با Quite Mode فیسبوک زمان دریافت اعلان‌های خود را مدیریت کنید

مجله چارخونه » فناوری » با Quite Mode فیسبوک زمان دریافت اعلان‌های خود را مدیریت کنید
با Quite Mode فیسبوک زمان دریافت اعلان‌های خود را مدیریت کنید
فهرست محتوا

امروزه مدیریت زمان برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی و وقفه انداختن در استفاده از آن امری ضروری به شمار می‌رود. در واقع اگر تمامی کاربران بتوانند برنامه منظمی برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنند، می‌توانند زمان کافی برای گذراندن وقت با خانواده و دوستان خود داشته باشند.

به گزارش مجله چارخونه، اعتیاد به استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی در کاهش بهره وری انسان‌ها نقش مضاعفی ایجاد می‌کند. اما از همه مهمتر سلامت روحی و روانی است که با کاهش استفاده از شبکه‌های اجتماعی تأمین می‌شود. در همین راستا فیسبوک به تازگی قابلیت جدیدی به نام Quite Mode ایجاد کرده است که کمک بزرگی در مدیریت زمانی به کاربران می‌کند. این قابلیت جدید در واقع نوعی تایمر است که کاربران می‌توانند با فعال سازی آن برای مدتی مشخص اعلان‌ها را خاموش کنند.

اگر کاربران در زمان فعال بودن این قابلیت، برنامه فیسبوک را باز کنند با اخطاری مبنی بر حالت Quite Mode مواجه می‌شوند که به آن‌ها یادآوری می‌کند هنوز زمان خاموشی اعلان‌ها به اتمام نرسیده‌است. البته میان بر دسترسی به تنظیمات این بخش هم در اختیارشان قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز حالت خاموشی را غیرفعال کنند.

تمرکز حواس بیشتر در زمان دورکاری با محدودیت شبکه‌های اجتماعی

بدون شک تمامی شبکه‌های اجتماعی درصدد هستند تا ظرفیت کاربری خود را تا حد مجاز افزایش دهند. نتفلیکس، تیک تاک و حتی یوتیوب همه در تلاش برای جبران ترافیک اضافی کاربران خود هستند. در این میان فیسبوک هم از این قضیه مستثنی نیست و کماکان تلاش می‌کند تا کاربران خود را حفظ کند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند. از سوی دیگر و از آن‌جا که کاربران بسیاری در تلاشند که از قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی برای تماس با عزیزانشان استفاده کنند، پیام رسان فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ که همه متعلق به شرکت فیسبوک هستند هم با افزایش کاربران خود مواجه شده‌اند.

اما این فقط فیسبوک نیست که به زمان بندی کاربران خود اهمیت می‌دهد. در واقع تاکنون اپلیکیشن‌های بسیاری برای محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی طراحی شده‌اند. از این میان می‌توان از Digital Wellbeing برای کاربران اندرویدی و همچنین ScreenTime برای کاربران آی او اس یاد کرد.

این برنامه‌ها با محدودیتی که برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی مورد نظر کاربران ایجاد می‌کنند، از اتلاف وقت بیش از حد آن‌ها در این شبکه‌ها جلوگیری می‌کنند. از آنجا که در دوران شیوع کرونا بسیاری از افراد دورکار هستند و از منزل کارهای خود را انجام می‌دهند، به راحتی می‌توانند در دام شبکه‌های اجتماعی بیافتند و زمان گسترده‌ای از روز خود را در این شبکه‌ها به بطالت بگذرانند. به علاوه تمرکز حواس برای افرادی که از خانه‌هایشان کار می‌کنند بسیار مهم است. با این تفاسیر بهتر است همه ما برنامه ریزی دقیقی برای استفاده از زمان خود در طول روز به خصوص در دوران قرنطینه داشته باشیم.

https://mag.charkhoneh.com/8616
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *