چارخونه با محصولات جدید به تله‌کام ۲۰۱۸ آمد

مجله چارخونه » خبر » چارخونه با محصولات جدید به تله‌کام ۲۰۱۸ آمد
چارخونه با محصولات جدید به تله‌کام ۲۰۱۸ آمد
چارخونه در تلکام ۲۰۱۸
فهرست محتوا

همزمان با آغاز بکار نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (تله‌کام ۲۰۱۸)،‌ بازار جامع محتوای دیجیتالی چارخونه در سالن ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی تهران از محصولات و خدماتی جدید برای کاربران و توسعه‌دهندگان محتوای دیجیتالی رونمایی کرد.

به گزارش مجله چارخونه، سعید رسول‌اف،‌ مدیرعامل چارخونه در حاشیه برگزاری تله‌کام ۲۰۱۸ گفت: چارخونه یک بازار جامع محتوای دیجیتال است که دسترسی سریع، آسان و امن به صدها هزار برنامه،‌ بازی و محتوای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: چارخونه از دو سال پیش با همکاری ایرانسل و با چشم‌انداز گسترش بازار محتوای دیجیتال در ایران فعالیت خود را آغاز کرده و در کمتر از ۲ سال با همکاری ۶ هزار توسعه دهنده و ناشر اکنون بیش از ۱۸۴ هزار برنامه‌،‌ بازی و محتوای دیجیتال عرضه کرده است.

مدیرعامل چارخونه تعداد کاربران فعال این بازار محتوایی را بیش از ۳ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد کاربر ‌در حال حاضر بیش از ۲۵۰ هزار نفر، روزانه خریدار برخی از محتواهای عرضه شده در چارخونه هستند که همین امر باعث رشد و کسب سهم ۱۶ درصدی چارخونه از بازار محتوای دیجیتال شده است.

سعید رسول‌اف با معرفی دو محصول جدید شرکت ژوبین یعنی آماروید و ابروید گفت: به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه آی‌تی، همواره دغدغه کاهش هزینه‌ها و افزایش فروش توسعه دهندگان را داشته‌ایم. به همین منظور سعی کرده‌ایم در محصولاتی که عرضه می‌کنیم علاوه بر نفع کاربران، منافع توسعه دهندگان را نیز مد نظر قرار دهیم.

آماروید و ابروید محصولات جدید ژوبین

وی در توضیح سامانه آماروید گفت: مهمترین دغدغه توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی سنجش رفتار کاربران در استفاده از آن برنامه و دسترسی به آمارهای لحظه‌ای کاربران است. این مهم بخصوص بعد از بحث تحریم‌ توسعه دهندگان ایرانی توسط شرکت گوگل و جلوگیری از ارایه خدمات گوگل آنالیتیکس به اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های ایرانی بیش از پیش احساس شد. بر همین اساس در ژوبین سامانه آماروید را طراحی و اجرا کردیم که یک سامانه تحلیل رفتاری کاربران برنامه‌های موبایلی است.

رسول‌اف ادامه داد: آماروید که بصورت رایگان خدمات خود را در اختیار توسعه دهندگان حاضر در چارخونه قرار می‌دهد، این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌آورد تا به صورت آنلاین و لحظه‌ای به آمارهای برنامه خود دسترسی داشته و بتوانند به رایگان رفتار کاربران در اپلیکیشن خود را مورد بررسی قرار دهند.

سعید رسول‌اف در ادامه به معرفی دومین محصول ارایه شده در تله‌کام ۲۰۱۸ پرداخت و گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی و یا بازی‌های موبایلی بحث ذخیره‌سازی اطلاعات و هزینه‌های روزافزون مربوط به بخش سرورها است. بر همین اساس سعی کردیم تا با راه‌اندازی سرویس ابروید برای توسعه دهندگانی که محتوای دیجیتالی خود را روی چارخونه قرار می‌دهند خدمات رایگان دیگری ارایه دهیم تا با استفاده از آن هزینه‌های مربوط به ذخیره اطلاعات و سرور خود را کاهش دهند.

مدیرعامل چارخونه گفت: از جمله خدماتی که ابروید به صورت رایگان در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد می‌توان به فضای ذخیره سازی نامحدود،‌ تعریف ساب‌دامین اختصاصی برای هر حساب کاربری و بارگذاری سریع و آسان اطلاعات نام برد که البته در آینده و با توسعه این سامانه برنامه‌ها و خدمات دیگری نیز به صورت رایگان در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

رونمایی از نسخه iOS‌ چارخونه در تلکام ۲۰۱۸

به گفته رسول‌اف استفاده از دو سرویس ابروید و آماروید به راحتی می‌تواند هزینه‌های پیش روی توسعه دهندگان محتوای دیجیتالی را کاهش داده و زمینه لازم برای رشد کیفیت محصولات آن‌ها را فراهم سازد.

سعید رسول‌اف، مدیرعامل چارخونه در پایان از ارایه آزمایشی یک محصول جدید دیگر نیز خبر داد و گفت: نسخه iOS بازار جامع محتوایی چارخونه نیز برای کاربران محصولات اپل به تازگی منتشر شده است که البته در فاز اول و آزمایشی آن صرفا برنامه‌های کاربردی و بازی ایرانی و خارجی روی آن قرار گرفته است که در آینده بسیار نزدیک و با رفع مشکلات احتمالی تمامی محتوای موجود در چارخونه اعم از موسیقی، فیلم، کتاب و مجلات نیز در کنار برنامه‌های کاربردی و بازی‌های داخلی و خارجی در اختیار کاربران محصولات اپل قرار خواهد گرفت.

https://mag.charkhoneh.com/2886
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *