با پنجره‌های خلاقانه سامسونگ ویتامین دی مورد نیازتان را تامین کنید

مجله چارخونه » فناوری » خانه هوشمند » با پنجره‌های خلاقانه سامسونگ ویتامین دی مورد نیازتان را تامین کنید
با پنجره‌های خلاقانه سامسونگ ویتامین دی مورد نیازتان را تامین کنید
فهرست محتوا

C-Lab آزمایشگاهی که وظیفه تولید محصولات خلاقانه خانگی سامسونگ را برعهده دارد از تولید جدیدترین محصول خلاقانه این شرکت خبر داده‌است که اتفاقا این محصول به شدت در این دوران همه گیری ویروس کرونا مورد نیاز کاربران است. در حقیقت این محصول مبتکرانه سامسونگ، یک پنجره مصنوعی است که ظاهر و مزایای نور طبیعی خورشید را شبیه سازی می‌کند.

بر اساس اخبار به دست آمده از The Verge این پنجره مصنوعی که تحت عناوین Sunny Five, Sunny Side شناخته می‌شود، طیف کاملی از نور طبیعی خورشید را تولید می‌کند و جالب این جاست که این نورهای تابیده شده همانند نور طبیعی خورشید در ساعات مختلف روز زاویه‌های تابش مختلفی هم ایجاد می‌کنند.

به گزارش مجله چارخونه، یکی از مقامات سامسونگ می‌گوید کاربران از این پس حتی اگر در خانه و محروم از نور مستقیم آفتاب هم باشند و یا از نور کم محل سکونت خود شکایت داشته باشند، می‌توانند توسط این پنجره‌های مصنوعی ویتامین دی مورد نیاز خود را تامین ‌کنند.

سانی فایو از پیری زودرس و آفتاب شوختگی جلوگیری می‌کند

به علاوه بهره گیری از نور آفتاب همان گونه که مزایای خاص خود را دارد از معایبی نیز برخوردار است. در واقع افراد در معرض نور طبیعی خورشید ممکن است دچار پیری زودرس پوست و یا آفتاب سوختگی شوند. این در حالی است که این پنجره‌های جدید مشکلات پوستی را برایتان به همراه نخواهند داشت. اگرچه هنوز جزئیات زیادی در مورد SunnyFive از جمله قیمت آن در دسترس نیست. اما بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع مطلع در سامسونگ، این محصول جدید با دیگر تجهیزات مربوط به خانه‌های هوشمند سامسونگ سازگار خواهد بود.

SunnyFive در حقیقت یک لامپ SAD است که به افرادی که از کمبود نور طبیعی خورشید رنج می‌برند کمک می‌کند. این فناوری جدید کاملا مشابه نور خورشید است و در تمام روز رفتار طبیعی خورشید را متناسب با مختصات و موقعیت جغرافیایی محل سکونت افراد شبیه سازی می‌کند. با وجود این قابلیت خلاقانه واضح است که SunnyFive با دیگر محصولات مشابه خود که در بازار موجود هستند تفاوت‌های فاحشی دارد. در حقیقت این پنجره به گونه‌ای طراحی شده‌است که رفتاری مشابه یک پنجره حقیقی با بهره‌گیری از نور طبیعی خورشید را شبیه سازی کند نه یک لامپ رو میزی یا مشابه آن.

C-Lab از زمان آغاز به کارش در سال 2012 تاکنون مسئولیت تولید بسیاری از پروژه‌های جالب سامسونگ را برعهده داشته‌است. البته از این میان فقط تعداد معدودی از این پروژه‌ها به موفقیت‌های چشم گیری دست پیدا کردند. اما با وجود بحران کنونی کرونا که بسیاری از افراد را بر آن داشته تا برای تامین سلامت روحی و جسمی خود از فناوری‌های مختلف دنیا استفاده کنند، به احتمال زیاد این پروژه خلاقانه جدید می‌تواند موفقیت‌های فراوانی برای سامسونگ به ارمغان بیاورد.

https://mag.charkhoneh.com/9254
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *