تجهیز نسل جدید اسپیکرهای A1 بنگ اولافسن به دستیار صوتی الکسا

مجله چارخونه » خبر » لوازم جانبی » تجهیز نسل جدید اسپیکرهای A1 بنگ اولافسن به دستیار صوتی الکسا
تجهیز نسل جدید اسپیکرهای A1 بنگ اولافسن به دستیار صوتی الکسا
نسل جدید اسپیکرهای A1
فهرست محتوا

شرکت بنگ اولافسن (Bang & Olufsen) یا همان B&O برای نخستین بار در سال 2016 از اولین اسپیکرهای بلوتوثی خود رونمایی کرد. Beoplay A1 نسل اول اسپیکرهای بلوتوثی این شرکت، یک دستگاه کوچک به شکل دیسک بود که از باتری شارژی 24 ساعته برخوردار بوده و با وجود ابعاد کوچکش از حجم صدای بسیار بالایی بهره می‌برد. البته این دستگاه هم مانند سایر تجهیزات B&O با وجود متریال‌های گران قیمتی که در آن به کار رفته از قیمت بالایی هم برخوردار بود. اکنون این شرکت درصدد معرفی نسل دوم این اسپیکرهای بلوتوثی تحت عنوان Beosound A1 برآمده است. اگرچه نسل جدید اسپیکرهای A1 از به روز رسانی‌های بسیاری برخوردار است اما مهم ترین به روز رسانی آن را می‌توان دستیار صوتی الکسا(Alexa) دانست.

به گزارش مجله چارخونه، مقاماتB&O در این خصوص می‌گویند این نخستین اسپیکر تمام بلوتوثی این شرکت است که از سیستم دستیار صوتی یکپارچه الکسا برخوردار است. به طور معمول فعال‌سازی سیستم دستیار صوتی در دستگاه‌های مختلف از طریق فشردن کلید مخصوص روی دستگاه صورت می‌گیرد. اما از آن جا که نسل جدید اسپیکرهای A1  از قابلیت اتصال اینترنتی برخوردار نیستند، اجبارا برای اجرای دستیار صوتی هوشمند متکی بر عملکرد دستگاه‌ تلفن همراه یا سایر دستگاه‌های متصل به آن خواهند بود.

برای اجرای اولیه نیاز به حساب الکسا خواهید داشت

کاربران در هنگام اجرای اولیه دستگاه باید یک حساب الکسا ایجاد کنند و یا دستگاه را به حساب الکسای خود لینک یا متصل کنند. به علاوه برای استفاده از همه امکانات این دستگاه باید تلفن همراه یا سایر دستگاه‌های متصل به آن در محدوده بلوتوث A1 قرار داشته باشند. B&O همچنین اعلام کرده که میکروفون‌های دستگاه قادر هستند صدای کاربران را حتی تا فاصله 5 متری یا 16 فوتی هم دریافت کنند. به علاوه از زمانی که دستگاه را خاموش می‌کنید تا 3 ساعت پس از آن هم دستگاه دستورات شما را همچنان اجرا می‌کند.

A1 جدید از نظر طراحی و ابعاد کمی باریک‌تر و سبک‌تر از مدل‌ قبلی خود است و در طراحی بالای دستگاه از شبکه‌های مشبکی استفاده شده‌است. کلیدهای کنترل هم در کنار بند چرمی آن تعبیه شده‌اند و برای وضوح بهتر به خوبی لیبل گذاری شده‌اند. همچنین جایگاه نمایشگر ال ای دی هم جابه‌جا شده‌است تا از زوایای بیشتری قابل مشاهده باشد. مضاف بر این که در طراحی این دستگاه سه میکروفون ردیفی هم چیده شده‌اند تا صدای کاربران را بهتر رصد کنند. همچنین این چیدمان ردیفی میکروفون‌ها کارایی دستگاه را به عنوان بلندگوی تلفن ایده آل می‌سازند.

اگرچه اولین دستگاه A1 از نظر ابعادی بسیار مناسب به نظر می‌رسید اما به گفته یکی از مقامات B&O کیفیت صوتی نسل دوم این دستگاه به طرز چشمگیری افزایش داشته‌است. همچنین این شرکت برای افزایش بیشتر کیفیت صوتی 360 درجه در دستگاه جدید از یک ووفر جدید 3.5 اینچی به همراه یک بلندگوی پر بسامد گنبدی شکل 0.75 اینچی و یک جفت آمپلی فایر 30 واتی با فیلتر DSP استفاده کرده‌است. همچنین نسل جدید A1 برای توسعه قطعات صوتی خود از aptX هم پشتیبانی می‌کند.

افزایش چشمگیر دوام شارژ باتری در نسل جدید اسپیکرهای A1

B&O شارژ باتری را هم در این اسپیکرهای بلوتوثی جدید به 70dB افزایش داده است که این بدان معنی است که کاربران در حال استفاده از حجم صدای معمولی می‌توانند تا 18 ساعت از دوام شارژ باتری استفاده کنند. در واقع در قیاس با نسل اول در این حالت از 4 ساعت شارژ بیشتر بهره برده‌است. بنابراین اگر صدای دستگاه را تا حجم متوسط یعنی حدود 55dB کاهش دهید می‌توانید تا 48 ساعت از این اسپیکر استفاده کنید که این زمان در قیاس با مدل قبلی که در همین حجم صدا تا 24 ساعت شارژ نگه می‌داشت افزایش قابل توجهی داشته‌است. به علاوه نکته قابل توجه اینجاست که بر اساس اظهارات مقامات این شرکت، دستگاه جدید A1 در سه ساعتی که پس از خاموش کردن دستگاه گوش به فرمان کاربران نشسته‌است شارژ باطری را تخلیه نمی‌کند.

علاوه بر این‌ها از آن‌جا که نسل دوم A1 از مقاومت ضد آب با میانگین 67lP برخوردار است و همچنین ضد گرد و خاک هم هست کاربران می‌توانند با خیال آسوده در فضاهای باز از آن استفاده کنند. مقامات این شرکت گفته‌اند این اسپیکر جدید می‌تواند به مدت 30 دقیقه تا عمق 1 متری یا 3 فوتی در زیر آب دوام بیاورد و در معرض گرد و غبار یا آلودگی هم آسیب نمی‌بیند.

نسل دوم اسپیکرهای A1 در حال حاضر در رنگ‌های مشکی و خاکستری در بازار موجود است و جالب اینجاست که این شرکت نسل جدید این اسپیکرها را با وجود این همه به روز رسانی با همان قیمت سابق یعنی 250 دلار در اختیار کاربران قرار داده‌است.

https://mag.charkhoneh.com/9190
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *