اپل آنتن منحصربه‌فرد خودش را در گوشی‌های 5G طراحی می‌کند

مجله چارخونه » خبر » دنیای گوشی » اپل آنتن منحصربه‌فرد خودش را در گوشی‌های 5G طراحی می‌کند
اپل آنتن منحصربه‌فرد خودش را در گوشی‌های 5G طراحی می‌کند
فهرست محتوا

اگرچه پهنای باند 5G هنوز در تمامی نقاط دنیا گسترده نشده است، اما بدون شک امسال قابلیت استفاده از پهنای باند 5G به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای اصلی‌ترین شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های هوشمند بدل خواهد شد. شرکت اپل هم یکی از همین شرکت‌هاست که به‌شدت با این چالش دست‌وپنجه نرم می‌کند و گفته شده که امسال بیش از یک گوشی هوشمند مجهز به 5G تولید خواهد کرد.

به گزارش مجله چارخونه، بر اساس گزارش‌های رسیده از شرکت فست، احتمال دارد شرکت اپل در گوشی‌های هوشمند خود از آنتن موج mm کوالوکوم QTM525 استفاده نکند و در عوض آنتن 5G منحصربه‌فرد خودش را طراحی و مورد استفاده قرار بدهد.

بر اساس گزارش‌های رسیده از یک منبع موثق که از برنامه‌های آینده شرکت اپل مطلع است، این شرکت از مودم کوالکوم X55 در آی‌فون‌های 5G خود استفاده خواهد کرد و البته آنتن‌های مخصوص خود را هم برای آن طراحی می‌کند. به نظر می‌رسد شرکت اپل قصد دارد مانند همیشه منحصربه‌فرد بماند و زیر بار شراکت نرود.

دوراهی همکاری مشترک با کوآلکوم

البته گویا در حال حاضر اپل روی هر دو گزینه ممکن یعنی طراحی آنتن هم برای کوالکوم QTM525 و هم طراحی آنتن مخصوص به خودش، کار می‌کند تا بهترین نتیجه را بگیرد. اما به دولیل عمده ترجیح می‌دهد که با کواکوم کار نکند. اول این که طراحی با کوالکوم منجر به تولید دستگاه‌هایی با ضخامت بیشتر است که این خارج از حیطه انتظارات اپل است. دوم این که اپل اگر تصمیم بگیرد که با کوالکوم در طراحی آنتن دستگاه‌ها مشارکت کند باید حق امتیاز بیشتری به این شرکت پرداخت کند که این یعنی سوددهی کمتر برای اپل.

مهم‌ترین چالش در طراحی آنتن 5G برای موج mm این است که این امواج به دلیل برخورداری از فرکانس‌های بالاتر، طراحی پیچیده‌تری دارند و تولیدکنندگان برای طراحی آن‌ها باید با مسائل بیشتری دست و پنجه نرم کنند تا از پس مشکلات آن برآیند.

اگر به خاطر داشته باشید، اپل در گذشته تجربه بدی را در طراحی آنتن آی‌فون 4 داشت. به گونه‌ای که اگر کاربران دستگاه را در جهت اشتباهی می‌گرفتند،‌ آنتن دستگاه به کل از بین می‌رفت. بدن تردید اپل از این اشتباه خود پند گرفته است و دوباره همان اشتباه را تکرار نخواهد کرد که اگر این گونه شود، اصلاً به نفعش نخواهد بود. حالا باید صبر کنیم تا ببینیم آیا این کارخانه قدرتمند می‌تواند بر مشکلات ناشی از طراحی آنتنی منحصربه‌فرد و مناسب نام پرآوازه تجاری خود برآید یا خیر.

https://mag.charkhoneh.com/8155
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *