ودافون اپراتورهای غنا را به آفریقای جنوبی منتقل می‌کند

مجله چارخونه » خبر » اپراتورها » ودافون اپراتورهای غنا را به آفریقای جنوبی منتقل می‌کند
ودافون اپراتورهای غنا را به آفریقای جنوبی منتقل می‌کند
فهرست محتوا

بلومبرگ در گزارشی مدعی شده که شرکت ودافون تصمیم گرفته در ماه آپریل برای متمرکز کردن تجارت خود اپراتورهای مستقر در غنا را به آفریقای جنوبی منتقل کند.

به گزارش مجله چارخونه، شامیل جوزوب مدیرعامل ودافون به خبرگزاری‌ها گفته که در پی انتقالات اپراتورها، بخش غنا نام تجاری و فعالیت‌های خود را حفظ خواهد کرد و این گروه تجاری دارایی‌های خود را از غنا منتقل نخواهد کرد. این اقدام بر اساس تلاش‌های ودافون برای تمرکز بیشتر بر اپراتورهای جهانی‌اش و همچنین بازارهای اصلی گرفته شده‌است.

در ماه ژانویه گروه ودافون مصر موافقت خود را با فروش 55 درصدی سهامش به اپراتور سعودی به مبلغ 2.4 میلیارد دلار اعلام کرد. به گفته نیک رید مدیرعامل ودافون این اقدام سازگار با تلاشهای شرکت در جهت تمرکز بیشتر بر اپراتورها و تفکیک آن‌ها به دو منطقه جغزافیایی اروپایی و کشورهای جنوبی صحرای آفریقا صورت گرفته‌است. ودافون در حال حاضر در کشورهای تانزانیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، موزامبیک، لسوتو و کنیا فعالیت دارد.

در پی انتشار گزارش‌های منتشر شده از دولت اتیوپی در ژوئن 2018 مبنی بر افتتاح و واگذاری اپراتورهای دولتی به سرمایه گزاران داخلی و خارجی، ودافون و ام تی ان برای حضور اپراتورهای خود در اتیوپی تمایل نشان داده‌اند.

جوزوب در این خصوص به خبرنگار بلومبرگ گفته که انتظار دارد در ماه‌های آپریل یا می اطلاعاتی در مورد مزایده مجوزهای مربوط به این فعالیت‌ها در کشور صادر شود و نتایج این مزایدات تا ماه ژوئن مشخص شوند. او همچنین می‌افزاید که ودافون با هر شرایطی با شرکت کنیایی سافاریکوم همکاری می‌کند.

https://mag.charkhoneh.com/8751
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *