کرونا ویروس کارخانه تولید گلکسی زد را هم تعطیل کرد

مجله چارخونه » فناوری » کرونا ویروس کارخانه تولید گلکسی زد را هم تعطیل کرد
کرونا ویروس کارخانه تولید گلکسی زد را هم تعطیل کرد
فهرست محتوا

بر اساس گزارشات منتشر شده تست کرونای یکی از کارمندان بخش تولید گوشی‌های هوشمند سامسونگ مثبت شده‌است.

به گزارش مجله چارخونه، گسترش ویروس کرونا تاکنون تأثیر زیادی بر صنعت فناوری در جهان گذاشته‌است. بسیاری از شرکت‌ها دفاتر و فروشگاه‌های خود را تعطیل کرده‌اند. سفرهای زیادی به نقاط مختلف دنیا محدود شده و خلاصه اختلالات بسیاری در زنجیره تأمین یکپارچه در سراسر جهان به وجود آورده‌است. در همین اواخر هم که شاهد لغو نمایشگاه جهانی موبایل بودیم که ضرر اقتصادی بسیاری برای اروپا ایجاد کرد. حالا گویا این ویروس به آخرین دستگاه هوشمند سامسونگ هم نفوذ پیدا کرده‌است.

به گزارش سام موبایل یک هفته پس از رونمایی از گلکسی زد فلیپ، کارخانه تولید این گوشی هوشمند برای روزهای آخر هفته تا روز 24 فوریه بسته شد. پروژه تولید گلکسی زد فلیپ که در شهر گومی کره جنوبی واقع شده، پس از مثبت شدن آزمایش یکی از کارمندان بخش تولید این گوشی به کروناویروس متوقف شده‌است.

البته به نظر می‌رسد این کارخانه که تولید گوشی‌های گلکسی فولد و گلکسی زد فلیپ را برعهده داشته‌است، پس از تعطیلات آخر هفته دوباره به کار خود ادامه دهد اما دسترسی به بخشی که فرد مبتلا در آن کار می‌کرده تا روز 25 فوریه محدود شده‌است. البته سامسونگ تاکنون در این خصوص اظهار نظری نکرده‌است.

کارمندان سامسونگ قرنطینه شدند

به گفته سامسونگ کارمندان این شرکت که با فرد آلوده در تماس بوده‌اند در حال حاضر قرنطینه شده‌اند و برای تست ابتلا به ویروس کرونا اقدامات لازم صورت گرفته است. اگرچه بسته شدن این کارخانه بعید است تأثیر عمده‌ای در ساخت گوشی‌های هوشمند سامسونگ داشته باشد، زیرا بخش کوچکی از کل تولید تلفن هوشمند آن را به خود اختصاص می‌دهد.

همان گونه که می‌دانید کرونا ویروس که اکنون با نام SARS-COV-2 شناخته می‌شود از شهر ووهان چین سرچشمه گرفت و تاکنون بیش از 2 هزار نفر را کشته و حدود 75 هزار نفر را در سراسر جهان آلوده کرده‌است. تاکنون ابتلای افرادی به این ویروس در آمریکا، اروپا، آسیا و خاورمیانه و همچنین آفریقا و استرالیا تأیید شده است.

ترس از ویروس کرونا باعث شد فیسبوک اجلاس بازاریابی ماه مارس خود را که انتظار می‌رفت 4 هزار نفر را به خود جلب کند، در سانفرانسیسکو لغو کند. از سوی دیگر کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونا که قرار بود اوایل فوریه برگزار شود با ضرر اقتصادی فراوان برای اسپانیا لغو شد.

سامسونگ تنها سازنده گوشی‌های هوشمند نیست که ممکن است تحت تأثیر این بیماری باشد. اپل در اوایل ماه جاری گفت که احتمالاً سود سه ماهه آینده‌اش از انتظارها پایین‌تر خواهد بود. این شرکت اظهار کرد که هم با کاهش تقاضا از مشتریان چینی رو به رو شده و هم توانایی‌های تولید در داخل چین کاهش یافته که همین امر منجر به کمبود محصولات این شرکت در شعبات دیگر این برند در سراسر جهان شده‌است.

https://mag.charkhoneh.com/8636
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *