نقد و بررسی بازی پانتومیم؛ هم‌بازی شما در دورهمی‌ها!

مجله چارخونه » بازی » تفننی » نقد و بررسی بازی پانتومیم؛ هم‌بازی شما در دورهمی‌ها!
نقد و بررسی بازی پانتومیم؛ هم‌بازی شما در دورهمی‌ها!
دانلود برنامه پانتومیم
فهرست محتوا

اگر اهل گشت‌وگذار و مهمانی‌های دوستانه و خانوادگی هستید، احتمالا تجربه بازی پانتومیم یا همان ادابازی خودمان را داشته‌اید! این بازی مهیج علاوه‌بر به‌چالش‌کشیدن هوش و مهارت شما گزینه مناسبی برای لذت‌بردن از جمع‌های مختلف است. اگر شما هم وقت زیادی برای انتخاب سوژه‌ای ناب در پانتومیم سپری می‌کنید، پس به دانلود بازی پانتومیم احتیاج دارید. این برنامه بدون نیاز به اینترنت و به‌شکل کاملا رایگان کلمات و ضرب‌المثل‌های مختلف را دراختیارتان می‌گذارد. در این مطلب از مجله چارخونه به نقدوبررسی بازی پانتومیم می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

دانلود بازی پانتومیم

بازی پانتومیم در حوزه تفننی و با حجم 26 مگابایت طراحی شده است. این بازی 14 هزار کلمه را در 15 دسته مختلف و با دسته‌بندی‌های سخت، متوسط و آسان نمایش می‌دهد. پانتومیم به‌شکل خودکار کلمات تکراری را در یک دور از بازی حذف می‌کند تا جذابیت بازی کم نشود. شما در این سرگرمی خانوادگی امکان تعویض کلمه، تعیین زمان بازی به‌شکل دستی و اضافه‌کردن کلمه‌های دلخواه را دارید.

پس از دانلود بازی پانتومیم و ورود به بازی متوجه می‌شوید که این برنامه پنج نوع بازی چالشی عادی، سرعتی، پنج ثانیه‌ای، صدابازی و جنگی را برایتان درنظر گرفته تا همه کاربران با سلیقه‌های مختلف را راضی نگه‌دارد. هریک از این بازی‌ها با قوانینی خاص و منحصربه‌فرد اجرا می‌شود. در پانتومیم با ذخیره بازی می‌توانید بازی‌های ناتمام را دوباره ازسر بگیرید. اگر می‌خواهید کمی حرفه‌ای‌تر پانتومیم بازی کنید، چند تیم تشکیل دهید. با تعیین نام تیم‌ها، تعداد دور بازی و ثبت خطاها و امتیازات هر بازیکن، جدول رده‌بندی بسازید! این بازی را در بخش‌های مسابقه جدید، تعریف کلمه جدید، تنظیمات و پشتیبانی طراحی کرده‌اند.

مسابقه جدید

پس از دانلود بازی پانتومیم و کلیک روی گزینه مسابقه جدید، باید اطلاعات لازم برای این چالش را تعریف کنید. ابتدا نوع مسابقه سپس تعداد تیم‌ها را مشخص کنید. به‌طورکلی می‌توانید شش تیم در پانتومیم داشته باشید. در گام بعدی باید تعداد دورهای بازی را باتوجه به تعداد بازیکن‌های هر تیم و توانایی ادامه بازی انتخاب کنید؛ تعداد دورها از سه تا میزان دلخواه طراحی شده است. برای جذابیت بیشتر پانتومیم زمان مسابقه را کاهش دهید؛ برای این‌کار گزینه خودکار را غیرفعال و گزینه دستی را فعال کنید.

این زمان از 45 ثانیه شروع می‌شود و تا پنج دقیقه و 45 ثانیه ادامه پیدا می‌کند. مرحله بعدی انتخاب موضوع پانتومیم است. موضوع موردنظرتان را ازمیان گزینه‌های اشیا، عمومی، اماکن و گردشگری، فیلم و سریال، خوراکی، انتراعی و… انتخاب کنید. در هر موضوع کلماتی در دسته‌های دو، چهار و شش امتیازی قرار دارد. این کلمات متناسب با امتیازشان آسان یا سخت هستند. اگر دوست دارید از کلمات خودتان کمک بگیرید، ابتدا باید کلمه را در برنامه تعریف کنید. برای فعال‌شدن این بخش لازم است دست‌کم 10 کلمه را نوشته باشید.

پس از نوشتن کلمه، امتیاز آن را بنویسید تا به صندوق واژگان شما منتقل شود. اگر فکر می‌کنید توانایی بالایی در اجرای پانتومیم دارید، سری به موضوع طلایی بزنید. این بخش کلمه‌ای بسیار سخت را به‌شکل تصادفی دراختیارتان می‌گذارد. با اجرای درست این بازی 30 امتیاز طلایی به‌دست می‌آورید؛ اما اگر بازنده این چالش شوید، از بازی حذف خواهید شد! پس از ورود به اجرای بازی سوژه پانتومیم را می‌بینید؛ زمانی‌که آماده اجرای پانتومیم شدید، روی گزینه شروع ضربه بزنید. البته می‌توانید با لمس گزینه تعویض، درازای ازدست‌دادن یک امتیاز یک‌بار کلمه را تغییر دهید. پس از شروع بازی، کرنومتر فعال می‌شود! با سه گزینه درست، خطا و غلط اجرای این چالش را مدیریت کنید.

قوانین بازی

هرچند احتمالا قوانین بازی پانتومیم را همه طرفداران آن می‌دانند، اما طراحان این بازی چند قانون اصلی آن را نوشته‌اند تا بازی به شیوه درستش پیش برود. اگر تیمی دورش را بازی نکند، از دریافت امتیاز آن مرحله محروم می‌شود. به‌ازای هر 30 ثانیه اضافه‌ای که داشته باشید، یک امتیاز به‌دست می‌آورید. لب‌زدن و اشاره به اشیا درطول بازی ممنوع است. اگر بازیکن‌ها سه بار خطا کنند، تیم حریف برنده مسابقه می‌شود. همچنین برخی قوانین نیز به این برنامه اضافه شده است. برای مثال تا زمانی‌که برنده‌ای وجود نداشته باشد، دور طلایی تکرار خواهد شد.

طراحان پانتومیم درصورت برابری امتیاز گروه‌ها در دور پایانی، یک دور جدید به‌نام دور طلایی برایتان درنظر گرفته‌اند. در مسابقه عادی هر تیم چند دور بازی می‌کند و در هردور فقط یک کلمه برای اجرا به‌نمایش درمی‌آید. در مسابقه سرعتی باید در هر دور از بازی هشت کلمه را اجرا کنید. اگر صدابازی را انتخاب کرده‌اید، یک دقیقه زمان دارید تا با تقلید صدا پنج کلمه را نشان دهید.

سخن پایانی

پانتومیم بازی خوبی برای مهمانی‌های خانوادگی یا دوستانه خواهد بود. برای دانلود بازی پانتومیم و نصب آن می‌توانید از لینک زیر یا اسکن تصویر QR code استفاده کنید.

برای دانلود و نصب برنامه پانتومیم بصورت رایگان تصویر زیر را کلیک یا آن‌را لمس کنید

 همچنین می‌توانید کیو‌آر‌کد زیر را با گوشی خود اسکن کنید

https://mag.charkhoneh.com/9499
2.5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *