تیک تاک به حفظ حریم شخصی کاربران زیر سن قانونی احترام نمی‌گذارد

مجله چارخونه » خبر » تیک تاک به حفظ حریم شخصی کاربران زیر سن قانونی احترام نمی‌گذارد
تیک تاک به حفظ حریم شخصی کاربران زیر سن قانونی احترام نمی‌گذارد
فهرست محتوا

یک گروه 20 نفره از شاکیان تیک تاک را متهم کرده‌اند که نتوانسته تغییراتی که سال پیش قول داده اجرا کند. بر اساس گزارش‌های به دست آمده گویا تیک تاک سال گذشته اعلام کرده بود که با اتهاماتی که در خصوص نقض حریم شخصی کودکان روبه رو بوده است را حل و فصل می‌کند.

به گزارش مجله چارخونه، در حقیقت برنامه ویدئو لیپسینگ این اپلیکیشن بر اساس قوانین باید توافقی با کمیسیون تجارت‌های فدرال در سال 2019 تنظیم می‌کرد. بر اساس قوانین قابلیت Musical.ly این اپ اطلاعات شخصی کاربران زیر 13 سال را بدون رضایت از کاربرانشان جمع آوری می‌کرد. علاوه بر این‌ها Musical.ly پروفایل‌های کاربران را هم در حالت پیش فرض به صورت عمومی قرار داده بود و این اقدام منجر به دسترسی دیگر کاربران به اسامی، تصاویر و فیلم‌های آنان شده بود. حتی کاربران می‌توانستند مکان خود را با دوستان اطرافشان به اشتراک بگذارند.

تیک تاک سال گذشته در بخشی از این توافق نامه موافقت كرد كه قبل از جمع آوری اطلاعات كودكان اجازه والدین را تأمین كند. همچنین این شرکت قول داده بود که فیلم‌ها و جزئیات کاربران زیر 13 سال و افرادی که سن آنها در پروفایلشان مشخص نیست را حذف می‌کند.

فیلم‌های بارگذاری شده کاربران زیر سن قانونی هنوز هم حذف نشدند

اما با این وجود شاکیان جدید این شرکت شواهدی را مبنی بر بارگذاری فیلم‌هایی توسط کاربران زیر سن قانونی در سال 2016 ارائه داده‌اند که از آن زمان نه تنها حذف نشده‌اند، بلکه همچنان در برنامه قابل دسترسی هستند.

به علاوه بر اساس گزارش‌های تایید شده از نیویورک تایمز ، گویا سیستم تأیید سن تیک تاک به راحتی قابل فریب است. تیک تاک سال گذشته خدماتی را برای حمایت از کاربران جوان‌تر خود معرفی کرده است. اما به نظر می‌رسد سیستم تیک تاک از اساس مشکلاتی دارد. در حقیقت کاربران زیر سن قانونی به راحتی می‌توانند مشخصات قبلی خود را حذف کنند و با استفاده از یک تاریخ تولد جعلی در همان دستگاه خود یک حساب کاربری دیگر درست کنند.

ناگفته نماند شکایت این گروه شاکیان از تیک تاک دقیقا همزمان با اوج محبوبیت این شرکت و افزایش کاربران آن در پی شیوع گسترده ویروس کوید-19 صورت گرفته است.

جاش گالین مدیر اجرایی کمپین کودکی آزاد و بدون تبلیغات در این خصوص می‌گوید: سال‌هاست که تیک تاک قوانین حفظ حریم خصوصی کودکان را نادیده گرفته‌است. به همین علت امروزه شاید میلیون‌ها کودک در دستگاه بازاریابی این برنامه و در معرض خطرات ناشی از تعرض جنسی قرار گرفته‌اند. حالا این شرکت با وجود این که توسط F.T.C هم مجرم شناخته شده اما همچنان به اقدامات جنایتکارانه خود ادامه می‌دهد.

اما با همه این‌ها سخنگوی تیک تاک به خبرگزاری‌ها گفت: ما در تیک تاک حریم خصوصی را جدی می گیریم و متعهد هستیم که به کاربران اطمینان بدهیم که تیک تاک همچنان یک جامعه امن و سرگرم کننده برای کاربران ما است.

https://mag.charkhoneh.com/9171
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *