فیسبوک لایت هم تنظیمات دارک مود را فعال کرد

مجله چارخونه » خبر » فیسبوک لایت هم تنظیمات دارک مود را فعال کرد
فیسبوک لایت هم تنظیمات دارک مود را فعال کرد
فهرست محتوا

در چند سال گذشته تنظیمات رابط کاربری در دستگاه‌های هوشمند به تدریج تیره‌تر شده‌است و روز به روز کاربران از خود علاقه بیشتری به سیستم‌های دارک مود یا تنظیمات تیره نشان می‌دهند. با ورود تنظیمات تیره یا همان دارک مود به سیستم‌های اندروید 10 و آی‌او اس 13، گستردگی و ترویج استفاده از این تنظیمات در میان کاربران به اوج خود رسیده‌است.

به گزارش مجله چارخونه، دارک مود یا حالت تاریک قابلیتی‌است که در این چندسال توسط توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها تولید و در اختیار کاربران قرار داده شده‌است. در واقع دارک مود مزایای بسیاری دارد.

اول از همه این که با استفاده از حالت دارک مود و در اثر استفاده طولانی مدت از گوشی چشمان کاربران خسته نمی‌شود و نور ساطع شونده از صفحه نمایش آن‌ها را آزار نخواهد داد. به علاوه با امکان تنظیم نور نسبت به نور محیط، استفاده از دستگاه‌های هوشمند در شب یا محیط‌های تاریک بسیار ساده‌تر شده‌است. به علاوه مصرف باتری توسط دارک مود هم کاهش چشم گیری دارد. البته درباره این مورد آخر اختلاف نظرهای بسیاری وجود دارد.

برنامه‌های معروف بدون دارک مود

اگرچه بسیاری از اپلیکیشن‌های پرطرفدار تا به امروز تنظیمات دارک مود را در سیستم خود قرار داده وبه روزرسانی کرده‌اند، اما تاکنون هنوز دو برنامه پرطرفدار فیسبوک و گوگل مپ یا نقشه گوگل از این تنظیمات پشتیبانی نمی‌کردند. البته نقشه گوگل تاکنون در حالت مسیریابی، تنظیمات دارک مود را هم شامل می‌شد ولی در بقیه قسمت‌های برنامه این تنظیمات در دسترس نیست.

اما خب حداقل به نظر می‌رسد تنظیمات دارک مود فیسبوک در راه است. در واقع به تازگی در منوی همبرگر اپلیکیشن Lite فیسبوک برای سیستم عامل اندروید، تب جدیدی ایجاد شده‌است که به کاربران اجازه می‌دهد تم برنامه را تعویض کنند و آن را در حالت دارک مود قرار دهند.

البته این تمام جریان نیست. سایر برنامه‌های مرتبط به فیسبوک هم در این زمینه پیشرفت‌هایی حتی بیشتر از Lite داشته‌اند. به عنوان مثال پیام رسان یا همان مسنجر فیسبوک هم از یک سال پیش تاکنون تنظیمات دارک مود را برای کاربران فعال کرده‌است.

از سوی دیگر اینستاگرام هم از ماه اکتبر برنامه خود را با قابلیت فعالسازی دارک مود به روزرسانی کرده‌است. با این تفاسیر حالا باید منتظر باشیم تا ببینیم برنامه تمام عیار فیسبوک چه زمانی با تنظیمات دارک مود سازگار خواهد شد. اما با توجه به شواهدی که تاکنون ارائه شده به احتمال زیاد انتظار کاربران فیسبوک برای استفاده از این تنظیمات دیری نخواهد پایید. با مجله چارخونه همراه ما باشید تا از جدیدترین اخبار در این خصوص آگاه شوید.

https://mag.charkhoneh.com/8143
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *