با دانلود بازی DNA play موجودات عجیب و باورنکردنی خلق کنید!

مجله چارخونه » بازی » بازی های آموزشی » با دانلود بازی DNA play موجودات عجیب و باورنکردنی خلق کنید!
با دانلود بازی DNA play موجودات عجیب و باورنکردنی خلق کنید!
دانلود بازی DNA play
فهرست محتوا

بازی DNA play یک گیم هیجان‌انگیز در سبک آموزشی محسوب می‌شود که توسط استودیوی avokiddo برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios طراحی و تولید شده است. بسیاری از رسانه‌های بزرگ مانند BBC، the Guardian، Financial Times و… در نقد این بازی آن را یکی از برترین اپلیکیشن‌های آموزشی می‌دانند. بازی DNA play برای کودکان 2 تا 7 سال طراحی شده است. البته تیم تولیدکنندگان DNA play بخش‌هایی را صرفا برای والدین در نظر گرفته‌اند. در ادامه برای بررسی و دانلود بازی DNA play با مجله چارخونه همراه باشید.

داستان بازی DNA play

تیم تولیدکنندگان اپلیکیشن DNA play در بخشی با عنوان for parents درباره بازی، اهداف آن و نحوه اجرای DNA play توضیحاتی برای والدین ارائه کرده‌اند. در بخشی از این توضیحات درباره ماهیت DNA مطالبی ارزشمند بیان شده است. طبق این مطالب DNA درون سلول همه موجودات وجود دارد. DNA مسئولیت تعیین رنگ موها، رنگ چشم‌ها، میزان قد، رفتار، مهارت‌ها و فرم بدن را بر عهده می‌گیرد. هدف این بازی شگفت‌انگیز آموزش مفاهیم مرتبط با DNA به کودکان است. این آموزش در قالب بازی‌های مفرح و تعاملی ارائه می‌شود. طراحان DNA play برای تشویق کودکان، تحریک قوه تخیل آن‌ها و شکستن محدودیت‌های ذهنی‌شان این بازی را تولید کرده‌اند.

بازی DNA play درباره آموزش ساختارهای متنوع با مجموعه‌ای از DNA ها است. همچنین ارتباط بین اختلالات بخش‌های مختلف بدن با تغییرات ژن‌ها در قالب بازی به کودکان آموزش داده می‌شود. با اجرای این بازی در مواقعی که سایر دوستان کودک شما با رقص، اسکیت، خواب و… اوقات خود را سپری می‌کنند، کودک شما با مفاهیم مربوط به DNA و تغییرات آن‌ها آشنا می‌شود. در قسمت سخنی با والدین همچنین امکان تغییرات بخشی‌هایی از بازی قرار دارد تا والدین بازی را متناسب با نیاز کودکشان شخصی‌سازی کنند. برای مثال با لمس آیکون پرچم قابلیت تغییر زبان بازی از میان کره‌ای، آلمانی، اسپانیایی و… وجود خواهد داشت.

اجرای بازی DNA play

پس از دانلود بازی DNA play گام اول در اجرای این بازی انتخاب یک figure یا شکلی بدون فرم است. همان‌طور که هر سازه ژنتیکی در ابتدا از یک figure تشکیل می‌شود. بالای صفحه رشته‌ای از DNA های به هم چسبیده قرار دارد که یک بخش از آن ناقص است. با توجه به ابعاد و شکل پازل‌های پایین صفحه که درواقع همان المان‌های ساخت DNA یا A، T، C و G هستند، کودک باید شکل صحیح را تشخیص دهد. هریک از این المان‌ها رنگ و ظاهر کاملا متفاوتی دارد.

با تکمیل هر پازل، معمای هر بخش از بدن کامل شده و بدن موجود موردنظر شکلی جالب‌توجهی پیدا خواهد کرد. هر بخش از بدن از شش پازل تشکیل شده که کودک باید آن را کامل کند. پس از تکمیل هر شش پازل موردنظر، به‌صورت خودکار پازل‌های بخش دیگری از بدن در اختیار کودک قرار می‌گیرد.

در بازی DNA play ساختار هر موجود در شش قسمت فرم تنه، سر، دهان، چشم‌ها، پاها و دست‌ها تکمیل می‌شود. برای تغییر در ژنتیک هر بخش باید نوار سبزرنگ بالای صفحه نمایشگر بازی یا رشته تشکیل‌دهنده DNA ها را به چپ یا راست حرکت دهید.

جهش ژنتیکی

در اپلیکیشن DNA play مسئله جهش ژنتیکی نیز برای کودکان تشریح شده است. برای این منظور امکان کشیدن هر ترکیب T و A یا ترکیب C و G به چپ یا راست برای کودکان وجود دارد. با تغییر مکان هر DNA تغییراتی در ظاهر موجود ایجاد می‌شود. کودک با مبادله و جابه‌جایی هر DNA یک تغییر کنترل‌شده و قابل بازگشت را در ژنتیک موجود ظاهر می‌کند.

بچه‌ها در این جابه‌جایی هیچ محدودیتی ندارند. البته اگر کودک قصد بازگشت به ژن قبلی موجودات را داشته باشد حتما باید محل آن را در ترتیب DNA ها به‌خاطر بسپارد. این نکته به‌نوعی حافظه کودک را نیز تقویت می‌کند. هر موجود ساخته‌شده در اپلیکیشن DNA play در حافظه بازی ذخیره شده و قابل‌دسترسی خواهد بود.

تکمیل DNA موجودات

پس از تکمیل DNA موجودات می‌توانید با لمس آیکون دوربین، یک عکس از موجود ساخته‌شده توسط کودکتان تهیه کنید و آن را در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان Share کنید. در غیر این صورت با بارش میوه روی سر موجودات شکل بدن آن‌ها به‌طور تصادفی تغییر خواهد کرد و باید تغییرات جدیدی روی آن اعمال شود. اگر کودک انگشت خود را روی صفحه گوشی قرار دهد، امکان حرکت موجود ساخته شده به سمت چپ یا راست برای او فراهم خواهد شد.

جمع‌بندی

به‌طورکلی اپلیکیشن DNA play با توجه به قابلیت‌هایی مانند فضای موسیقی جذاب، ارائه مفاهیم آموزشی پیرامون DNA در قالب بازی و سرگرمی، تغییر زبان برنامه، اجرای قفل کودک، آموزش گام‌به‌گام بازی، رابط کاربری آسان، دسترسی رایگان، حجم کم نسبت به سایر برنامه‌های هم‌رده و… تجربه لذت‌بخشی برای کودک شما رقم خواهد زد. برای نصب و دانلود بازی DNA play می‌توانید از لینک زیر یا اسکن تصویر QR code استفاده کنید.

https://mag.charkhoneh.com/6581
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *