نقد و بررسی برنامه ES File Explorer؛ برنامه‌ای برای مدیریت فایل‌های شما

مجله چارخونه » برنامه‌ » ابزارها » نقد و بررسی برنامه ES File Explorer؛ برنامه‌ای برای مدیریت فایل‌های شما
نقد و بررسی برنامه ES File Explorer؛ برنامه‌ای برای مدیریت فایل‌های شما
دانلود برنامه ES File Explorer
فهرست محتوا

اپلیکیشن ES File Explorer یک برنامه محبوب و کاربردی محسوب می‌شود که توسط استودیوی ES Global برای سیستم‌عامل اندروید طراحی و تولید شده است. این استودیو را پیش از این با برنامه‌های ES Task Manager، Dark Theme، Merry Xmas و… شناخته‌ایم. اپلیکیشن ES File Explorer باهدف مدیریت انواع فایل‌ها در گوشی‌های هوشمند به مخاطبان عرضه شده است. مخاطبان این برنامه همه افرادی به شمار می‌آیند که از برنامه‌ها و فولدرهای مختلفی در گوشی‌های هوشمند خود دارند. در ادامه برای بررسی و دانلود برنامه ES File Explorer با مجله چارخونه همراه باشید.

 

دانلود برنامه ES File Explorer چه کمکی به شما می‌کند؟

برنامه ES File Explorer از محبوب‌ترین و پرکاربردترین اپلیکیشن‌های مدیریت فایل محسوب می‌شود که موفق به کسب بالاترین امتیاز از گوگل پلی شده است. برای معرفی امکانات این برنامه محبوب می‌توان به انتقال فایل‌ها، جستجو و تغییر نام آن‌ها، نصب و حذف بعضی از فایل‌ها، تهیه نسخه پشتیبان از برنامه، فشرده‌سازی یا استخراج فایل‌های فشرده، پشتیبانی از اغلب فرمت‌های مناسب برای فیلم‌ها و تصاویر، مشاهده همه فرمت‌های اسناد و موسیقی و… اشاره کرد.

دانلود برنامه ES File Explorer علاوه بر مدیریت فایل ویژگی‌های یک player شگفت‌انگیز را نیز به مخاطب ارائه می‌دهد. این برنامه ساختار بسیار ساده‌ای دارد و برای اجرای اپلیکیشن نیازی به گذران مراحل زمان‌بر ثبت‌نام نخواهد بود. اپلیکیشن ES File Explorer از قسمت‌های کاربردی متعددی تشکیل‌شده اما به‌طورکلی بخش‌های اصلی آن home، local، cloud drive، setting، منوی برنامه و میانبر هستند.

بخش home

قسمت home بخش اصلی اپلیکیشن ES File Explorer محسوب می‌شود. در این بخش همه فایل‌های موجود در گوشی هوشمند شما در دسته‌بندی‌های music، movies، app، images، recycle bin، cleaner، logger، documents، downloader، compressed، network، sender، cast، view on PC، encrypted و note editor قرارگرفته‌اند. اگر فایل جدیدی به هریک از این قسمت‌ها نسبت به آخرین ورود شما به اپلیکیشن ES File Explorer اضافه شود، روی آیکون هر بخش یک دایره سفید ظاهر خواهد شد. در قسمت home بالای صفحه اطلاعات کلی حافظه شما مشخص شده است. در این قسمت میزان فضای کل حافظه دستگاه، فضای اشغال شده و درصد فضای خالی باقی‌مانده برای مخاطبان قابل رویت خواهد بود.

بخش logger

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های اپلیکیشن ES File Explorer قسمت logger است. در این بخش گزارشی کوتاه از آخرین فعالیت‌های شما در گوشی هوشمندتان ثبت می‌شود؛ بنابراین با استفاده از بخش logger علاوه بر افزایش امنیت گوشی می‌توان آخرین اقدامات را نیز بررسی کرد. این گزارش‌ها از چند ساعت تا چند روز را شامل می‌شوند. در این قسمت با فیلتر گزارش با توجه به نوع فایل‌ها امکان دسترسی آسان‌تر به گزارش موردنظر وجود خواهد داشت.

بخش recycle bin

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که گاهی یک فایل بسیار مهم و ضروری را به‌اشتباه حذف کرده باشید. در این صورت اگر امکان بازیابی آن فایل وجود داشته باشد به یک‌باره همه نگرانی‌ها و اضطراب‌هایتان برطرف خواهد شد. تیم تولیدکنندگان اپلیکیشن ES File Explorer برای حل این مشکل بخش recycle bin را طراحی کرده‌اند. در این قسمت کاربران به انواع فایل‌های حذف‌شده تا مدت زیادی دسترسی خواهند داشت و می‌توانند آن‌ها را بازیابی کنند.

بخش analyze

از بخش‌های جذاب و پرطرفدار اپلیکیشن ES File Explorer می‌توان به قسمت analyze اشاره کرد. با لمس آیکون analyze همه اطلاعات مربوط به فایل‌های گوشی شما بررسی و طبقه‌بندی خواهند شد. سپس گزارشی به کاربر ارائه می‌شود که حجم و درصد فضای اشغال شده توسط هر دسته‌بندی از فایل‌ها در آن مشخص شده است. با لمس آیکون details امکان مدیریت این فایل‌ها برای کاربران وجود خواهد داشت.

بخش view on PC

گاهی مدیریت فایل‌ها در گوشی هوشمند به دلیل ابعاد گوشی و عدم پشتیبانی از همه گزینه‌ها برای کاربران بسیار سخت خواهد بود. در این مواقع با استفاده از گزینه view on PC می‌توان بدون استفاده از کابل‌های اتصال رابطه‌ای میان گوشی و کامپیوتر یا لپ‌تاپ برقرار کرد. البته حتماً باید این دو گجت به یک wifi یا یک شبکه نت متصل باشند. پس از اتصال دو گجت به هم اپلیکیشن ES File Explorer یک آی‌پی مشخص برای شما تعریف می‌کند. با جستجوی این آی‌پی در بخش search رایانه یک folder حاوی اطلاعات گوشی برایتان باز خواهد شد.

بخش sender

در بسیاری موارد برای به اشتراک‌گذاری فایل‌ها با مشکلاتی مانند عدم دسترسی به اینترنت یا عدم پشتیبانی گوشی‌ها از قابلیت Bluetooth مواجه هستیم. در چنین شرایطی نیاز به راهکاری مناسب برای انتقال فایل‌ها حس می‌شود. سازندگان برنامه ES File Explorer با طراحی بخش sender امکان برقراری یک نقل‌وانتقال ایمن و سریع میان دو گجت را فراهم کرده‌اند.

[wonderplugin_video videotype=”mp4″ mp4=”920424623″ webm=”” poster=”” lightbox=0 lightboxsize=1 lightboxwidth=960 lightboxheight=540 autoopen=0 autoopendelay=0 autoclose=0 lightboxtitle=”” lightboxgroup=”” lightboxshownavigation=0 showimage=”” lightboxoptions=”” videowidth=600 videoheight=400 keepaspectratio=1 autoplay=0 loop=0 videocss=”position:relative;display:block;background-color:#000;overflow:hidden;max-width:100%;margin:0 auto;” playbutton=”http://mag.charkhoneh.com/wp-content/plugins/wonderplugin-video-embed/engine/playvideo-64-64-0.png”]

جمع‌بندی

به‌طورکلی دانلود برنامه ES File Explorer با توجه به قابلیت‌هایی مانند مدیریت بهینه فایل‌ها، بازیابی فایل‌های حذف‌شده، برقراری نقل‌وانتقالات ایمن، فشرده‌سازی یا استخراج فایل‌های فشرده، تهیه نسخه پشتیبان از برنامه‌ها، پشتیبانی از انواع فرمت‌ها و… تجربه متفاوتی در میان اپلیکیشن‌های مدیریت فایل برایتان رقم می‌زند. برای دانلود برنامه ES File Explorer می‌توانید از لینک زیر یا اسکن تصویر QR code استفاده کنید.

https://mag.charkhoneh.com/7358
2.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *