شریک در حوزه تکنولوژی آن غیرقابل انکار است.

MTC از گذشته تاکنون بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه در نامیبیا است. اطلاعات آماری که از GSMA منتشر شده‌اند حاکی از آن است که فصل چهارم سال 2019 با وجود 2.7 میلیون اتصال فعال مشترکین این شرکت 88 درصد از سهام بازار را در اختیار خود داشته‌است.

https://mag.charkhoneh.com/8241
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *