مدیری که در ویدیو کنفرانس با کارمندانش سیب‌زمینی شد!

مجله چارخونه » فناوری » مدیری که در ویدیو کنفرانس با کارمندانش سیب‌زمینی شد!
مدیری که در ویدیو کنفرانس با کارمندانش سیب‌زمینی شد!
فهرست محتوا

از آن‌جا که این روزها اغلب افراد سعی می‌کنند تا جای ممکن از خانه‌های خود بیرون نروند، بسیاری از برنامه‌های شغلی و اجتماعی به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. در این میان برنامه‌های مختلف ویدئو کنفرانس با فیلترهای متنوع و سرگرم کننده بیش از همیشه در دسترس کاربران هستند و در موارد مختلف راه گشای بسیاری از امور روزانه ما شده‌اند.

به گزارش مجله چارخونه، چنین برنامه هایی فقط برای کار استفاده نمی شوند، بلکه برای اهداف اجتماعی نیز به کار می‌روند. در واقع همه ما سعی می‌کنیم دلتنگی خود را برای خانواده و دوستانمان با همین ویدئو کنفرانس‌های کارگشا از بین ببریم. اما در همیشه بر یک پاشنه نمی‌چرخد. اگرچه این ویدئو کنفرانس‌ها در بسیاری از اهداف درسی و شغلی و خانوادگی به کمک ما آمده‌اند اما دردسرهای خودشان را هم ایجاد کرده‌اند.

لیزت اوکامپو، مدیر سیاسی شرکت People for the American Way است که در یکی از همین ویدئوکنفرانس‌های رسمی نمی‌تواند فیلتر برنامه‌اش را خاموش کند و در نتیجه در تمام مدت کنفرانس با صورت سیب زمینی خود در جلسه حضور پیدا کرده است.

سیب زمینی شدن لیزت وایرال شد

لیزت پس از این که موفق نشده در جلسه رسمی با برخی از همکارانش فیلتر سیب زمینی را از صورتش بردارد آن را به حال خود رها کرد و به ادامه جلسه پرداخت. او در گفتگو با خبرگزاری‌ها گفت که مانند همیشه دوشنبه صبح جلسه کاری را که اغلب به صورت تصویری برگزار می‌شود، شروع کردیم. اما به محض روشن شدن دوربین خودم را به شکل یک سیب زمینی می‌دیدم.

راشل یکی از کارمندان لیزت در این خصوص تویتی زده و با انتشار عکسی از لیزت با صورت سیب زمینی نوشته: رییسم در جلسه خود را به یک سیب زمینی تبدیل کرد و نمی‌توانست آن را خاموش کند. بنابراین در تمام مدت با صورت سیب زمینی در جلسه گیر کرده بود.

لیزت می‌گوید من از این که شبیه سیب زمینی به نظر می‌رسیدم گیج شده بودم. بین این همه فیلترهای گوناگون چرا باید سیب زمینی می‌شدم؟ به هر رو اکامپو پس از مدتی کلنجار رفتن با فیلتر نتوانست آن را خاموش کند و در نهایت تسلیم شد و به حال خود رهایش کرد. در همین حال بود که همکارش راشل تصمیم گرفت از لیزت اکامپو که حالا به سیب زمینی تبدیل شده بود یک عکس یادگاری بگیرد. او با عکس گرفتن از صفحه مانیتور این تصویر را ماندگار کرد و در تویتر به اشتراک گذاشت که به سرعت هم وایرال شد.

البته این نخستین بار نیست که شاهد استفاده از فیلترهای خنده دار در موقعیت‌های جدی و رسمی هستیم. سال گذشته هم یکی از سیاستمداران پاکستانی در حال اجرای یک مصاحبه مطبوعاتی زنده به طور تصادفی فیلتر گربه را فعال کرده بود. او در حال سخنرانی گوش‌های گربه پیدا کرده بود و سوت می‌زد.

اگرچه این ویدئو کنفرانس‌ها بسیاری از مشکلات امروزه ما را از میان برداشته‌اند اما به هر حال از این دست اتفاقات هم به وجود می‌آورند. به خصوص که با شیوع کرونا همه افراد به استفاده از این امکانات بیش از گذشته رو آورده‌اند.

https://mag.charkhoneh.com/8317
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *