گوگل پزشکان آنلاین را به شما معرفی می‌کند

مجله چارخونه » فناوری » گوگل پزشکان آنلاین را به شما معرفی می‌کند
گوگل پزشکان آنلاین را به شما معرفی می‌کند
فهرست محتوا

اگرچه بسیاری از پزشکان و کلینیک‌ها برای محدود کردن شیوع کوید-19 ویزیت‌های حضوری را محدود یا متوقف کرده‌اند، اما در هر صورت بسیاری از افراد نیاز به دسترسی فوری به برخی مراقبت‌های بهداشتی و یا تشخیص پزشکان دارند. در همین راستا گوگل باز هم به کمک کاربران آمده تا افرادی که نیاز به مراقبت‌های بهداشتی مجازی مربوط به کرونا یا بی ارتباط با آن هستند بتوانند از طریق جستجو و نقشه‌های گوگل به راحتی خدمات مورد نظر خود را پیدا کنند.

پروفایل مجازی پزشکان و متخصصان

به گزارش مجله چارخونه، از این پس ارائه دهندگان خدمات پزشکی قادر خواهند بود خدمات مراقبت‌های مجازی را به پروفایل تجاری خود بیافزایند. در نتیجه کاربران در هنگام جستجوی آنلاین کلینیک یا بیمارستان یا خدمات مورد نظر خود می‌توانند با مشاهده گزینه خدمات مراقبتی آنلاین با متخصص پزشکی مورد نظرشان تماس صوتی یا تصویری برقرار کنند. نتایج جستجوهای کاربران در این زمینه می‌تواند طیف وسیعی از خدمات پزشکی را از جمله کلینیک‌ها یا بیمارستان‌های محلی نشان بدهد.

علاوه بر این وقتی کاربران به جستجوی عباراتی مانند مراقبت‌های فوری می‌پردازند، گوگل جزئیات بیشتری در مورد خدمات بهداشتی مجازی مورد نظر را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال ممکن است لیستی از گزینه‌های خدمات بهداشتی مجازی را به همراه هزینه‌های درمانی بیمه‌ای یا غیر بیمه‌ای برای اقشار مختلف جامعه به نمایش بگذارد. این قابلیت جدید گوگل قرار است در هفته آینده در ایالات متحده آمریکا به نمایش گذاشته شود.

گوگل با کرونا مبارزه می‌کند

گوگل همچنین به طور خودکار پیوندهایی را در خصوص اطلاعات ارائه دهندگان خدمات کوید-19 در جستجوها و نقشه‌ها اضافه می‌کند. جولی بلک ، مدیر محصولات بخش مراقبتی و مراقبت مجازی گوگل در مطلبی در وبلاگ خود نوشت که از زمان شیوع ویروس کرونا تقاضا برای استفاده از خدمات مراقبتی و بهداشتی تلفنی و مجازی در میان کاربران افزایش چشمگیری داشته است.

در هفته‌های گذشته گوگل اطلاعیه‌های دولتی در خصوص ویروس کرونا و همچنین توصیه‌های مسافرتی در این خصوص را در ابزارهای جستجوی خود گنجانده و آن‌ها را به طرز قابل توجهی برجسته کرده‌است تا با این اقدامات در کاهش شیوع این ویروس موثر واقع شود. همچنین دسترسی نامحدود به امکانات ویدئو چت در بخش پریمیوم برنامه Google Meet مانند ضبط و ذخیره تماس‌ها تا ماه سپتامبر یعنی اواخر شهریور از جمله اقدامات دیگر این شرکت در مبارزه علیه کرونا به شمار می‌رود. این قابلیت‌ها بدون شک برای یادآوری صحبت‌های پزشک در حین مشاوره مجازی می‌تواند موثر واقع شود.

هر چند که گویا این خدمات گوگل قرار است تازه در آمریکا به اجرا گذاشته شود و از دسترسی جهانی آن فعلا خبری نیست اما بسیاری از استارتاپ‌ها جهانی خدمات مشابه‌ای را پیش از گوگل در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند. به عنوان مثال برنامه کاربردی پزشکت. شما با دانلود این برنامه می‌توانید به صورت آنلاین و مجازی و بدون مراجعه به مطب پزشک از خدمات مشاوران پزشکان داخلی استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر می‌توانید این مطلب را بخوانید و از آنجا برنامه پزشکت را روی گوشی خود نصب کنید.

https://mag.charkhoneh.com/8348
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *