اینستاگرام خود را به کتاب آشپزی تبدیل کنید

مجله چارخونه » فناوری » آموزش های کاربردی » اینستاگرام خود را به کتاب آشپزی تبدیل کنید
اینستاگرام خود را به کتاب آشپزی تبدیل کنید
فهرست محتوا

مطمئنا برای بسیاری از شما پیش آمده که در حال تماشای صفحات مختلف اینستاگرام یک دفعه چشمتان به شکلات‌های قهوه‌ای هوس برانگیزی می‌افتد که آب از لب و دهانتان جاری می‌کند. در دل می‌گویید این‌ها را می‌خواهم و در اولین فرصت خودم درستشان می‌کنم. اما آن زمان که با آرامش خیال روی مبل افتاده‌اید و در حال ورق زدن صفحات مختلف اینستاگرام هستید تصمیم ندارید این بزم خود را برای درست کردن شکلات به هم بزنید.

چاره چیست؟

کافیست این خوشمزه‌های قهوه‌ای را در جایی ذخیره کنید. اما یادتان باشد گرفتن عکس از دستور آن اصلا به کارتان نخواهد آمد. فکرش را بکنید که هر بار از چیزی خوشتان بیاید از آن عکس بگیرید. بعد از مدتی گالری دستگاهتان پر از تصاویر مختلف بی نظم است که بسیاری را حتی به خاطر نمی‌آورید. مثلا عکس دستور غذایی مورد علاقه‌تان و پس از آن تصویری از توله سگی که در خیابان دیده‌اید و خوشتان آمده یا مسافرتی که به سواحل فیجی داشته‌اید و حتی پاستایی که چند روز قبل درست کرده‌اید همه در ادامه هم قرار دارند و اصلا هماهنگی در آن‌ها دیده نمی‌شود. حتی اگر یادتان هم باشد نمی‌توانید در صورت نیاز به راحتی تصویر مورد نظرتان را پیدا کنید.

اما راه حل شما تبدیل اینستاگرام به کتاب دستورالعمل‌های غذایی است. بیشتر کتاب‌های دستور غذا به بخش‌های مختلفی از جمله غذاهای اصلی، سوپ‌ها ، سالادها و دسرها تقسیم می‌شوند. شما می‌توانید با ساخت یک مجموعه جدید گروه‌های مشابهی را در اینستاگرام ایجاد کنید. من به شخصه خودم 9 مجموعه غذایی در اینستاگرام دارم. اما شما می‌توانید هر تعداد مجموعه‌ای که خواستید داشته باشید. مثلا شاید ترجیح می‌دهید دستورات غذایی مورد نظرتان را بر اساس نوع آشپزی مجموعه بندی کنید. مشکلی نیست همین کار را انجام دهید و یافته های خود را در مجموعه‌های مختلف تحت عناوینی مثل مکزیکی ، فرانسوی و تایلندی گروه بندی کنید. یا می‌توانید یافته‌های خود را بر اساس نوع مواد غذایی از جمله بیسکویت ، نان ، شیرینی پزی و یا پاستاها تقسیم کنید. در هر صورت این گروه بندی‌ها را می‌توانید به هر ترتیبی که دوست دارید بچینید.

چگونه مجموعه‌های اینستاگرامی مختلف بسازیم؟

  • ابتدا به صفحه پروفایل خود رفته و با استفاده از گزینه‌ سه خط افقی که در بالای صفحه قرار دارد به منوی خود وارد شوید.
  • حالا گزینه ذخیره‌ها یا همان Saved که تصویری از یک پرچم است را لمس کنید.
  • در این قسمت علامت به علاوه + را که در بالای صفحه قرار دارد لمس کنید.
  • حالا کافی است نام مجموعه مورد نظر خود را وارد کنید به عنوان مثال شیرینی‌ها و سپس گزینه افزودن یا همان Add را در قسمت بالایی و سمت راست صفحه لمس کنید.

چگونه پست مورد نظر را به مجموعه اینستاگرام خود بیافزاییم؟

  • اگر یک دستور غذایی خوشمزه را در اینستاگرام مشاهده کردید کافیست که پرچم پایین پست را لمس کنید.
  • با این کار پست مورد نظرتان فورا به صفحه ذخیره‌ها منتقل میشود. حالا اگر می‌خواهید آن را نظم دهید گزینه Save To Collection را لمس کنید.
  • حالا همه پست‌های ذخیره شده شما ظاهر می شود. کافیست پست مورد نظرتان را انتخاب کنید و یا اگر می خواهید مجموعه جدیدی را برای این دستور العمل خاص درست کنید، می‌توانید بر روی دکمه + کلیک کرده و دوباره مراحل نام‌گذاری مجموعه خود را همانطور که در بالا ذکر شد ، طی کنید.

حالا دفعه بعد که می‌خواهید شکلات‌های هوس برانگیز درست کنید و یا با صبحانه روز تعطیل خانواده خود را غافل‌گیر کنید، دستورات آشپزی فراوانی دارید که می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید.

https://mag.charkhoneh.com/8958
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *