جزییاتی از آلبوم «میز دوتایی» گروه «سیریا» اعلام شد

مجله چارخونه » موسیقی » آلبوم جدید » جزییاتی از آلبوم «میز دوتایی» گروه «سیریا» اعلام شد
جزییاتی از آلبوم «میز دوتایی» گروه «سیریا» اعلام شد
آلبوم «میز دوتایی»
فهرست محتوا

تهیه کننده گروه موسیقی «سیریا» با اعلام انتشار یک قطعه جدید عاشقانه از جزییات انتشار آلبوم «میز دوتایی» بر اساس ترانه های فولکلور منطقه بوشهر خبر داد.

به گزارش مجله چارخونه، ماکان صغیری تهیه کننده گروه «سیریا» درباره قطعه «شعر یادُم رَ…» گفت: این اثر در ادامه انتشار قطعه «هوار» از پروژه «میز دوتایی» است که گروه سعی داشته در آن فضای جدیدی را در موسیقی بوشهر به تصویر بکشد به همین دلیل تلفیقی از موسیقی دنیا و موسیقی فولکلور بوشهر را شاهد هستیم ضمن اینکه اعتقاد گروه بر این است که می شود سازها، موسیقی ها و کلام روز را در خدمت موسیقی بوشهر قرار داد تا باعث جذب مخاطب به آثار و کلام فولکلور شود.

وی ادامه داد: بر این اساس در قطعه «شعر یادُم رَ…»، محمد لاریان ترانه سرای اثر سعی کرده با استفاده از کلام بی بدیل سعدی لحظه عاشقانه ای را متصور شود که هر کسی ممکن است آن را تجربه کرده باشد. از این رو بوده که ترانه سرا با استفاده از ۲ بیت مشهور از سعدی و با اندک تغییر آن به گویش فولکلور بوشهر آن عشق خالصانه، ساده و صمیمی جنوبی را انتقال می دهد.

تهیه کننده گروه موسیقی بوشهری«سیریا» در پایان افزود: آلبوم «میز دوتایی» که امسال منتشر می شود، روایت عاشقانه ای از بوشهر دارد و با بهره گیری از ترانه های قدیمی فولکلور بوشهر سعی شده تا استفاده بجایی در این آثار صورت گیرد و در واقع شاید بشود از این ترانه ها به عنوان ترانه های معاصر یاد برد؛ ترانه هایی که با استفاده از گویش بوشهری و موسیقی روز فضای جدیدی را در موسیقی ایران تجربه می کند.

محمد لاریان ترانه سرا و خواننده، بهروز شریفیان پرکاشن، امیرحسین ماهینی گیتار باس و عود، معین پاکباز درامز، مهدی ناصری گیتار، مهدی منفرد نی انبان و عود نوازندگان گروه «سیریا» را تشکیل می دهند.

https://mag.charkhoneh.com/6570
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *