کتاب «تو شاهکاری دختر»؛ پرده برداری از 20 دروغ قدیمی!

مجله چارخونه » کتاب صوتی و الکترونیک » معرفی کتاب » کتاب «تو شاهکاری دختر»؛ پرده برداری از 20 دروغ قدیمی!
کتاب «تو شاهکاری دختر»؛ پرده برداری از 20 دروغ قدیمی!
فهرست محتوا

در این مطلب با مجله چارخونه همراه باشید تا به نقد و بررسی و دانلود کتاب تو شاهکاری دختر نوشته ریچل هالیس با ترجمه لیلا رعیت از انتشارات نسل نواندیش بپردازیم.

حتما تا حالا برای شما هم پیش آمده که احساس کنید هیچ‌وقت به زندگی ایده‌آلی که دلتان می‌خواهد نمی‌رسید؟ با خودتان تکرار کردید که «ای بابا من که شانس ندارم!»؟ برای کاهش یا افزایش وزن، گرفتن رژیم و ورزش را به شنبه موکول کرده‌اید؟ تا به حال به احساس پوچی رسیده‌اید؟ اگر پاسخ هر کدام از سؤالات بالا مثبت است نگران نباشید! چون شما تنها نیستید و میلیون‌ها نفر روی کره زمین تاکنون این حس‌ها را تجربه کرده‌اند.

حس پوچی، ناامیدی، ناتوانی و افکار منفی و! ریچل هالیس نویسنده توانمند و چیره‌دست در کتاب «تو شاهکاری دختر»  مخاطبانش را به عبور از حس‌های منفی و افکار محدود تشویق کرده و از آنها می‌خواهد با تکیه بر توانایی‌های ذهنی و روحی خود تبدیل به فردی شاد شوند.

درباره نویسنده

ریچل هالیس نویسنده شش کتاب موفق درباره دختران از جمله «شرمنده نباش دختر» و «دختر، دست از عذرخواهی بردار» که از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز در سال‌های اخیر بودند و یکی از 30 کارآفرین برتر زیر 30 سال، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت ایده‌های خلاقانه شیک مدیا است.

سبک کتای‌های ریچل انرژی‌بخش و انگیزشی هستند و از این توانایی منحصر به فردی را برای اثرگذاری و تشویق مخاطبان زن به سبک بهتری از زندگی دارد.

ریچل بعد از نقل مکان به لس آنجلس در سن ۱۷ سالگی با همسرش دیوید آشنا شد که حاصل ازدواج آنها 4 فرزند است. ریچل به همراه همسر و فرزندانش هم‌اکنون در لس آنجلس ساکن هستند.

درباره کتاب

نام انگلیسی این کتاب «Girl Wash your face» هست که در ایران با نام‌های تو شاهکاری دختر، خودت باش دختر و صورتت را بشور دختر ترجمه شده است.

ریچل هالیس علت نامگذاری کتاب را با اینن جمله بیان کرده است: صورتت را بشور و چشمانت را به روی واقعیت‌های زندگی باز کن!(صورتت را بشور و به واقعیت زندگی بیدار شو!(تو مسئول زندگی خودت هستی و می‌توانی هر کاری را که می‌خواهی انجام دهی!

هالیس اعتقاد دارد هر فردی به توانایی تحول خود اعتقاد دارد ولی این تحول نیازمند الهام بخشی است و این کتاب همان کلیدی است که قفل تحولات مثبت را باز می‌کند.

کتاب تو شاهکاری دختر از 20 فصل با محوریت 20 دروغ ساخته شده است که ریچل قبلاً به خودش گفته بوده است. او درباره این بیست بخش گفته من به اندازه کافی درباره این موضوعات عمیق نشدم تا بتوانم یک نقد و بررسی داشته باشم. بنابراین خلاصه‌ای از آنچه که احساس می‌کردم جالب‌ترین راه‌های آماده‌سازی شما بودند شرح می‌دهم.

انتخاب کن که خوشحال باشی

هالیس در کتاب تو شاهکاری دختر از خوانندگانش درخواست می‌کند دروغ‌هایی که درباره خودشان می‌شنوند را باور نکنند. خانواده، اطرافیان و جامعه باورهای غلطی را به آنها تزریق می‌کنند که این باورها خطری بزرگ برای خدشه‌دار شدن اعتماد به نفس و توانمندی دختران محسوب می‌شوند و آثار آن می‌تواند تا ابد ادامه‌دار باشد. او در این کتاب روی صحبتش با افرادیست که به دنبال تغییر و حرکت هستند و تصمیم دارند تا خوشبختی همراه همیشگی آنها باشد. هالیس می‌گوید: شما باید انتخاب کنید که شاد، سپاسگزار و راضی باشید.

ریچل هالیس برای اثبات حرف‌هایش مثال‌هایی از زندگی و اطرافیان خود می‌زند که شنیدن آنها در باورپذیری مخاطب تأثیر بسیاری دارد.

عناوین این 20 فصل کتاب به شرح زیر است:

مقدمه: با توام خانم خانم‌ها

فصل اول- دروغ شماره 1: خوشبختی جای دیگر است!

فصل دوم- دروغ شماره 2: باشه برای فردا!

فصل سوم- دروغ شماره 3: آن‌طور که باید و شاید خوب نیستم

فصل چهارم- دروغ شماره 4: من از تو بهترم

فصل پنجم- دروغ شماره 5: عشق او برای من همه چیز است

فصل ششم- دروغ شماره 6: نه، جواب آخر من است!

فصل هفتم- دروغ شماره 7: من در روابط زناشویی خوب نیستم

فصل هشتم- دروغ شماره 8: مادری را بلد نیستم

فصل نهم- دروغ شماره 9: من مادر خوبی نیستم

فصل دهم- دروغ شماره 10: از زندگی خیلی عقبم

فصل یازدهم- دروغ شماره 11: بچه‌های مردم تمیزتر، منظم‌تر و مودب‌تر از بچه‌های من‌اند

فصل دروازدهم- دروغ شماره 12: باید خودم را کوچک کنم

فصل سیزدهم- دروغ شماره 13: سرانجام یک روز زن مت دیمون می‌شوم

فصل چهاردهم- دروغ شماره 14: نویسندگی‌ام افتضاح است

فصل پانزدهم- دروغ شماره 15: هیچ‌وقت نمی‌توانم این ماجرای تلخ را فراموش کنم

فصل شانزدهم- دروغ شماره 16: نمی‌توانم راستش را بگویم

فصل هفدهم- دروغ شماره 17: وزنم تعیین کننده شخصیتم است

فصل هجدهم- دروغ شماره 18: بزن بر طبل بی‌دردی

فصل نوزدهم- دروغ شماره 19: فقط یک راه درست وجود دارد

فصل بیستم- دروغ شماره 20: به قهرمان نیاز دارم

 

سخن پایانی و لینک دانلود کتاب تو شاهکاری دختر

کتاب «تو شاهکاری دختر» حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. حرف‌هایی که باید شنید و زاویه نگاه به زندگی را تغییر داد. شما می‌توانید این کتاب را با ترجمه لیلا رعیت از انتشارات نسل نواندیش در چارخونه دانلود و از مطالعه آن لذت ببرید.

https://mag.charkhoneh.com/8853
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *