گوگل مپ، رستوران‌های داراری خدمات تحویل در محل را نشان می‌دهد

مجله چارخونه » فناوری » گوگل مپ، رستوران‌های داراری خدمات تحویل در محل را نشان می‌دهد
گوگل مپ، رستوران‌های داراری خدمات تحویل در محل را نشان می‌دهد
فهرست محتوا

با توصیه دولت‌ها به مردم سراسر جهان مبنی بر ماندن در خانه برای جلوگیری از شیوع کرونا، دیگر خروج از خانه برای صرف غذا در رستوران‌ها میسر نیست. اما خوشبختانه خدمات تحویل غذا در محل هنوز هم وجود دارند و کماکان به مشتریان خدمات ارائه می‌کنند. در واقع حتی آن دسته از رستوران‌هایی هم که تاکنون خدمات تحویل در محل ارائه نمی‌دادند،  اکنون به ارائه این خدمات می‌پردازند. البته بسیاری از رستوران‌ها هم بسته شدند و یا خدماتی ارائه نمی‌دهند. همین موضوع هم کار را برای کاربران با مشکل مواجه کرده است. بسیاری از کاربران برای انتخاب رستوران مورد نظر خود و گرفتن اطلاعات مبنی بر باز یا بسته بودن رستوران‌ها و یا اطلاع از خدمات تحویل در محل دچار سردرگمی شده‌اند.

به گزارش مجله چارخونه، اما خبر خوب این که گوگل باز هم به کمک کاربران آمده است. کاربران گوکل که درصدد یافتن رستورانی هستند که در این روزهای قرنطینگی خدمات تحویل در محل داشته باشد کافی است که نقشه گوگل خود را به روز رسانی کنند. در به روز رسانی جدید این نرم افزار رستوران‌هایی که در مناطق مختلف خدمات تحویل در محل ارائه می‌دهند یا ماشین‌های سیار به اصطلاح بگیر و ببر مشخص شده‌اند.

قابلیتی که هنوز همه گیر نشده است

اما متاسفانه این قابلیت جدید گوگل در حال حاضر در تمام جهان ارائه نشده است. فعلا فقط افراد ساکن ایالات متحده آمریکا، کانادا و فرانسه از این خدمات برخوردار هستند. البته از ایتالیا هم گزارش‌هایی مبنی بر دریافت این خدمات دیده شده‌است. اما شاید در آینده نه چندان دور شاهد ارائه این خدمات گوگل در سایر نقاط جهان هم باشیم. به هر حال این اقدام بسیار مفیدی از سوی گوگل به شمار می‌رود چرا که با ماندن در خانه و عدم خروج از آن مگر برای امور ضروری می‌توانیم نقش موثری در شکستن زنجیره سرایت ویروس کرونا ایفا کنیم و روند شیوع آن را کاهش دهیم.

ناگفته نماند که این نخستین تغییری نیست که گوگل از زمان وقوع کرونا در نقشه گوگل ایجاد کرده است. این شرکت پیش از این ویژگی جدیدی را با عنوان تعطیلی موقت برای لیست های مشاغل معرفی کرده بود تا مشتریان بدانند که چه منشاغل و مکان‌هایی در حال حاضر بسته هستند و خدمات ارائه نمی‌دهند. البته باید توجه داشته باشید که نقشه گوگل در حال حاضر فقط رستوران هایی را نشان می دهد که تحویل در محل یا بگیر و ببر هستند. یعنی ممکن است شما برای انجام سفارش خود به یک سرویس تحویل غذای آنلاین مراجعه کنید یا مستقیماً با رستوران تماس بگیرید که این موارد در گوگل نیامده است.

به هر رو امیدواریم به زودی شاهد این قابلیت نرم افزار گوگل مپ در مناطق دیگر جهان هم باشیم. اما تا آن روز شما می‌توانید کماکان سفارشات خود را به صورت تلفنی یا آنلاین از رستوران مورد نظر خود دریافت کنید. یادمان باشد که ما هم در خانه می‌مانیم تا کرونا را شکست دهیم.

https://mag.charkhoneh.com/8315
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *