پیروزی تی موبایل و اسپرینت برای ادغام در برابر قضات آمریکایی

مجله چارخونه » خبر » اپراتورها » پیروزی تی موبایل و اسپرینت برای ادغام در برابر قضات آمریکایی
پیروزی تی موبایل و اسپرینت برای ادغام در برابر قضات آمریکایی
فهرست محتوا

پس از این‌که اپراتورهای تی موبایل و اسپرینت چالش قانونی خود در رابطه با سرمایه‌گذاری مشترک 26 میلیارد دلاری را ارائه دادند، گروهی از مقامات آمریکایی هم قسم شدند تا از ادغام این دو شرکت جلوگیری کنند.

به گزارش مجله چارخونه، ائتلافی متشکل از 14 مقام از دادستان‌های ایالتی در دادگاه اظهار کردند که ادغام این دو شرکت و معامله میلیارد دلاری آن‌ها منجر به کاهش رقابت‌ها و درنتیجه افزایش قیمت‌ها خواهد شد که این مسئله به ضرر مصرف‌کنندگان خواهد بود. با این وجود یکی از قضات هنوز بر این باور است که این مسئله لزوماً منجر به کاهش رقابت‌ها نخواهد شد. در واقع او معتقد است که این معامله به این دو شرکت ادغام شده اجازه می‌دهد که سیاست‌های تجاری تی موبایل را که در موفقیت‌شان شکی نیست ادامه دهند و از بهبود آینده خود مطمئن شوند.

احتمال ایجاد دامپینگ دلیل اصلی مخالفت

این قاضی همچنین خاطرنشان کرد که شرکت اسپرینت بدون ادغام شدن با تی موبایل شرایط مالی و عملیاتی لازم برای ادامه مسیرش را ندارد و به تنهایی نمی‌تواند برای مدت طولانی به‌عنوان یک شبکه مخابراتی ملی خود را سرپا نگهدارد.

مایک سیورت مدیرعامل منتخب تی موبایل هم این تصمیم را یک پیروزی بزرگ می‌داند. او همچنین بر این باور است که این معامله می‌تواند در اوایل آوریل بسته شود. او می‌گوید اگرچه هر دو شرکت هم‌اکنون تمرکز خود را روی مسائل جزئی باقیمانده گذاشته‌اند اما از موفق شدن در این معامله هم غافل نمی‌شوند و تمام تلاش خود را برای ایجاد این معامله و پیروزی بزرگ آن به کار می‌گیرند.

با این وجود لتیتیا جیمز دادستان کل نیویورک که به کمپین مخالف ادغام این دو شرکت کمک زیادی کرده بود اظهار کرده که بر اساس حکم دادگاه، وکلای مخالف این پروژه هنوز هم زمان دارند که از راه‌های مختلفی مانع این قرارداد شوند. همچنین جیمز این معامله را به‌عنوان ضرر همه جانبه برای تمامی شهروندان آمریکایی توصیف کرده و تاکید می‌کند که کاهش تعداد اپراتورها و بازار تلفن همراه به ضرر مصرف کنندگان، کارمندان و همچنین صنعت نوآوری خواهد بود.

با این وجود اگرچه مابقی دولتمردان 19 ایالت دیگر مشکلی با این ادغام ندارند اما تی موبایل و اسپرینت هنوز باید علاوه بر مقابله با وکلای پرونده، نظر گروه خدمات عمومی کالیفرنیا را هم تأمین کنند تا بتوانند به‌صورت قانونی ادغام شوند.

https://mag.charkhoneh.com/8152
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *