دل به دنبال ساخت سخت‌افزارهای مورد نیاز اپراتورهای 5G رفت

مجله چارخونه » فناوری » دل به دنبال ساخت سخت‌افزارهای مورد نیاز اپراتورهای 5G رفت
دل به دنبال ساخت سخت‌افزارهای مورد نیاز اپراتورهای 5G رفت
فهرست محتوا

شرکت فناوری دل مجموعه‌ای از محصولات هوشمند جدید و مخصوص محاسبات داده‌ها را به منظور پاسخگویی به نیاز اپراتورهای 5G تلفن همراه توسعه داده است.

به گزارش مجله چارخونه، این روزها اپراتورهای تلفن همراه به دنبال بکارگیری نسل پنجم تلفن همراه هستند و از آن طرف هم توسعه دهندگان در بخش‌های مختلف صنعت مخابرات به دنبال ایجاد برنامه‌ها و راهکارهای جدید مبتنی بر شبکه‌های نسل پنجم رفته‌اند. در همین راستا به نظر می‌رسد دل درصدد تغییر نحوه پردازش داده‌ها برای کاربران برآمده‌است تا بتوانند به تکنولوژی استفاده از نرم افزارهای جدید 5 جی نزدیک‌تر شوند.

در رأس محصولات جدید دل، یک سرور Power Edge XE2420 قرار دارد که علاوه بر قابلیت‌هایی مانند تاخیر بسیار کم شبکه و افزایش امنیت، دارای چهار شتاب دهنده و 32 ترابایت فضای ذخیره برای عملکرد بهینه هم هست.

دل می‌گوید پاور ادج XE2420 و مایکرو دیتا سنتر 415 را برای برآورده کردن فضا و دوام مورد نیاز برای گسترش اپراتور Edge تولید کرده تا هم بر طراحی‌های جمع و جور و فشرده تاکید داشته باشد و هم شاهد افزایش قدرت دستگاه در برابر نوسانات شدید دما در هر دو محصول باشد.

عرضه محصولات از نیمه دوم ۲۰۲۰

کوین شاتزکامر معاون رییس بخش استراتژی‌ها و راه حل‌های شرکت دل گفته که انتقال به شبکه 5 جی به اپراتورها قابلیت این را می‌دهد که در سیر تکامل جهانی داده‌های پیشرفته (Edge) نقش موثری داشته باشند. او همچنین افزوده که محصولات پیشنهادی جدید این شرکت راه را برای رسیدن به این هدف ساده‌تر کرده‌اند.

ارائه محصولات جدید این شرکت در حالی صورت می‌گیرد که پیش‌تر اپراتورهایی از جمله ای‌تی اند تی، ورایزن، ودافون، تلکام و کادی‌دی در سراسر جهان با ابتکاراتی محاسباتی در زمینه سیر تکامل جهانی داده‌های پیشرفته (EDGE) و برای پشتیبانی از شبکه 5 جی فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند.

گفته شده محصول جدید پاور ادج EV2420 در سه ماهه دوم سال و در پی آن میکرو دیتا سنتر در نیمه دوم سال 2020 به بازار عرضه می‌شود. حالا باید دید این شرکت با محصولات جدید خود تا چه اندازه نیازهای رو به رشد اپراتورها را پوشش می‌دهد.

https://mag.charkhoneh.com/8731
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *