ایکس باکس محدودیت زمانی روزانه بازی ایجاد می‌کند

مجله چارخونه » فناوری » ایکس باکس محدودیت زمانی روزانه بازی ایجاد می‌کند
ایکس باکس محدودیت زمانی روزانه بازی ایجاد می‌کند
فهرست محتوا

امروزه با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مدارس، کودکان زمان بسیار زیادی را در خانه صرف می‌کنند. اگرچه بسیاری از پارک‌ها و مراکز تفریحی در سراسر دنیا با رعایت قوانین فاصله‌های اجتماعی باز شده‌اند، اما هنوز هم بیشتر وقت کودکان در خانه صرف می‌شود. این محدودیت رفت و آمد و قوانین سختگیرانه قرنطینه سبب شده که بسیاری از کودکان برای سرگرمی خود در خانه روزانه وقت زیادی را به بازی‌های کامپیوتری بگذرانند که اصلا عادت مناسب و توصیه شده‌ای نیست. حالا مایکروسافت تصمیم گرفته که راه حلی برای این مشکلات ایجاد کند تا کودکان به جای صرف وقت بسیار برای بازی‌های کامپیوتری، از وقت آزاد خود در خانه بهره بهتری ببرند.

به گزارش مجله چارخونه، در تازه ترین اخبار مایکروسافت، گویا این شرکت درصدد است کنترل بیشتری بر عادت‌های کامپیوتری کودکان ایجاد کند. مایکروسافت به تازگی از نسخه پیش نمایشی اپلیکیشن جدید ایکس باکس با تنظیمات جدیدش رونمایی کرده‌است. این نسخه در حال حاضر در اختیار کاربران اندروید و بیش از 10 هزار کاربر آی او اس این شرکت در سراسر جهان قرار گرفته است. در واقع توسط تنظیمات جدید این برنامه والدین قادر خواهند بود محتوای بازی کودکان را در دستگاه‌های ایکس باکس مدیریت کنند.

مدیریت چی، چه زمانی و چگونه در اختیار والدین قرار می‌گیرد

به بیان دیگر مدیریت این که چه محتوایی در چه زمانی و چگونه در اختیار کودکان قرار بگیرد در اختیار والدین قرار داده شده‌است. با این تنظیمات جدید والدین قادر خواهند بود برای بازی کودکانشان محدودیت زمانی روزانه و مختص هر روز را به صورت جداگانه تعیین کنند و یا فیلترهای محتوایی را برای هر یک از کودکان به صورت جداگانه تنظیم کنند. به علاوه قابلیت محدودیت ارتباطات با سایر دستگاه‌های هوشمند یا بازی با دیگر کاربران و حتی مرور سوابق گذشته هم از دیگر مزایای این نرم افزار جدید است. به این ترتیب کودکان اگر در تکالیف درسی خود کوشا بوده باشند و به تایید والدین رسیده باشند می‌توانند درخواست افزایش ساعت بازی خود باشند و این درخواست فقط با تایید والدین صورت خواهد پذیرفت.

با این تفاسیر جای تعجبی هم نیست که مایکروسافت مدیریت تنظیمات ویژه ای را هم برای بازی Minecraft تدارک دیده‌است. در امکانات جدید این بازی یک کلید دستی دیده می‌شود که برای بازکردن قفل و دسترسی سریع به بازی‌های آنلاین جهانی این شرکت بدون رفتن به بخش تنظیمات معمول وجود دارد. مقامات مایکروسافت گفته‌اند که اگر این ویژگی جدید بازخورد مثبتی از سوی کاربران به نمایش بگذارد شاید در آینده ویژگی‌های مشابهی را برای سایر بازی‌ها هم ایجاد کنند.

بر اساس گزارش‌های به دست آمده نسخه نهایی این برنامه باید تا اواخر سال 2020 در اختیار کاربران قرار بگیرد. این نسخه نهایی از امکانات ویژه دیگری از جمله مدیریت لیست دوستان فرزندان را هم شامل می‌شود. به نظر می‌رسد این تنظیمات در زمان بسیار مناسبی ارائه شدند تا والدین اطمینان حاصل کنند که فرزندانشان با وجود بحران کرونا و قرنطینه خانگی،‌ زمان زیادی را برای بازی‌های ایکس باکس به هدر نمی‌دهند.

در مجله چارخونه همراه ما باشید تا از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و بازی مطلع شوید.

https://mag.charkhoneh.com/9267
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *