پیش‌بینی کاهش درآمد اپل در پی گسترش ویروس کرونا در چین

مجله چارخونه » فناوری » پیش‌بینی کاهش درآمد اپل در پی گسترش ویروس کرونا در چین
پیش‌بینی کاهش درآمد اپل در پی گسترش ویروس کرونا در چین
فهرست محتوا

اپل می‌گوید به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین و بسته شدن کارخانجات و شعب این شرکت، درآمد سه ماهه فعلی این شرکت از پیش‌بینی‌های قبلی آن‌ها کمتر شده‌است.

به گزارش مجله چارخونه، اپل در ماه ژانویه برای سه ماهه اول مالی خود یعنی از 29 دمسامبر 2019 تا اواخر مارچ 2020 درآمدی بالغ بر 63 تا 67 میلیارد دلار پیش بینی کرده بود. اما در بیانیه‌ای گفته که دیگر انتظار تأمین ارقام پیش بینی شده را ندارد.

اپل در پی تعطیلات سال نوی چینی، بازگشت به روال عادی این شرکت و کارخانجات تولیدی آن را کندتر از معمول دانسته و این امر را به سبب جلوگیری از گسترش بیش از حد ویروس مرگ آور کرونا می‌داند.

همچنین انتظار می‌رود میزان فروش دستگاه‌های اپل در چین بسیار کمتر از دیگر نقاط جهان باشد، زیرا نگرانی‌های بهداشتی باعث بسته شدن همه فروشگاه‌های آن شده است. این شرکت می‌گوید در تلاش است تا به گونه‌ای ثابت و تا حد امکان ایمن، شعباتش را دوباره بازگشایی کند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

چین رتبه سوم فروش جهانی محصولات اپل را دارد

اگرچه به گفته اپل تقاضاهای جهانی برای خرید محصولات این شرکت همچنان پابرجا است، اما کمبود دستگاه‌های موجود در شعب این شرکت در جهان که ناشی از بسته شدن بزرگترین کارخانجات تولیدی این برند در چین است، به احتمال زیاد بر کاهش درآمد جهانی آن تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

با وجودی که اوضاع تجارت جهانی همچنان متحول است اما اپل تاکید می‌کند که تجارت جهانی این شرکت از پایه قوی است و این اختلال موقتی خواهد بود اپل می‌خواهد مانند همیشه قدرتمند به نظر برسد و نشان بدهد که حتی کرونا هم نمی‌تواند پایه‌های این شرکت را متزلزل کند. اما در حقیقت می‌توان گفت این ویروس مرگ‌آور همه شرکت‌های بزرگ جهان از جمله اپل را از پا درآورده و درگیر خود کرده‌است.

محصولات آی‌فون اپل با رقم فروش 56 میلیارد دلار از کل درآمد 91.8 میلیارد دلاری این شرکت در سه ماهه اول سال 2020، همچنان در رتبه اول فروش قرار دارد. این در حالی است که چین با میانگین فروش 13.57 میلیارد دلاری محصولات اپل پس از آمریکا و اروپا رتبه سوم فروش جهانی این شرکت را از آن خود دارد.

با این تفاسیر مشخص است که شیوع ویروس کرونا ضربه مهلکی بر درآمدهای مالی این شرکت در سه ماهه نخست سال داشته‌است. در حال حاضر مشخص نیست آینده کسب و کارهای بزرگ تجاری دنیا با وجود این بیماری مهلک چه خواهد شد. فعلاً باید منتظر باشیم تا ببینیم چه تصمیمی در این خصوص گرفته می‌شود و هر یک از آن‌ها چه سیاست‌هایی را برای فائق آمدن بر این جنجال جهانی در پیش خواهند گرفت.

https://mag.charkhoneh.com/8746
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *