ثبت نام مسابقه چالش تغییر بازی گوگل به زودی انجام می‌شود

مجله چارخونه » خبر » ثبت نام مسابقه چالش تغییر بازی گوگل به زودی انجام می‌شود
ثبت نام مسابقه چالش تغییر بازی گوگل به زودی انجام می‌شود
چالش تغییر بازی گوگل
فهرست محتوا

گوگل پلی بر این باور است که بازی‌های موبایلی پتانسیل الهام بخشیدن به خلاقیت و ایجاد ارتباطات میان افراد مختلف را دارند و همانند دروازه‌ای برای ورود به یک دنیای جدید و تجربه احساسات مختلف هستند. گوگل در راستای فراگیری بیشتر بازی‌های موبایلی و ایجاد حس مشارکت در کاربران خود مسابقه چالش تغییر بازی گوگل را برای کاربران ایجاد کرده‌است. این شرکت معتقد است که تغییرات به تنهایی حاصل نمی‌شوند. بنابراین در این اقدام جدید خود از همکاری شرکت‌ها، سازمان‌ها و بنیادهای مختلف برای ایجاد برنامه‌هایی هماهنگ برای کاربران بهره برده‌است.

به گذارش مجله چارخونه، مسابقه تغییر بازی برای نخستین بار در دسامبر 2017 توسط گوگل برگزار شده و تا به مروز هرساله ادامه داشته‌است. اگرچه این مسابقه امسال به دلیل نگرانی‌ها در خصوص بیماری کوید-19 با تغییراتی اندک همراه خواهد بود.

چالش جدید گوگل پلی تحت عنوان بازی‌ را تغییر بده ابتکار جدید این شرکت است که در جهت تقویت تواندمندی زنان به عنوان گیمرها و سازندگان اپلیکیشن ایجاد شده‌است. بر اساس گزارش‌های به دست آمده، از روز دوشنبه پذیرش متقاضیان این چالش طراحی برای سال 2020 آغاز می‌شود. متقاضیان شرکت در چالش تغییر بازی گوگل که بین 13 تا 18 سال دارند برای ورود به این چالش می‌توانند ایده خود را برای تغییرات بازی به همراه بیانیه‌ای برای دلیل علاقمندیشان به بازی و یا تغییراتی که دوست دارند در صنعت بازی مشاهده کنند، ارائه دهند. این مسابقه از تاریخ 11 مه تا 31 ژوئیه برگذار می‌شود و کاربران برای شرکت در آن نیاز به تجربیات قبلی نخواهند داشت.

برندگان مسابقه چالش تغییر بازی گوگل به کارگاه‌های تابستانی دعوت می‌شوند

از آنجا که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا مدارس در اکثر نقاط جهان تعطیل شده‌اند، گوگل پلی تصمیم گرفته که جنبه جدیدی به این رقابت اضافه کند. در واقع در مسابقه چالش تغییر بازی گوگل شرکت کنندگانی که بازی‌های آنها انتخاب شوند، دعوتنامه‌ای دریافت خواهند کرد که توسط آن در چهار کارگاه توسعه بازی آنلاین به میزبانی Girls Make Games دعوت می‌شوند. گروه Girls Make Games در برگذاری این مسابقه با گوگل پلی همکاری کرده‌اند.

در این کارگاه‌های تابستانی آنلاین، شرکت کنندگان توسط اساتید حرفه‌ای در این زمینه با نحوه طراحی بازی، جان بخشیدن به آن و همچنین نحوه انتشار بازی خود آشنا می‌شوند. در پایان این دوره شرکت کنندگان نمونه اولیه قابل پخش از بازی خود را به همراه یک کپی از تمام موارد آموزش داده شده و مسائل مطرح شده در ورکشاپ‌ها و همچنین گواهینامه پایان دوره و یک Cromebook جدید دریافت خواهند کرد.

گوگل به برندگان مسابقه سال گذشته یک بورسیه تحصیلی دانشگاهی به مبلغ 15 هزار دلار داده بود. علاوه بر این گوگل مراکز تحصیلی برندگان را هم فراموش نکرده بود و به مدارسی که برندگان این مسابقه در آن تحصیل کرده بودند کمک مالی 15 هزار دلاری اعطا کرده بود تا برای تربیت و آموزش چنین محصلانی از آن‌ها تشکر به عمل آورده باشد. بازی‌های فینالیست‌های مسابقه سال گذشته گوگل عبارت بودند از : coming of age narratives, sci-fi, virtual pets and fantasy games.

https://mag.charkhoneh.com/9095
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *