گوگل 600 برنامه با محتوای تبلیغاتی مخرب را از پلی استور حذف کرد

مجله چارخونه » فناوری » گوگل 600 برنامه با محتوای تبلیغاتی مخرب را از پلی استور حذف کرد
گوگل 600 برنامه با محتوای تبلیغاتی مخرب را از پلی استور حذف کرد
فهرست محتوا

این روزها بازی‌ها و برنامه‌های رایگان محبوبیت بیشتری نزد کاربران پیدا کرده‌اند. البته طبیعی است که با رایگان بودن برنامه‌ها کاربران تمایل بیشتری به استفاده از آن‌ها پیدا می‌کنند. حتی در مواقعی که نیاز به برنامه یا بازی خاصی هم ندارند، رایگان بودن اپ‌ها می‌تواند کاربران را برای بارگذاری وسوسه کند.

به گزارش مجله چارخونه، نباید فراموش کرد که توسعه دهندگان و ناشران هم نیاز به درآمد دارند. اگر برنامه‌ای به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار بگیرد، پس در نتیجه هزینه تولید آن باید از جای دیگری تأمین شود. در نتیجه توسعه دهندگان با استفاده از تبلیغات، هزینه ناشی از تولید برنامه‌ها را تأمین می‌کنند.

اما متاسفانه در بسیاری از مواقع تبلیغاتی که توسط ناشران و توسعه دهندگان انتخاب می‌شوند برای کاربران بسیار آزاردهنده و مختل کننده فعالیت‌هایشان می‌شوند. به این ترتیب کاربران تجربه ناخوشایندی نسبت به برنامه‌های مورد استفاده خود پیدا می‌کنند.

تبلیغات رو اعصاب ممنوع!

بر همین اساس گوگل تصمیم به حذف حدود 600 برنامه از پلی استور کرده‌است که به گفته این شرکت حاوی تبلیغات مخرب بوده‌اند. اگر به خاطر داشته باشید گزارش این تصمیم جدید گوگل مینی بر حذف تبلیغات مخرب را چندی پیش در مجله چارخونه منتشر کرده بودیم.

بر اساس اظهارات گوگل تبلیغات مخرب به تبلیغاتی گقته می‌شود که به روش‌های غیر منتظره از جمله آسیب رساندن یا تداخل در کیفیت و قابلیت استفاده از عملکرد دستگاه یا برنامه به کاربران نمایش داده می‌شوند که به آن‌ها تبلیغات میان برنامه گفته می‌شود. نوع دیگری از تبلیغات مخرب هم وجود دارند که تبلیغات خارج از محتوا نامیده می‌شوند. در این نوع تبلیغات توسعه دهندگان برنامه در زمان‌هایی که کاربران در برنامه مورد نظر فعال نیستند، تبلیغاتی را روی دستگاه تلفن همراه آن‌ها می‌فرستند.

گوگل همچنین اضافه می‌کند که به تازگی رویکردی مبتنی بر هوش ماشینی خلاقانه به وجود آورده که می‌تواند در زمان‌هایی که برنامه‌ها تبلیغات مخرب و خارج از محتوا پخش می‌کنند آن‌ها را شناسایی کند. در حقیقت این رویکرد خلاقانه منجر به حذف برنامه‌های مورد نظر از پلی استور شده‌است.

https://mag.charkhoneh.com/8711
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *