ضبط یک برنامه تلویزیونی با کمک آی‌فون و زوم

مجله چارخونه » فناوری » ضبط یک برنامه تلویزیونی با کمک آی‌فون و زوم
ضبط یک برنامه تلویزیونی با کمک آی‌فون و زوم
فهرست محتوا

شاید اگر زمان را به هفت یا هشت سال پیش ببریم، باورش سخت باشد که بتوانیم یک فیلم سینمایی یا برنامه تلویزیونی را با تلفن همراه فیلم برداری کنیم. اما امروزه با رشد روزافزون تکنولوژی، دستگاه‌های هوشمند و تلفن‌های همراه قادر به ضبط تصاویری خیره کننده و بی نظیر هستند که شاید حتی از بسیاری از دوربین‌های تخصصی فیلم‌برداری هم برای این کار مناسب‌تر باشند.

به گزارش مجله چارخونه مایک شور سازنده سریال Parks and Recreation در مصاحبه‌ای با Variety گفت که گردهمایی خاصی که برای این سریال تلویزیونی تدارک دیده شده بود فقط با یک دستگاه آی‌فون و یک تماس ویدئویی زوم انجام شده‌است. او همچنین گفته که با وجود قوانین سخت‌گیرانه در خصوص بحران کرونا و رعایت قوانین فاصله‌های اجتماعی جمع آوری تیم بزرگ دست اندرکاران این برنامه و بازیگران به سادگی میسر نبوده است.

بنابراین تصمیم بر آن شده که به جای ملاقات حضوری و درخواست از دست اندرکاران برای حضور در برنامه، برای آن‌ها یک آی‌فون به همراه سه پایه‌ای برای قراردادن دستگاه روی آن و همچنین یک منبع روشنایی و یک میکروفین ارسال شد. سپس دست اندرکاران برنامه از طریق تماس ویدئویی زوم، راهنمایی‌های مورد نیاز برای تنظیم فریم و ضبط تصاویر مورد نظر را از متخصصان دریافت کردند. ناگفته نماند همه این کارها فقط در مدت چهار روز انجام شده‌است.

ضبط گردهمایی بازیگران با رعایت فواصل اجتماعی

با وجود این که ضبط برنامه موفقیت آمیز بوده است، اما از نظر شور این راه مناسبی برای ضبط برنامه‌های تلویزیونی در آینده نخواهد بود. او در این خصوص گفته: تولید برنامه‌های تلویزیونی به این شیوه نمی‌تواند برای همیشه ادامه داشته باشد. در واقع این شیوه به مقدار زیادی فعالیت‌های مطلوب یا راهنمایی‌ها و گردهمایی‌های داوطلبانه از سوی تیم صدابرداران، ادیتورها و حتی سرپرستان تولید و دیگر متخصصان نیاز داشت. البته از آن جا که این اقدام بیشتر در جهت تأمین سرمایه و همچنین گردهمایی مجدد دست اندرکاران و بازیگران بود همه عوامل تولید با کمال میل آن را انجام دادند تا بتوانند دوباره پس از چند سال دور هم جمع شوند و چند ساعت سرگرم کننده برای خود و بینندگان به وجود آورند.

البته بر اساس گزارش‌های به دست آمده، با وجود قوانین قرنطینه و ماندن در خانه، شور اولین فردی نیست که از دستگاه‌های هوشمند برای تولید برنامه‌های سرگرم کننده استفاده می‌کند. بسیاری از تاک شوهای شبانه از جمله Canon O’ Brien هم برای ادامه تولید محتوا در این روزهای سخت به استفاده از آی‌فون و سایر دستگاه‌های هوشمند رو آورده‌اند تا بتوانند همچنان بینندگان خود را به ماندن در خانه و تماشای برنامه‌های جذاب خود تشویق کنند.

به هر حال به نظر می‌رسد تهیه کنندگان فعلاً تنها راه حل ممکن برای ادامه فعالیت‌های تلویزیونی خود و تولید محتوا را استفاده از آی‌فون و تماس‌های ویدئویی می‌دانند. باید خداوند را شاکر باشیم که این ویروس کشنده در زمانی بروز کرده که تکنولوژی تا این حد پیشرفت داشته و انجام بسیاری از فعالیت‌ها را توسط ارتباطات اینترنتی جهانی برای کاربران میسر کرده‌است.

https://mag.charkhoneh.com/8895
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *