نسخه بتا اندروید 11 به‌زودی رونمایی می‌شود

مجله چارخونه » فناوری » نسخه بتا اندروید 11 به‌زودی رونمایی می‌شود
نسخه بتا اندروید 11 به‌زودی رونمایی می‌شود
فهرست محتوا

بالاخره انتظارها به سر آمد و اخبار رونمایی از نسخه اندروید 11 بتا هم اعلام شد. در واقع کاربران اندروید که تاکنون در پی گسترش ویروس کرونا به شدت نگران تأخیر در انتشار اولیه این نسخه بودند حالا کافیست تا اواسط خردادماه صبر کنند.

به گزارش مجله چارخونه و بر اساس ویدئوی تبلیغاتی که چندی پیش توسط پلیس اندروید منتشر شد، گوگل درصدد است اولین نسخه اندروید 11 بتا را در یک رویداد خبری زنده از یوتیوب در ساعت 11 روز سوم جون رونمایی کند.

گوگل از طریق وبسایت توسعه دهنده خود به صورت رسمی برگذاری این رویداد را اعلام کرده‌است. این شرکت ابرقدرت فناوری به صورت معمول هر ساله آخرین نسخه اندروید بتا را در ماه مه رونمایی می‌کند. اما امسال در پی لغو کنفرانس توسعه دهنده این شرکت یعنی گوگل l/O به علت شیوع گسترده ویروس کرونا مجبور شده که رونمایی از آخرین نسخه اندروید را کمی به تأخیر بیاندازد.

گوگل چه برنامه‌هایی برای پخش زنده خود تدارک دیده است؟‌

گوگل به کاربران قول داده که این رویداد زنده تمامی اخبار، به روزرسانی‌ها، معرفی اتصالات، کنترل‌ها، ایمنی و مسائل امنیتی، بهره‌وری، دسترسی و خلاصه تمامی موارد مربوط به این نسخه را در بر داشته باشد.

به علاوه بر اساس تیزر پیش نمایش اولیه این نسخه توسط توسعه دهنده، به نظر می‌رسد گوگل در حال اخذ مجوزهای آخرین نسخه اندروید است تا بالاخره بتواند ویژگی‌های جدیدی از جمله قابلیت ضبط از روی صفحه نمایش را به آن اضافه کند.

البته این تمام ماجرا نیست. گویا این پخش زنده قرار است حاوی رویدادهای دیگری هم باشد. بر اساس اطلاعات به دست آمده احتمالاً گوگل یک بخش پرسش و پاسخ هم با دیو بورکه مسئول بخش مهندسی نرم افزار اندروید گوگل و استفانی کاتبرتسون مدیرفروش ارشد محصولات این شرکت در این رویداد می‌گنجاند.

گوگل همچنین اعلام کرده که به علت همه گیری ویروس کشنده کوید-19 و چالش‌های به وجود آمده برای توسعه، مجبور شده که در تقویم انتشار نسخه بتا اندروید 11 کمی تأخیر بیاندازد. بر اساس گفته‌های این شرکت، اولین نسخه بتا در سوم جون به صورت زنده رونمایی می‌شود. سپس در ماه‌های بعدی یعنی ژوئیه و آگوست به ترتیب شاهد رونمایی از نسخه‌های دوم و سوم آن خواهیم بود. در واقع هر نسخه به طور معمول یک ماه پس از انتشار نسخه قبلی رونمایی خواهد شد.

این بدان معنی است که شاید در انتشار نسخه نهایی اندروید 11 هم شاهد تأخیر باشیم. اگرچه گوگل هنوز بر این باور است که برای ارائه این نسخه در سه ماهه سوم سال مطابق برنامه عمل خواهد کرد. اما حالا باید دید در این بحران همه گیر که گردن همه کشورها را گرفته آیا گوگل می‌تواند همچنان به تقویم انتشارش پایبند بماند. با ما همراه باشید تا با اخبار دنیای تکنولوژی مجله چارخونه هیچ رویدادی را از دست ندهید.

https://mag.charkhoneh.com/9000
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *