تویوتا دو خودرو جدید به خانواده هیبریدی خود اضافه می‌کند

مجله چارخونه » فناوری » دنیای خودرو » تویوتا دو خودرو جدید به خانواده هیبریدی خود اضافه می‌کند
تویوتا دو خودرو جدید به خانواده هیبریدی خود اضافه می‌کند
فهرست محتوا

تویوتا روز دوشنبه اعلام کرد درصدد است دو مدل خودروی هیبریدی جدید را به بازار بیاورد. اما در حال حاضر این شرکت جزئیات دیگری در این خصوص ارائه نکرده است. با این وجود شاید با مشاهده نمونه تولیدات فعلی اتومبیل‌های هیبریدی این شرکت بتوانیم سرنخ هایی را از این خودروهای جدید بیابیم.

به گزارش مجله چارخونه، تویوتا تاکنون بسیاری از انواع خودروهای هیبریدی این شرکت از جمله آوالون، کمری، سدان کرولا، هایلندر و RAV4 را برای فروش به بازار عرضه کرده‌است که از قضا در مورد آخر به موفقیت‌های چشمگیری هم دست یافته‌است. البته به علاوه این مدل‌های هیبریدی خودروهای دیگری از جمله خودروی هیبریدی پریوس استاندارد و همچنین خودروی هیبریدی پریوس پرایم هم در میان تولیدات الکتریکی این شرکت وجود دارند. افزون بر این که خودروی هیبریدی RAV4 Prime این شرکت هم به زودی در خط تولید قرار خواهد گرفت.

خودروهای هیبریدی جدید به خط تولید کرولا یا C-HR اضافه می‌شوند

به نظر می‌رسد مدل‌های هیبریدی بعدی این شرکت را بتوانیم در خط تولید کرولا بیابیم. احتمال می‌رود تویوتا خودروی کرولا مدل هاچ بک و یا C-HR را برای طرفداران ماشین‌های الکتریکی روانه به بازار کند. هر دوی این خودروها می‌توانند ویژگی هیبریدی را برای افرادی که به دنبال آپشن بیشتر هستند فراهم کنند. مدل‌های تویوتا یاریس معمولی و هاچ بک به شدت از دید مشتریان این برند ناپسند واقع شده‌اند چرا که اکثر افراد بر این باورند که این مدل‌ها چیزی شبیه به مزدا هستند فقط با ظاهر متفاوت. از سوی دیگر SUV ها هم مانند Runner4 به کل خارج از میدان هستند. بنابراین منطقی به نظر نمی‌رسد که تویوتا بخواهد خودروی هیبریدی جدید را از میان این مدل‌های کم طرفدار انتخاب کند.

با این تفاسیر به نظر می‌رسد C-HR و یاریس هاچ بک از میان مدل‌های موجود تویوتا تنها گزینه‌های مناسب موجود برای تولید نوع هیبریدی به شمار می‌روند. مضاف بر این که نوع هیبریدی C-HR قبلا هم در اروپا دیده شده‌است. بنابراین اصلا دور از انتظار نیست که این خودروها گزینه‌های هیبریدی بعدی تویوتا باشند. البته احتمال دیگری هم وجود دارد و آن این است که تویوتا درصدد باشد شگفتی همگان را برانگیزد و دو مدل خودروی کاملا جدید در آستین داشته باشد که تاکنون رو نکرده‌ باشد. به هر حال این هم احتمال دیگری است که می‌تواند به وقوع بپیوندد.

همه چیز از پریوس آب می‌خورد

اما رونمایی از خودروهای هیبریدی جدید توسط این شرکت چندان هم بی‌هدف صورت نگرفته‌است. در واقع تویوتا قصد داشته رونمایی از خودروهای هیبریدی خود را با بیستمین سالگرد تولید پریوس همزمان کند و با ارائه مدل 2020 این خودرو، این رویداد بزرگ را هم جشن بگیرد. به بیان دیگر امسال همه چیز از پریوس آب می‌خورد. تویوتا همچنین مجموعه‌ای از المان‌های بصری جدید را به عنوان هدایای این جشن و برای این نقطه عطف تاریخی خود بسته بندی کرده‌است.

در هر صورت به نظر می‌رسد تویوتا به هیچ عنوان قصد ندارد در حال حاضر هیچ گونه جرئیاتی از دو خودروی هیبریدی جدیدش لو بدهد. بنابراین مجبوریم تا دوشنبه پیش رو صبر کنیم تا از سوپرایز این برند معروف مطلع شویم. کافیست در مجله چارخونه همراه ما باشید تا از آخرین خبرهای دنیای فناوری خودروها مطلع شوید. ما به روز ترین اخبار جهان را برای شما آماده می‌کنیم.

https://mag.charkhoneh.com/9081
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *