مجله چارخونه

مجله چارخونه » فناوری » کرونا دانلود اپلیکیشن‌ها در آی‌پد را افزایش داد

فهرست محتوا

در پی شیوع گسترده ویروس کشنده کرونا، بسیاری از شهرها و کشورهای مختلف دنیا قوانین سخت گیرانه‌ای برای قرنطینه اجباری مردم در خانه وضع کرده‌اند. بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا فقط برای امور به شدت ضروری و یا خرید مایحتاج ضروری مجاز به بیرون رفتن از خانه‌های خود آن هم به مدتی محدود در طول هفته هستند. به همین دلیل حالا اغلب کاربران در سراسر دنیا بیش از پیش به دنیای مجازی و استفاده از دستگاه‌های هوشمند خود روی آورده‌اند که همین امر منجر به افزایش چشم گیر بارگذاری در اپلیکیشن‌های مختلف شده‌است.

به گزارش مجله چارخونه و بر اساس آمارهای به دست آمده، بارگذاری برنامه‌های آی‌پد و هزینه‌های صرف شده کاربران برای پرداخت‌های درون برنامه در سه ماهه نخست امسال افزایش چشم گیری داشته‌است. به علاوه این آمارها از زمان گسترش قوانین قرنطینه در شهرهای مختلف جهان در پی گسترش ویروس کرونا هم جهش شدیدی داشته‌اند.

در واقع از سال ۲۰۱۳ تاکنون این نخستین بار است که بارگذاری اپلیکیشن‌های آی‌پد چنین جهشی را به خود می‌بیند و هزینه‌های صرف شده در اپلیکیشن‌های مختلف آن با افزایش ۴۰ درصدی به بیش از ۱.۱ میلیارد دلار رسیده‌است.

آمار بارگذاری‌های برنامه‌های آموزشی و گیمینگ دنیا را متعجب کرده

از سوی دیگر برنامه‌های آموزشی و کمک آموزشی هم بازده بسیار خوبی را از خود نشان داده‌اند. آمارها نشان می‌دهند افزایش بارگذاری این برنامه‌های آموزشی که در تاریخ بی‌سابقه بوده آمار بارگذاری آن‌ها را با بیش از ۱۰۵ میلیون بار در سه ماهه نخست سال به بالای ۷۸ درصد رسانده‌است. در واقع فقط در سه ماهه نخست سال رکورد ۱۰۰ میلیون بارگذاری را شکسته‌اند.

Sensor Tower در این خصوص می‌گوید آمارهای شگفت آور تعداد بارگذاری‌های آی‌پد همه از تأثیر بسیار شدید بیماری کوید-۱۹ و اجبار به خانه ماندن کودکان است که منجر به آموزش‌های خانگی و افزایش ضرورت استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی شده‌است.

اما این تنها اپلیکیشن‌های آموزشی نیستند که با رشد تقاضای بارگذاری مواجه شده‌اند. در حقیقت اپلیکیشن‌های بازی یا همان گیمینگ‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. می‌توان گفت که افزایش تعداد بارگذاری‌های گیمینگ از سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ تاکنون بی سابقه بوده‌است. به گونه‌ای که سه ماهه نخست امسال با ۶۰۳ میلیون بارگذاری در حوزه گیمینگ رکورد بیشترین تعداد دانلود را از آن خود ساخته‌است. این در حالیست که بر اساس آمارهای به دست آمده، در فصل دوم سال ۲۰۱۸ تعداد برنامه‌های بارگذاری شده در حوزه سرگرمی فقط ۸۸ میلیون بوده است.

به بیان دیگر هزینه‌های صرف شده جهانی برای اپلیکیشن‌ها برای نخستین بار در تاریخ از ۲ میلیارد دلار فراتر رفته است. Sensor Tower تاکنون این مبلغ صرف شده را حدود ۲.۱ میلیارد دلار برآورد کرده است که ۷۶ درصد آن را بازی‌ها تشکیل می‌دهند. این شرکت می‌گوید بر اساس تحلیل‌های آماری انتظار می‌رود به زودی شاهد رشد چشم گیر بارگذاری‌ها در پلت فرم‌های مشابه هم باشیم. در مجموع کرونا با این که اقتصاد جهانی را به نابودی کشانده است اما گویا با اپلیکیشن‌ها رابطه خوبی دارد و حسابی بازارشان را داغ کرده‌است.

Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *